Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Vážený pane Přikryle,
souhlasím s Vámi v tom, že stará verze IBS která bude 9.12. nahrazena verzí novou, je trochu nemotorná díky nutnosti kontrolovat při přihlášení verze appletů uložených na Vašem lokální disku s verzemi na našem serveru pro případ upgradu některého z java appletů.
Věřím, že Vám nová verze internetového bankovnictví bude vyhovovat lépe ať už z důvodu rychlosti (bez verifikace java appletů při přihlášení), tak díky tomu, že již není je "M$ only" jak oprávněně nazýváte verzi starou.
Budete-li mít dotazy k IBS 3.2 neváhejte mne prosím kontaktovat na bezplatné lince 800 900 900. S pozdravem,
Stanislav Puffler
(IT technical support, IBS helpdesk)
www.rb.cz
Zdravím Vás,
osobně jsem toto testování prováděl na MDK 9.0 GPL s jádrem 2.4.19, Mozillou 1.01 a doinstalovanou podporou javy (J2SE od Sunu, r
esp. pouze se staženou částí runtime environment). Aplikace v této konfiguraci pracuje bez jakýchkoliv transparentních potíží. Ne
jsem sice linuxovým profesionálem, ale i tak se budu snažit na bezplatné lince RB 800 900 900 podporovat kolegou J. Feldsteinem z
míněných 5% uživatelů, kteří nepoužívají OS a browser od Microsoftu.
Pokud máte jakékoliv dotazy neváhejte mne prosím v této věci kontaktovat buď na mejlu který mám registrován v ABC linuxu, na níže
uvedeném mejlu či přímo v této diskuzi.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Stanislav Puffler
(IT technical support, IBS helpdesk)
RAIFFEISENBANK a.s.
www.rb.cz
Tiskni
Sdílej: