Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Již před půl rokem jsme vám slíbili, že připravíme offline verzi
našeho serveru. Nyní tento slib plníme. Dokončili jsme naše offline
CD a jsme na něj patřičně hrdi, neboť se nám opravdu povedlo .
Posuďte sami.
Na CD najdete náš kompletní obsah v podobě statických html stránek. Prohlížet jej můžete pod libovolným prohlížečem, my doporučujeme Mozillu. Stránky obsahují články, Abíčko (PDF i TXT verzi), ovladače, hardwarové i softwarové záznamy, sekce i všechny diskuse a to až do konce února 2003. Snažili jsme se maximálně zachovat ovládání tak, jak jste na něj zvyklí.
Protože prohledávání tisíců stránek není moc zábavná činnost, na CD je umístěno i fulltextové vyhledávání. Nejedná se o žádné pseudo vyhledávání založené na JavaScriptu, ale o plnohodnotný engine založený na knihovně Lucene (na které běží i náš online fulltext). Vyhledávání je velice mocné, takže snadno najdete přesně to, co potřebujete.
Dále jsme přibalili aktuální HOWTO a mini-HOWTO. Setřídili jsme je podle kategorií a i na nich jsme provedli indexaci, takže je možné je prohledávat. Nesmíme opomenout archiv všech RFC, manuálových stránek a český překlad knihy Linux Documentation Project v podobě PDF. Samozřejmostí je aktuální prohlížeč Mozilla pro Windows i Linux.
AbcLinuxu Offline CD je dodáváno na pálených mediích v sexy slim krabičce. Jako pozornost jsme přibalili samolepku s našim logem. Cena je také přitažlivá - pouhá stokoruna!
CD si můžete zakoupit v naší kanceláři, na veletrhu LinuxExpo v našem stánku, v knihkupectví Mareček, na Slovensku na LUGCONu a brzy i na GeekStore.sk. Po dohodě je možné i zaplatit na náš účet a stáhnout si ISO image plné verze.
Věříme, že se vám naše CD bude líbit a budete se k němu rádi vracet jako ke zdroji mnoha cenných informací.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: