Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Taky máte pocit, že ten člověk pořád něco říkal, ale neřekl nic?
Jo.
Jo.
Ja se dozvedel, ale bohuzel pouze citoval Alana Kaye. Nicmene tato myslenka se ukazuje stale jako vice pravdivejsi. Sice jeste porad mame na stole klasicky pocitac, ale uz dnes jsou bezne ruzne multifunkcni konzolove pristroje s OS, ktere denodenne pouzivame. Je to otazka ne moc dlouheho casu, kdy standardni pc ze stolu zmizi.
No, tahle myšlenka byla snad jedinná věc, kterou řekl. A fakt je, že se mi docela líbí. Ale nesouhlasím s tebou, že počítače zmizí ze stolu. Takhle univerzální věc nezmizí jen tak jednoduše. Leda že bysme si ji přestali všímat, protože se stane běžnou částí našeho světa.
Mel jsem na mysli klasicke skladane PC. A ty se prodavaji cim dal mene, mrkni se na pomer v nabidce notasu vs. pc v e-shopech. Trend pujde pravdepodobne ve stope notasu a podobnych zarizeni. Ostatne kdybys vykladal na konci sedmdesatych let o budoucnost PC sestav, asi by ti nikdo neveril Take v tech rozhovorech o nich nepadlo ani slovo (o osobcnich pocitacich ano, ale toto oznaceni nosil napr. i stary sharp, ktery skladany nebyl) a to byl rok 1984, maximalne mluvili o macach. Ja to povazuji za navrat k overenemu a prirozenemu
Tiskni
Sdílej: