abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    23.2.2010 09:20 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Slovenská lokalizace
    Mám tomu rozumět tak, že rozhraní telefonu nenabízí slovenský překlad?
    andree avatar 23.2.2010 09:35 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Slovenská lokalizace
    popravde neviem :) ale skor sa mi zda, ze som ho tam nevidel...
    Daniel Kvasnička ml. avatar 23.2.2010 10:10 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Je tam ten AMOLED displej taky tak "kvalitni" jako v Nexus One?
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    24.2.2010 10:55 OpenWebdesign
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Nexus má AMOLED od Samsungu, tak to asi bude podobné.
    24.2.2010 10:36 hafff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Nie je to Galaxy Spice? Spica je hviezda v Panne.
    24.2.2010 10:46 hafff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Tak nie. Aj na oficiálnych stránkach som našiel Galaxy Spica.
    24.2.2010 12:38 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Jak to je s pouzitelnosti tohoto telefonu? Ja mam ADP1 a trpim naprostym nedostatkem RAM. Z jednoho vaseho obrazku (http://www.abclinuxu.cz/images/clanky/krutak/samsung-i5700-spica-sys1.png) je videt, ze mate 150MB RAM a neco malo pres 2MB volne pameti, coz je podobny problem jako na ADP1.

    Pokud chcete treba otevrit v browseru vice oken a pak se mezi nima pochybovat, prohlizec neudrzi stranky v pameti a pokazde je nacita znovu. Nebo dalsi pripad, kdyz chcete volat pres Sipdroid a pouzit pritom androidi Dialer, tak se muzes stat, ze se vam Sipdroid killne nez si ten Dialer spustite. Nedej boze, kdyz chcete behem hovoru spustit treba fotoaparat, to se vam Sipdroid ukonci zcela urcite. Ted bych si uz nekoupil telefon s mene nez s 256MB, nebo jeste lepe s 512MB RAM.

    Castecne se to da vyresit zprovoznenim swapu na SD karte, ale to si musite ten telefon nejdrive rootnout. I potom je cely system znatelne pomaly a snizuje se zivotnost SD karty, ale alespon neustale nekilluje vsechny aplikace.
    Jendа avatar 24.2.2010 22:12 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Jak to je s pouzitelnosti tohoto telefonu? Ja mam ADP1 a trpim naprostym nedostatkem RAM. Z jednoho vaseho obrazku (http://www.abclinuxu.cz/images/clanky/krutak/samsung-i5700-spica-sys1.png) je videt, ze mate 150MB RAM a neco malo pres 2MB volne pameti, coz je podobny problem jako na ADP1.
    Pod tím je ještě vidět, že skoro 25 MB je cache. I tak je to docela slabé.

    Otázka na autora článku: co je to na zmiňovaném screenshotu za reklamu?!
    andree avatar 24.2.2010 22:54 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    co sa tyka pouzitelnosti, tak by som povedal ze pokial to clovek nechce pouzivat hardcore sposobom - ale iba na veci, na ktore bol ten mobil asi stavany (=pisanie sms, obcas citanie sprav na webe, nejake hry), tak to bude ok.. pokial od toho niekto caka masivny multitasking, enkodovanie videa na pozadi, alebo desktop-like browsovanie, tak asi bude sklamany :)

    a co sa tyka reklamy, tak je podobna ako v mnohych android aplikaciach, co som namatkovo nainstaloval - nejaky AdMob... ked je clovek pripojeny, tak to tam zobrazuje nejake taketo banery - ale popravde som ani raz na to neklikol, takze neviem, co to robi :) predpokladam ze to otvori nejaky web... ale to uz je problem androidu ako platformy (resp. dostupneho software), a nie mobilu ako takeho, myslim.. :)
    25.2.2010 10:10 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    ...pokial to clovek nechce pouzivat hardcore sposobom...

    Jak jsem popsal ve svem predeslem komentari, tak zadne hardcore pouzivani nevyzaduju. Vyzaduju jenom monost mit spusteno vice aplikaci najednou, abych se mezi nima mohl normalne prepinat. To ale neni mozne diky nedostatku pameti. Pokazde kdyz vycerpate ty 2MB volne RAM co vam zbyvaji, tak se vam nejaka aplikace killne.

    Takze pro vsechny co chteji Android telefon doporucuji nebrat telefon s mene jak 256MB RAM, jinak se "user experience" zmeni v nocni muru! ;o)
    Jendа avatar 25.2.2010 15:04 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Zbývá mu asi 26 MB RAM.
    28.2.2010 16:52 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Volne pameti (MemFree) ma jen necelych 2.3MB. Zbytek je chache programu bezicich v pameti. Chce-li tedy spustit jiny program, ktery vyzaduje vice jak tech 2.3MB RAM, tak se musi nejaky jiny program killnout, aby se uvolnila nejaka pamet. Takze NEMA 26MB volne pameti! Ma jen 2.3MB!
    andree avatar 28.2.2010 20:36 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    nie, cache mozes zmazat, preto sa to vola cache... takze 26MB... a to este treba pocitat, ze programy v dalvik bytecode maju vacsinou radovo max. stovky kb (a vacsinou ziadne dalsie zavislosti v podobne .so suborov), a dalej v tej free pamati clovek ani nevidi pamat, ktora sa da uvolnit pomocou garbage collectoru dalvik VM... aplikacie androidu tusim podporuju aj nieco ako "save & restore state", takze zase take strasne to nie je, ze by sa cloveku bezne zabijali aplikacie pod rukou ;-) mne sa nic take pri par otvorenych weboch, music playeri a este zopar spustenych aplikaciach nestalo, za tych par dni...
    3.8.2010 22:23 kajik fikin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Hey andreee skusal si si stiahnut Dalsi preh. Hudby? Ja ano a Potom Idu 2 pesnicky za raz! A poradim par prog.urcite si stiahni wi-fi manager albo weather Bug,tunee music cau cau
    Daniel Kvasnička ml. avatar 25.2.2010 08:06 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Otázka na autora článku: co je to na zmiňovaném screenshotu za reklamu?!
    Na jake planete jsi stravil poslednich deset let? :-) Google stoji na reklame.
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    Jendа avatar 25.2.2010 15:03 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Na jake planete jsi stravil poslednich deset let? :-)
    Pravděpodobně na Zemi.
    Google stoji na reklame.
    To tam dává tvůrce aplikace nebo Google? V prvním případě mi to přijde OK, v druhém zvláštní.
    25.2.2010 19:36 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Tvůrce aplikace. Někdy je ale tvůrcem Google...

    Zvláštní? No, snižuje to koncovou cenu aplikace/zařízení, tak co řešit...
    27.3.2010 10:09 lubo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Nazdar - potreboval by som poradit mam ten Samsung i5700 galaxy a nemoze mi ho nacitat PC ked ho zapojim cez USB tak vsetko nainstaluje a ohlasi ze je hardware pripraveny na pouzivanie ale ked vo windowse dam tento pocitac a disc G pod ktorim je oznacena SD karta v mobile mi vypise -vloste disc- a v programe New PC Studio najde mobil aj kartu ale ked na to kliknem tak vypise ze zariadenie nieje podporovane a ohladom karty tiez ze vlozte disc. Asi by bolo vhodne preinstalovat frimware ale ako ked ho PC nevidi?
    3.8.2010 22:11 kajikfijin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Samsung i5700 Galaxy Spica – korejský Android
    Mám tenhle mobil a jsem s ním spokojen ale pozor!hudba mi nejde posílat přes Bluetooth nenabízí to tam a když mi chce poslat něco od Nokie nebo LG tak to nejde! A když chcete aby to šlo tak si musíte stáhnout program.ale jinak

    DOPORUČUJI s pozdravem Samsung galaxy spica I -5700

    KAJIK FIKIN

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.