V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Neuveritelne - zmeny v aplikacich +104. Obvykle to byva +-0. Skoda jen, ze je to porovnavane v ruznych verzich, takze vlastne nevime, ktera verze je o kolik lepsi a jestli vubec nejaka opravdu ma tak kladnou zmenu.
Nebylo by lepší dělit celkové zlepšení počtem zohledněných programů (tj. průměr)? To je jinak podobně smysluplná hodnota jako součet teplot hvězd na obloze...
Podle mě vůbec. Ono je to podivná hodnota, ale orientační, když to bude +100 tak to jde dobrým směrem. Když -100 tak špatným. Když vám ale přestane z verze 1.1.12 na 1.1.13 fungovat program co pod tím používáte, tak hláška že se programy zlepšily v průměru o 1,45 vám přijde stejně užitečná jako +100:)
No ked sa tu uz bavime o zmysle/nezmysle neakych cisel, pre mna by bolo urcite zaujimavejsie rozdelenie na aplikacie a hry, bez ohladu na fomat zobrazenia vysledku. Pod wine pouzivam iba a iba aplikacie ktore mi chybaju/nevyhovuju v linuxe. A kedze rychlym pohladom zistujem ze vacsina v zozname su hry, ktore som nikdy nemal a ani mat nebudem, tato informacia mi nenaznaci vobec nic... Tak, a teraz ma mozte ukamenovat :)
Navíc ty změny nemusí být způsobené kvalitou wine, ale kvalitou testování.
není to něco jako slovenské mRRRtvy? ;)
vypadá to tak, asi velmi dlouhý forward ;))
Už jsem si říkal, že tu Zpravodaj o víně dlouho nebyl. Ale i tak díky za pěkný článek. Výborné čtení.
Když tak koukám na změny v databázi programů, nechce se mi věřit, že změna je +104. Dobrá práce.
Nové stránky vypadají dobře. Ještě dodělat wiki a bude to super. Nelíbí se mi pouze novinky v tom úzkém sloupci, ale jinak to působí svěžím a uceleným dojmem.
Tiskni
Sdílej: