abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Jendа avatar 16.7.2013 00:48 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Ad. Crossfeed: Jakýkoli stereofonní zvuk mě neuvěřitelně irituje. Přidal jsem si proto do ~/.asoundrc toto:
    pcm.!default makemono
    
    pcm.makemono {
       type route
       slave.pcm "hw:0"
       ttable {
          # in-channel 0, out-channel 0, 50% volume
          0.0 0.5
          0.1 0.5
          1.0 0.5
          1.1 0.5
        }
    }
    Bohužel si to nerozumí s některými aplikacemi, ale už jsem zapomněl, se kterými (mám pocit, že gqrx přes pulseaudio).

    Ještě mám v .mplayer/config af=channels=1.
    |🇵🇸 avatar 16.7.2013 20:53 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Binaurální nahrávky asi nebudou to pravé... ale co děláš u holiče?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bedňa avatar 17.7.2013 12:34 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    To funguje, len kým si nezložíš slúchadlá.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Jendа avatar 17.7.2013 19:24 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Nechápu…
    Bedňa avatar 18.7.2013 19:23 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Pretože sa vrátiš do reálneho sveta a ten ide stereo :-) (Počítam, že máš dve funkčné uši)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    Jendа avatar 18.7.2013 21:05 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Ah, zložit = sundat, nějak mi to nedošlo.

    Přijde mi, že většina hudebních nahrávek je nějak „víc stereo“ než by byla IRL - asi to fakt bude tím, co píše autor článku (mixování pro reproduktory).
    the.max avatar 17.7.2013 20:07 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Mono, to je ono!
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    16.7.2013 07:03 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače

    Mžourání mimo obrazovku je dobré. Člověk běžně zírá na obrazovku ze stejné vzdálenosti, takže svaly ohýbající čočku jsou jednostranně namáhány. Pohled jinam, nejlépe do nekonečna, vede k požadovanému uvolnění.

    Co se týče barev, tak osobně mi přijde většina monitorů v továrním nastavení neuvěřitelně vypálených do modra. Namísto honění gamy softwarem prostě posunu v monitoru bílý bod více do červena. Necítím potřebu jej dále měnit během dne.

    Kontrast je samozřejmě dobré přizpůsobovat vnějšímu osvětlení. Leč čemu je to s LCD platné, když jejich minimální světlost je i tak příliš velká. V práci držím výkon v minimálních hodnotách i přes poledne a doma jsem rád za staré CRT.

    16.7.2013 18:36 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Stačí si v noci rozsvítit. Nechápu lidi co tam v kanceláři potmě mžourají do monitoru.
    Dreit avatar 16.7.2013 20:17 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače

    +1

    Od doby co jsem si zezadu na monitory přidělal zářivku je práce v noci zase o něco lepší - zářivka sice svítí "do prázdna" a osvětluje jen "nic" za monitory, ale opravdu to pomáhá ;-)

    Nope
    |🇵🇸 avatar 16.7.2013 20:49 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Pokud máš světlou zeď, je to fajn. Já jsem v obkládaném podkroví — ta prkna světlo pohlcují.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Dreit avatar 17.7.2013 15:50 Dreit | skóre: 15 | blog: Dreit a jeho dračí postřehy | Královehradecký kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače

    Tak to neporadím, jedině silnější zdroj světla...nebo si za monitory pověsit plakát zadní stranou k sobě

    Nope
    |🇵🇸 avatar 17.7.2013 16:30 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Ono je řešení jednoduché: konečně pověsit rolety a odrážet světlo o ně, ale to bych pak nemohl mít otevřená okna dokořán nebo by mi na to světlo lezl hmyz.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    24.7.2013 10:34 phr | skóre: 13 | blog: no_comment | Klatovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Já jsem pod zářivku nalepil kus bílé samolepicí tapety, funguje to dobře.
    "Umělá inteligence se nemůže rovnat přirozený blbosti"
    |🇵🇸 avatar 16.7.2013 20:52 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Mžourání mimo obrazovku je dobré.

    Mžourání asi ne...

    Člověk běžně zírá na obrazovku ze stejné vzdálenosti, takže svaly ohýbající čočku jsou jednostranně namáhány. Pohled jinam, nejlépe do nekonečna, vede k požadovanému uvolnění.

    Ano, ale na to tam musí být světlo. Já to znám jako oční jógu co 20 minut a co šest minut zaostřit na šest metrů.

    Co se týče barev, tak osobně mi přijde většina monitorů v továrním nastavení neuvěřitelně vypálených do modra. Namísto honění gamy softwarem prostě posunu v monitoru bílý bod více do červena. Necítím potřebu jej dále měnit během dne.

    Ne u každého displeje to jde.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Jakub Lucký avatar 16.7.2013 09:40 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Chybí mi tam ještě Coffitivity a Workrave
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    |🇵🇸 avatar 16.7.2013 20:50 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Coffitivity

    To mně spíš vadí. Když něco takového, tak šumění deště — laskavý čtenář si najde RainyMood nebo tak něco.

    Workrave

    Díky, neznal jsem.

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Jakub Lucký avatar 16.7.2013 22:57 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    RainyMood je fajn, ale na usínání. Bohužel my, co jsme strávili už stovky dnů pod stanem/celtou máme ke zvuku deště trochu jiný vztah...

    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    17.7.2013 09:36 xaint
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Zvlastni. Taky jsem stravil venku pod ruznymi pristresky ci bez nich spoustu noci,a zvuk deste mam rad...
    Jakub Lucký avatar 17.7.2013 22:45 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    Ja mam dest taky rad, ale rozhodne me nevede k pracovite nalade. Pokud jsem nekde s osobami sverenymi, tak ve mne vyvola rychly kontrolni reflex a pak klid a spanek. Pokud jsem nekde sam nebo se starsimi, tak je to jen ten relax.
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    16.7.2013 21:23 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače
    já si ještě udělal tohle: https://github.com/pvanek/work-break
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    pepe_ avatar 24.7.2013 00:24 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomocníci při trávení času u počítače

    ta ikona :)

    https://github.com/pvanek/work-break/blob/master/work-break.png

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.