Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Diskuse byla administrátory uzamčena.
Takžeparallel --sshlogin node01.lan --trc /tmp/{/.}.wav oggdec {} -o /tmp/{/.}.wav ::: *.ogg
Dodám, že{./}
je nahrazeno za název ...
{./}
nebo {/.}
?
{/.}
- díky za upozornění, opravil jsem to v článku.
#!/bin/dash Pozdrav="() { echo ahoj; }" export Pozdrav bash -c PozdravJe otázka ale jaký shell použije ten příkaz parallel. (Dá se pak asi z parallel spustit "bash -c Funkce" ale to už začíná být dost přes ruku.
cd /var/tmp wget http://ftp.linux.cz/pub/FILES.byname # textovy soubor cca 1.1 GB for i in `seq 1 20` ; do time sh -c 'grep -n jezek FILES.byname >/dev/null'; done for i in `seq 1 20` ; do time sh -c 'nl FILES.byname | grep jezek >/dev/null'; doneU mě první varianta běží cca 1.9 s reálného času (okolo 1.1 user, 0.8 system), druhá varianta 6.6 s reálného času (7.0 user, 1.5 system). Beru vždy nejrychlejší čas z těch 20 pokusů. Nicméně zdá se, že samotný výpočet nad daty z cache taky není úplně zadarmo - když spustím ten první případ bez -n (bez počítání čísel řádků), tak je to ještě o dalších 0.2 s rychlejší. -Yenya
parallel
podporoval paralelní čtení z jednoho souboru - že by každý proces četl od jiného offsetu nějakou danou velikost, ale to by šlo samozřejmě jen tehdy, kdyby se nemusely hlídat konce řádků a práce by se rozdělovala dle fixní velikosti.
parallel
a volaným programům by se pak chunky předávaly třeba na vstup nebo přes pojmenovanou rouru, atd.
Tiskni
Sdílej: