Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Dá se nějak Opera přimět k tomu, aby šlo psát do textových polí (například při psaní příspěvku pod nějaký blog) přes externí editor? Tedy něco jako umí plugin "It's All Text!" pro Firefox?
Tohle by mne také zajímalo. Zatím jsem, i přes velkou snahu, na žádné pohodlné řešení nepřišel.
Koukám, na screenshoty a máš hodně podobný vzhled - žádné menu a silně osekáno .
Jojo, mám to taky tak s jednou výjimkou - místo tuším "Lišty průběhu" mám stavový řádek (je mnohem užší) a tam mám vložené ty hlavní prvky (navigace, adresní řádek, vyhledávání...) kolem textu stavového řádku a taby až pod ním.
Pěkně napsáno, možná bylo vhodné ještě zmínit drobnosti jako automatickou kontrolu pravopisu s možností instalace slovníku, automatickou aktualizaci apod. Ale jestli ono by to nebylo nošení dříví do lesa ;)
Už tam funguje flash normálně, nebo stále žere opera podstatně víc CPU výkonu, než firefox na stejné stránce s flashem?
ked surfujem pod linuxom tak mi opera skoro vzdy zatuhne - zvacsa na youtube stranke (ked mam viac youtube okien)
firefox problemy nema. skusal som postupne updatovat na najnovsiu dev verziu. vzdy sice odstranili nejake nedostatky ale celkovo mam problem so stabilitou (opera bezi vo viacerych procesoch a niektory vzdy zahanguje)
samo
OPERAPLUGINWRAPPER_PRIORITY=0 opera &Alebo to rovno strcit do /etc/profile pre vsetkych.
opera v. 5 nemela ve sve dobe konkurenci. novejsi verze ale uz dost dlouho bezne nepouzivam. naposledy me "nepotesily" klavesove zkratky na prepinani tabu. da se to nejak zmenit?
Zkratky má Opera odjakživa nejlepší.Když s ní neumíš pracovat tak nemel nesmysly.
Příklad: přejít na nalší obrázek - zkratka pravý CTRL+šipky.
IE a posraný Firefox pro blbečky to neumí - zkratka levý alt+šipky - což se jednou rukou asi nedá .
Opera byla a je nej.
Opět lepší a rychlejší, než předchozí verze, konečně systém aktualizací (u distribucí Linuxu je to skoro jedno), ale v rychlostních testech výrazně pomalejší oproti Firefoxu nebo Chrome. Pokud jde o kvalitu renderingu, zamrzela mně nepodpora openvidea, google apps a chat na Facebooku, chybí mi však některá rozšíření, na která jsem si zvykl, např. Delicious, LastPass atd., což mě omezuje. Než se na mně někdo zbytečně sesype, tak bych rád jen připomenul, že se mi ten prohlížeč jinak celkem začíná líbit, je určitě skvělý, ale mám snad taky právo napsat, co tam nejde nebo v čem je horší oproti opensource či poloopensource hlavním konkurentům. (Ano, Firefox by například mohl být rychlejší v reakcích, souhlasím, to psát nemusíte, vývojové verze 3.6 jsou na tom lépe, ale jistě by ještě bylo fajn přidat...)
delicious bezne s operou pouzivam, stranka se mi libi - klikam add to delicious a dal se nestaram; integrace mozna neni tak pekna jako u FF (videl jsem to z rychliku), ale pro moje ucely vice nez dostatecna
Dá se nějak přizpůsobit vzhled systémovému nastavení? Mám na mysli zejména velikost písma v menu, na záložkách a vůbec v celém tom "interfejsu".
Nerozumím. Prosím vysvětlit jak pro blbce a bez zkratek. Díky
Tiskni
Sdílej: