V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Brno, 8. 6. 2004. Konference se koná v Praze 14. - 15. července 2004 v hotelu ILF a je určena uživatelům operačního systému Mandrakelinux, v současné době snad nejoblíbenější linuxové distribuce, kteří se chtějí navzájem setkat, získat nové poznatky a podělit se o zkušenosti. Účast na konferenci bude přínosem i pro odborníky, kteří uvažují s přechodem z jiných operačních systémů na Linux.
Pestrý program konference obsahuje přednášky správců linuxových systémů z praxe i vystoupení odborníků se souhrnem technických i obchodních informací o produktech Mandrake a jejich doporučených aplikacích. Od zahraničních hostů z Francie, přímo ze společnosti MandrakeSoft S.A., se zase účastníci dozví nejnovější informace z vývojové oblasti nebo o tom, jak se uplatňuje Mandrakelinux jinde ve světě a jaké jsou plány do budoucna. Program počítá i dostatečným prostorem na diskusi, ve které mohou účastníci klást přednášejícím otázky na témata, které je nejvíce zaujmou.
Po celou dobu akce budou připraveny ukázky nasazení praktických řešení aplikací běžících na produktech Mandrakelinux, od celé řady tuzemských dodavatelů. Zde také mohou účastníci využít k individuální konzultaci přítomné odborníky.
Již dnes se mohou zájemci o účast na konferenci registrovat na http://www.softwaremedia.cz/mandrakecon.
Konferenci organizuje společnost Software Media s.r.o. známá jako vydavatel časopisu Linux+. Odborný obsah zajišťuje společnost QCM, s.r.o. jediný autorizovaný partner společnosti MandrakeSoft S.A. v České republice a na Slovensku.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: