Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
conflict-20170523-205933
. Je potom na tobě, abys konflikt vyřešil.
path = ...
, kde mám postupně vyjmenované, které adresáře (včetně všeho v nich) a které soubory se mají synchronizovat. V případě Syncthing mi ta konfigurace takto snadná nepřišla, resp. pravidla, která bych musel sepsat, nebyla tak přímočará.
hlavně tomu nedůvěřuji, protože to očividně dělá příliš věcí samo od sebe.Samozřejmě je pravda, že to není triviální aplikace a můžou v ní být bugy, nevidím ale důvod, proč v tomhle víc věřit rsyncu, nebo unisonu. Nehledě tedy na to, že to je něco jiného, co z toho co jsem pochopil z diskuze, nefunguje vůbec jako syncthing. Osobně mám podstatně větší cringe z prohlížečů, které toho dělají tolik, že nejspíš neexistuje jeden člověk, který by byl vůbec schopný udržet v hlavě co všechno. Pokud jde o paranoiu, asi bych to být tebou nacpal za apparmor.
Moje zkušenost se Syncthing, asi tak rok stará, je celkem mizerná. Tak nějak se to tváří funkčně, ale občas to synchronizuje, občas ne, občas jen něco, obzvlášť na špatném hotelovém WiFi spojení, kdy to je potřeba nejvíc.Syncthing se neustále posouvá, nová verze vychází co pár týdnů, doporučuji zkusit tomu dát druhou šanci. Osobně to provozuji i na různých nic moc wifi a nikdy jsem s tím neměl nejmenší problém, vždycky se odsynchronizovalo všechno. Mám v tom narváno několik set tisíc souborů (git repozitáře..) a funguje to spolehlivě. Samozřejmě to může být jen bias.
/home/user/.stignore
vložím
!/.remmina *správně se synchronizuje obsah zadaného adresáře. Pokud ale vložím
!/.config/autostart *nesychronizuje se nic. Zadaný adresář existuje a není prázdný. Neví někdo prosím, kde je problém?
!/.config/autostart* *? Já tenhle model, kdy bych něco potřeboval ignorovat nepoužívám, tak jen hádám. Osobně synchronizuji prostě jen složku Syncthing na ploše a konfiguraci, kterou chci přenášet řeším tak, že složku zkopíruju do Syncthing/conf/.. a vytvořím z původního umístění symlink.
!/.config/autostart /.config/ !/.config *Musí to být v tomto pořadí, přičemž pro pochopení je třeba to číst od konce - ignorujeme vše, ale neignorujeme adresář
.config
včetně jeho obsahu, ale ignorujeme jeho obsah, ale neignorujeme adresář .config/autostart
včetně jeho obsahu.
Tiskni
Sdílej: