Evropská komise obvinila provozovatele čínské platformy TikTok z porušování pravidel EU kvůli netransparentnosti v reklamě. Komise, která v EU plní i funkci antimonopolního úřadu, to dnes uvedla v tiskové zprávě. TikTok, který patří čínské firmě ByteDance, se může k předběžnému nálezu vyjádřit. Pokud ale podezření komise nevyvrátí, hrozí mu pokuta až do šesti procent z ročního globálního obratu.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Chcete pracovat ve firmě, která prosazuje Linux? Chcete být u toho? Chcete se aktivně podílet na šíření Linuxu? Nebojíte se učit nové věci? Nebojíte se práce? Pak právě pro vás máme tyto nové pozice.
Hledáme spolehlivého člověka, který by pomáhal s prodejem a pálením CD v AbcPalírně. Dále by měl na starosti vytváření a správu zpráviček, administraci diskusního fóra a sekcí (hardware/software).
Požadavky: uživatelská znalost Linuxu, spolehlivost. Pracoviště: kancelář AbcLinuxu s.r.o. - Praha 1. Pracovní doba: dle dohody. Plat: 50 Kč za hodinu. Vhodné jako brigáda pro studenta. Nabídky zasílejte na emailovou adresu krejcik zavináč abclinuxu tečka cz.
Rozšiřujeme náš tým o externí spolupracovníky. Máme zájem o kvalitní administrátory Linuxu s mnohaletou praxí a hlubokými znalostmi. Zájemce o tuto práci by neměl být úzce zaměřen na jedinou distribuci, měl by být schopen spravovat libovolný Linux. Nicméně hlubší znalosti Debianu a Slackwaru jsou vítány. V budoucnu je možné přejít na hlavní pracovní poměr. Nabídky zasílejte na emailovou adresu misu zavináč abclinuxu tečka cz.
Hledáme externí spolupracovníky, kteří by nabízeli produkty a řešení naší firmy AbcLinuxu s.r.o. Orientace ve světě výpočetní techniky nutná, výhodou je znalost Linuxu. Odměňování bude probíhat na provizní bázi, úspěšní jedinci mohou přejít na hlavní pracovní poměr. Nabídky zasílejte na emailovou adresu misu zavináč abclinuxu tečka cz.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: