Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Myslím, že Duval je jeden z těch lidí, kteří vidí "dál". Ten koncept nám dneska možná přijde naivní, ale má to něco do sebe.
Jinak - pořád se ještě musí uvádět, že Mandriva Linux je bývalý Mandrakelinux? To je štábní kultura, nebo to uživatelé, přehlcení každodenní dávkou novinek, nejsou schopni po čtyřech letech zaregistrovat? Přijde mi to jako zbytečné klišé.
Jinak - pořád se ještě musí uvádět, že Mandriva Linux je bývalý Mandrakelinux? To je štábní kultura, nebo to uživatelé, přehlcení každodenní dávkou novinek, nejsou schopni po čtyřech letech zaregistrovat? Přijde mi to jako zbytečné klišé.Však je to v článku obráceně. Že bývalý Mandrake je nynější Mandriva. To by totiž ti, kteří znají pouze Mandrivu, opravdu zaregistrovat nemuseli a do budoucna to nebude lepší
Mně jde o princip, pořadí je asi jedno.
Že bývalý Mandrake je nynější Mandriva. To by totiž ti, kteří znají pouze Mandrivu, opravdu zaregistrovat nemuseli
Pokud znají jen Mandriva Linux, Mandrakelinux asi znát nepotřebují, ne? Je to historie. Navíc Duval začal na zelené louce, na Mandrakelinux se nijak extra neodvolává a nepřipomíná ho. To by se přece mělo zmiňovat, že ta -iva je Conectiva, hm? Jenomže to už dneska taky málokdo ví, protože tento Linux je v podstatě taky historie. Je mi jasné, že popularitu Mdk a C u nás nelze srovnávat a že Mdk hrál zásadní roli, nicméně v Ivanových knihách o něm už roky není zmínka (protože to jde bez něj). Připomenu si ho akorát, když ve firmě na zdi vidím Křišťálový disk..
Mně jde o princip, pořadí je asi jedno.Právě že není, protože je-li zmíněn ten pán coby zakladatel Mandrake, který dnes neexistuje, je slušné zmínit se o tom, že následovníkem je dnešní Mandriva, s níž se dnešní čtenáři potkat mohou. Bez toho je údaj o spojení Duvala s Mandrake dost nezajímavá informace pro insidery.
+1
Překlep:
...i kdyby existovalo 10 tisíc linuxvých systémů...
Chtělo by to korektor překlepů . Jinak hezký rozhovor, díky
Chtělo by to korektor překlepůChtělo by to, abych nespal, když ho používám...
Tak moji milý tučňáci, jelikož většinu fór normálních PC magazínů věčně zaplavují oss fanatici, řekl jsem si, že je načase jim tyto přátelské návštěvy oplatit, ať mají zase proč nadávat. Takže Linux suxx, Windows rulezzz. Až vám tam pojede 3D akcelerace na ATI kartách, budou fungovat v pohodě všechny modely tiskáren, integrovaných zvukovek a foťáků, tak se ozvěte.
tak si s nimi podej ruce a neprud! prave jsi se projevil jako stejne pako... u me funguje vsechno. nepochopil jsem nutnost prace win aplikaci na linuxu... tohle snad nutne neni.
Tak si nainstaluj do tvojich Widly(windows) tlaciaren bez ovladacov od vyrobcu a potom bud husty :D
Tiskni
Sdílej: