Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Praha, 16. 9. 2003. Týdeník Computerworld a BVV pořádají v rámci doprovodného programu veletrhu Invex 2003 již 5. ročník odborné konference Linux Hall. Hlavním tématem a jednotící linkou akce je tentokrát open source ve státní správě a samosprávě. Konference se uskuteční ve dnech 7. a 8. října v sále Morava pavilonu A3 na brněnském Výstavišti.
Minulý ročník konference s podtitulem Open source pro business potvrdil, že původně akademický projekt Linux se díky své flexibilitě, stabilitě, bezpečnosti a v neposlední řadě příznivým nákladům na vlastnictví stal základem IT infrastruktury řady komerčních firem a institucí. Události poslední doby ukazují, že Linux a open source technologie si nacházejí své místo i ve státní správě řady vyspělých zemí. Pro příklad se stačí podívat do sousedního Německa, kde bylo vládou i orgány samosprávy schváleno několik projektů počítajících s nasazením těchto technologií. Podobný trend je patrný v řadě jihoamerických zemí. Konference Linux Hall 2003 se pokusí ukázat, jaká je situace v ČR.
Letošní ročník konference Linux Hall si klade za cíl ukázat celou problematiku z několika zorných úhlů: V čem je vlastně otevřený software pro státní správu, firmy či instituce tak výhodný? Za jakých podmínek představuje ušetření nákladů či zvýšení bezpečnosti? Existuje v open source dostatečná kvalita zákaznické podpory? Jaká je návratnost investic vynaložených na přechod a vlastnictví daných technologií. Jaká je situace v České republice a jaký další vývoj můžeme předpokládat?
Letošní ročník konference podporují tito partneři: AMD, Computer Associates, IBM, Insight Strategy, Oracle, PosAm, QCM, Rekonix, Sun Microsystems a SuSE.
Podrobný program s anotacemi je k dispozici na webových stránkách konference na adrese http://www.linuxhall.cz, kde naleznete rovněž bližší informace o konferenci.
Martin Lenk
manažer speciálních projektů
IDG Czech, a. s., Computerworld
Seydlerova 2451/11, 158 00 Praha 5
martin_lenk@idg.cz
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: