V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Linux+ je jediným magazínem zcela věnovaným operačnímu systému GNU/Linux a příbuzným oblastem, který u nás vychází. Za necelý rok své existence si získal řadu příznivců a čtenářů (čtenost časopisu přesáhla již magickou hranici dvanácti tisíc měsíčně).
V současné době prochází celý magazín řadou změn. V první řadě je to samozřejmě změna šéfredaktora, kterým se od osmého čísla stane Martin Kysela, známý popularizátor a příznivce svobodného software a operačního systému GNU/Linux.
Kromě toho se čtenáři setkají také s prázdninovým bonusem v podobě dvou DVD, coby doprovodné přílohy časopisu, namísto běžných dvou CD. A to za stejnou cenu!
Aby toho nebylo málo, Linux+ má také svůj nový web, který se již blíží do finálního stádia spuštění. Naleznete jej na stránkách http://www.lpmagazine.org/cz/.
Máte-li zájem přidat se k redakčnímu týmu a přispět i svou troškou k rozvoji našich aktivit, kontaktujte nás a staňte se našimi autory. Nabízíme nejen finanční ohodnocení a možnost publikování vašich článků ve známém tištěném médiu, ale také šanci na zviditelnění se v zahraničí (Linux+ vychází v několika zemích Evropy a některé články jsou vzájemně přejímány).
V případě vašeho zájmu o spolupráci nás kontaktujte nejlépe na e-mailovou adresu redakce.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: