V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Již před půl rokem jsme vám slíbili, že připravíme offline verzi
našeho serveru. Nyní tento slib plníme. Dokončili jsme naše offline
CD a jsme na něj patřičně hrdi, neboť se nám opravdu povedlo .
Posuďte sami.
Na CD najdete náš kompletní obsah v podobě statických html stránek. Prohlížet jej můžete pod libovolným prohlížečem, my doporučujeme Mozillu. Stránky obsahují články, Abíčko (PDF i TXT verzi), ovladače, hardwarové i softwarové záznamy, sekce i všechny diskuse a to až do konce února 2003. Snažili jsme se maximálně zachovat ovládání tak, jak jste na něj zvyklí.
Protože prohledávání tisíců stránek není moc zábavná činnost, na CD je umístěno i fulltextové vyhledávání. Nejedná se o žádné pseudo vyhledávání založené na JavaScriptu, ale o plnohodnotný engine založený na knihovně Lucene (na které běží i náš online fulltext). Vyhledávání je velice mocné, takže snadno najdete přesně to, co potřebujete.
Dále jsme přibalili aktuální HOWTO a mini-HOWTO. Setřídili jsme je podle kategorií a i na nich jsme provedli indexaci, takže je možné je prohledávat. Nesmíme opomenout archiv všech RFC, manuálových stránek a český překlad knihy Linux Documentation Project v podobě PDF. Samozřejmostí je aktuální prohlížeč Mozilla pro Windows i Linux.
AbcLinuxu Offline CD je dodáváno na pálených mediích v sexy slim krabičce. Jako pozornost jsme přibalili samolepku s našim logem. Cena je také přitažlivá - pouhá stokoruna!
CD si můžete zakoupit v naší kanceláři, na veletrhu LinuxExpo v našem stánku, v knihkupectví Mareček, na Slovensku na LUGCONu a brzy i na GeekStore.sk. Po dohodě je možné i zaplatit na náš účet a stáhnout si ISO image plné verze.
Věříme, že se vám naše CD bude líbit a budete se k němu rádi vracet jako ke zdroji mnoha cenných informací.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: