abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 22:33 | IT novinky

Mozilla na svém blogu oznámila, že dnešním dnem postupně zapíná uživatelům Firefoxu v USA DNS přes HTTPS (DoH). Jedná se o výchozí nastavení. Odpovědi na otázky v infografice.

Ladislav Hagara | Komentářů: 3
včera 21:33 | Komunita

Dalším open source projektem, který byl finančně podpořen z programu Epic MegaGrants společnosti Epic Games je 3D PBR software pro malování textur ArmorPaint (GitHub). Získal 25 000 dolarů.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 18:11 | Zajímavý projekt

Firma vyvíjející distribuci CoreOS/Container Linux byla před dvěma lety převzata Red Hatem, v jehož portfoliu vznikla redundance: Fedora CoreOS cílí na podobná nasazení. Krátce poté vznikl fork nazvaný Flatcar Container Linux. Aktuálně je ukončení podpory CoreOS/Container Linuxu plánováno na 26. května a odstranění instalačních obrazů z distribučních kanálů na 1. září. Firma Kinvolk udržující Flatcar Linux oznamuje, že se věnuje usnadnění přechodu stávajících uživatelů CoreOS.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
včera 17:00 | Nová verze

Byla vydána verze 19.0 z Arch Linuxu vycházející linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno ne Kyria. Přehled novinek v oznámení v diskusním fóru. Manjaro je ke stažení v edicích XFCE, KDE Plasma a GNOME. K dispozici je také síťová instalace Architect. Vývoj Manjara lze podpořit také zakoupením počítače z předinstalovaným Manjarem.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 12:22 | Zajímavý projekt

Dne 19. února 2020 pan Kyle Finlay zahájil na Kickstarteru kampaň s názvem GamePad, jejímž cílem je získat prostředky na zprovoznění nové open source platformy pro digitální distribuci her, čistě pro OS Linux. Nová herní platforma je inspirována GOG.com a autoři slibují plnou podporu her bez ohledu na konkrétní distribuci, ale hlavně bez DRM. GamePad by měl být plně otevřený, včetně API, takže bude možné upravovat klienta, nebo si vytvořit

… více »
D.A.Tiger | Komentářů: 1
včera 01:00 | Komunita

Luboš Kocman, Release Manager openSUSE Leap, oznámil, že verze 15.2 linuxové distribuce openSUSE Leap vstoupila do beta fáze. Připojit se lze k testování a hlásit chyby. Aktivní testeři mohou získat tričko. Finální vydání openSUSE Leap 15.2 je plánováno na 7. května 2020.

Ladislav Hagara | Komentářů: 24
24.2. 23:11 | Nová verze

Oficiálně byla vydána nová stabilní verze 2.10.18 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP. Přehled novinek i s náhledy a videi v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Verze 2.10.16 nebyla kvůli vážné chybě oficiálně vydána.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
24.2. 22:55 | Nová verze

Balík Rakudo Star, tj. Rakudo včetně modulů a dokumentace, byl vydán ve verzi 2020.01. Rakudo je implementace programovacího jazyka Raku. Ten byl ještě nedávno znám pod názvem Perl 6.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
24.2. 20:00 | Komunita

Aaron Griffin, dosavadní vedoucí projektu Arch Linux, oficiálně oznámil výsledek volby nového vedoucího projektu Arch Linux. Novým vedoucím se stal Levente Polyak (anthraxx).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
24.2. 07:00 | Zajímavý článek

Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 90 (pdf), HackSpace 28 (pdf) a Wireframe 31 (pdf) a 32 (pdf).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
Vydržela vám novoroční předsevzetí?
 (9%)
 (5%)
 (3%)
 (83%)
Celkem 198 hlasů
 Komentářů: 0
Rozcestník

www.AutoDoc.Cz

VDR a DVB-T2, část 2.

10.2. | Jiří Zelinka | Návody | 1962×

V prvním díle jsme si řekli něco o instalaci VDR a jak ho nastavit jako server pro Kodi, v této části se zaměříme na webovou správu nahrávání a na další možnosti, které VDR nabízí.

Webové rozhraní

Jakožto webové rozhraní pro správu nahrávek můžeme použít VDRAdmin-AM nebo plugin live, osobně dávám přednost první variantě, ale stručně probereme obě možnosti. Taky nainstalujeme plugin pro prohledávání elektronického programu, který se nám může hodit při hledání pořadů. Instalaci provedeme příkazem

sudo apt install vdradmin-am vdr-plugin-live vdr-plugin-epgsearch

Po instalaci restartujeme VDR (sudo systemctl restart vdr), což děláme zpravidla vždy po přidání nějakých pluginů nebo po změně jejich nastavení. VDRAdmin-AM má konfigureční soubory ve dvou adresářích podobně jako VDR, jsou to /etc/vdradmin-am a /var/lib/vdradmin-am. Pro použití webového správce nahrávání VDRAdmin-AM dále musíme v souboru /etc/default/vdradmin-am změnit položku ENABLED="0" na ENABLED="1", pak službu restartujeme (sudo systemctl restart vdradmin-am). Podobný zásah do konfigurace bylo potřeba udělat v dřívějších verzích i pro vlastní chod VDR, ale v současné verzi již tomu tak není, nicméně soubor /etc/default/vdr v systému stále existuje.

Následně můžeme vyzkoušet webové rozhraní. Služba používá port 8001, takže otevřeme oblíbený prohlížeč např. na adrese 192.168.1.5:8001. Po spuštění jsou požadovány přihlašovací údaje, jméno i heslo je linvdr. Po přihlášení vidíme právě běžící pořady, je možné si kliknutím na příslušnou ikonku zobrazit informace o konkrétním pořadu.

Úvodní strana vdradmin-am

Doporučuji ale nejprve zvolit položku Nastavení (v nabídce vlevo). Zde můžeme nastavit jak samotné webové rozhraní (např. změnit přihlašovací údaje), tak vlastní parametry VDR, třeba počet DVB tunerů nebo časovou rezervu při nahrávání. V textech na stránce je sice smíchána čeština s angličtinou, nicméně význam jednotlivých položek je většinou jasný. Kdysi dříve jsem také nastavoval „Jazyk“ (uprostřed čtvrtá položka shora) na „cs_CZ.iso88592“ kvůli nečitelnému EPG, ale zdá se, že kódování UTF-8 už funguje bez problémů.

Nastavení vdradmin-am

Při správě nahrávek si v nabídce vlevo zvolíme, jako akci chceme provádět. Můžeme použít „EPG Search“ pro vyhledávání pořadů, nahrávání pak nastavíme jednoduše tak, že klikneme na červený puntík u informací k pořadu. Položka „Časovač“ slouží k ručnímu nastavení nahrávání a také ukazuje seznam pořadů, které už jsou k nahrávání nastaveny. Položka „Nahrávky“ nabízí kromě správy nahraných pořadů také ikonku, která by měla sloužit k přehrání nahrávky, nicméně to se mi v tomto rozhraní nikdy nepodařilo. Je ale možné, že to závisí na nastavení prohlížeče. Jinak je ovládání opět velmi intuitivní, některé položky jako třeba „Dálkové ovládání“ pravděpodobně najdou uplatnění jen v případě, pokud bychom televizní program sledovali přímo na samotném počítači pouze prostřednictvím VDR.

Druhou možností pro webovou správu nahrávání je plugin live. Jeho konfigurační soubor je /etc/vdr/conf.avail/live.conf. Používá port 8008, přihlašovací jméno je admin a heslo live. Úvodní stránka uvádí podobné informace jako v předchozím případě, hlavní rozdíl je v tom, že menu se nachází v horní části obrazovky.

Úvodní strana vdr-plugin-live

Položka „Nastavení“ nabízí daleko méně možností, než je tomu u VDRAdmin-AM, takže se snad laskavý čtenář obejde bez doprovodného obrázku.

Tolik alespoň základní informace o webových správcích VDR a přikročíme k dalšímu tématu.

Streamování do lokální sítě

Pro streamování vysílání do sítě se dá použít plugin streamdev-server, který nainstalujeme klasickou cestou:

sudo apt install vdr-plugin-streamdev-server

V konfiguračním souboru /etc/vdr/plugins/streamdevhosts.conf nastavíme IP adresy a síťové masky podobně jako pro plugin vnsiserver a VDR restartujeme. Pak otevřeme webový prohlížeč na příslušné adrese (stejné jako v předchozích případech) s portem 3000. Úvodní informace téměř nic neříká, vidíme jen jakousi jednoduchou nabídku k dalšímu výběru. Dostaneme se zde ale například na seznam všech kanálů, kde můžeme zjistit adresy streamů, na kterých se dají pustit zvolené programy oblíbeným přehrávačem, např. mpv http://192.168.1.5:3000/T-8395-274-16642.ts. Seznam adres také můžeme stáhnout jakožto playlist pro další použití.

Streamování

Najdeme zde opět seznam nahrávek (položka „Recordings“), které se mi nepovedlo pustit přímo (možná už zmíněné špatné nastavení prohlížeče), ale pokud jejich seznam stáhneme ve formě playlistu, tak adresy v uloženém souboru jsou pro pouštění nahrávek použitelné bez problémů.

VDR v Arch Linuxu

Před ukončením tohoto miniseriálu věnovaného základnímu použití VDR si ještě řekneme něco o jeho instalaci v distribuci Arch Linux. S ostatními distribucemi nejsem obeznámen, ale snad se najde někdo, kdo se podělí o případné rozdíly.

V Arch Linuxu není VDR a jeho pluginy součástí standardních balíčků, je potřeba je instalovat z AURu. Tímto faktem se situace malinko komplikuje, jelikož existuje více způsobů, jak instalovat z tohoto zdroje. Osobně používám program yay, v AUR ho najdeme také ve zkompilované verzi. Pluginy pro VDR se jmenují podobně jako v Debianu, jen v jejich názvech chybí část „plugin“. Instalaci VDR a všech pluginů, o kterých byla řeč, provedeme příkazem

yay -S vdr vdr-vnsiserver vdr-streamdev-server vdradmin-am vdr-epgsearch vdr-live

Příkaz pouštíme jako běžný uživatel, nikoliv root, ale to znalci patrně vědí. Na začátku zodpovíme pár dotazů ohledně průběhu instalace. Balíčky se kompilují a nějakou dobu to trvá, takže si mezitím klidně můžeme uvařit kávu nebo čaj. Od klávesnice se ale nevzdalujme daleko, protože budeme požádáni o heslo kvůli administrátorskému přístupu.

Po úspěšné instalaci je potřeba ještě provést pár úprav. Nastavení sítě pro vnsiserver a streamdev-server je v souborech /var/lib/vdr/plugins/vnsiserver/allowed_hosts.conf a /var/lib/vdr/plugins/streamdev-server/streamdevhosts.conf. Před spuštěním VDR je potřeba, aby všechny pluginy, které chceme použít, měly konfigurační soubory v adresáři /etc/vdr/conf.d. Tyto konfigurační soubory najdeme v /etc/vdr/conf.avail, stačí udělat symbolické odkazy všech souborů do uvedeného adresáře. V Debianu se tyto odkazy vytvářejí automaticky při instalaci.

Pro použití VDRAdmin-AM je potřeba vygenerovat konfigurační soubor. To provedeme spuštěním příkazu sudo vdradmind --config a pak odpovíme pár dotazů. Pozor, složka pro ukládání nahrávek je implicitně jiná, než je tomu v Debianu. Pak je potřeba nastavit vlastníka a skupinu vytvořeného konfiguračního souboru: sudo chown vdr:vdr /var/lib/vdradmin/vdradmind.conf. Následně už je možné spustit jak VDR, tak VDRAdmin-AM:

sudo systemctl start vdr
sudo systemctl start vdradmin-am

Ve webových správcích VDRAdmin-AM a live pluginu jsou v Arch Linuxu téměř nečitelné informace v EPG vinou nesprávně použitého kódování češtiny. Zkoušel jsem laborovat s nastavením a taky použít proměnnou „EPGLanguages“ v konfiguračním souboru /var/lib/vdr/setup.conf, ale vše marno. Budu tedy vděčný, pakliže tedy někdo doplní informace, jak správně nastavit čitelnost EPG. Jinak by mělo být vše funkční podobně jako v Debianu.

Závěr

Tolik tedy základní informace o použití VDR pro zpracování televizního vysílání s použitím počítače. Přeji ničím nerušené sledování kvalitních programů.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

10.2. 12:21 nobody22
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
pomocou vdr sa dá spraviť osobný tv archív, je potrebný počet dostatok tunerov, buď fyzických alebo vzdialených, cez vdr pluginy iptv, satip -- pokiaľ na vzdialenom tunery beží napr. minisatip, ďalej dostatočný diskový priestor cca 500 GB na týždňový záznam jednej stanice, a v plugine live nastaviť searchtimers na nahrávanie všetkých programov v epg danej stanice a mazanie nahrávok starších ako x dní, k nahrávkam sa dá pristupovať buď cez kodi alebo smb, nfs, otazna je spotreba elektriny (u mna cca 45 W, 6 tunerov, 12 TB, WinTV-quadHD, T230C2)
AsciiWolf avatar 10.2. 18:10 AsciiWolf | skóre: 39 | blog: Blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jak ten trvalý zápis zvládají disky?
Max avatar 10.2. 22:25 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda? Já osobně jedu 4x Geniatech T230 přes USB rozbočovač píchnutý do USB2.0. A zatím to jede ok a stabilně. Streamuju do sítě přes tvheadend. Naposledy jsem prováděl upgrade na Debian10, kde ten kernel 5.4 je, takže by tam mohl snad jít i ten T230C2.
Docela by mně zajímalo nějaké porovnání mezi těmi tunery. Osobně jsem jen testoval TV HAT vs T230.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
10.2. 23:10 Vtipnéř | skóre: 35 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda?
Píše se to v tabulce na linuxtv wiki.

Jirka
Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 08:41 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Mam T230C2 (Evolveo) a zkusenost je takova, ze w_scan najde vsechno uplne v pohode, ale kaffeine ani mplayer nedokazi prehravat DVB-T2. Mplayer zanadava ze se nemuze locknout na pozadovanou frekvenci :/
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Conscript89 avatar 15.2. 08:42 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
VLC mi taky neslo, nepovedlo se mi DVB-T2 zprovoznit zatim. Nevim jestli existuje nejaky lepsi firmware nebo kde je problem. Ve windows mi DVB-T2 jede uplne v pohode, takze problem v HW to nebude.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
15.2. 12:08 Vtipnéř | skóre: 35 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
S VLC nemám zkušenosti, ale podle této diskuse je v kaffeine zastaralý seznam kanálů. Je tam i rada, kdyby to nepomohlo, zkuste poslat víc informací (distribuce, verze programů, výpisy apod.)

Jirka
Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 14:58 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Diky za chotu pomoct, tady jsou detaily: Distro: Fedora 31 x86_64
$ uname -r
5.4.18-200.fc31.x86_64

$ lsusb | grep 0572:c68a
Bus 001 Device 005: ID 0572:c68a Conexant Systems (Rockwell), Inc. EyeTV Stick

$ dmesg | grep si2168
[   13.320281] si2168 2-0064: Silicon Labs Si2168-D60 successfully identified
[   13.320283] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.1
[  200.912154] si2168 2-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-d60-01.fw'
[  202.139332] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.13

$ sha1sum /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw
edcf04d5891603f5ffd1ae6565adf2513812608b  /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw
4b43c5a598412c847011a2ae9d2c56a8670967fb  /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw

$ rpm -q mplayer
mplayer-1.4-3.fc31.x86_64

$ grep 'CT 24 HD T2' .mplayer/channels.conf
CT 24 HD T2:514000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_AUTO:FEC_NONE:QAM_AUTO:TRANSMISSION_MODE_32K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:2310:2320+2323:272

$ mplayer -msglevel all=6 'dvb://CT 24 HD T2'
MPlayer 1.4-9 (C) 2000-2019 MPlayer Team
...
OPEN_DVB: prog=CT 24 HD T2, card=1, type=2

dvb_streaming_start(PROG: CT 24 HD T2, CARD: 1, FILE: (null))
PROGRAM NUMBER 7: name=CT 24 HD T2, freq=514000000
DVB_OPEN_DEVICES(4)
OPEN(0), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=5, CNT=0
OPEN(1), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=6, CNT=1
OPEN(2), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=7, CNT=2
OPEN(3), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=8, CNT=3
DVB_SET_CHANNEL: new channel name=CT 24 HD T2, card: 0, channel 7
dvb_tune Freq: 514000000
TUNE_IT, fd_frontend 4, fd_sec -1
freq 514000000, srate 0, pol Using DVB card "Silicon Labs Si2168"
tuning DVB-T to 514000000 Hz, bandwidth: 0
Getting frontend status
Not able to lock to the signal on the given frequency, timeout: 30
dvb_tune, TUNING FAILED
ERROR, COULDN'T SET CHANNEL  7: DVBIN_CLOSE, close(3), fd=8, COUNT=3
DVBIN_CLOSE, close(2), fd=7, COUNT=2
DVBIN_CLOSE, close(1), fd=6, COUNT=1
DVBIN_CLOSE, close(0), fd=5, COUNT=0
Failed to open dvb://CT 24 HD T2.

vo: x11 uninit called but X11 not initialized..

Exiting... (End of file)
DVB-T jinak funguje v pohode :/ Ad Kaffeine, mam pocit na tech frekvencich scanuje, ale nepovede se mu naladit na ne a proto kanaly z nich ignoruje.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
15.2. 22:02 Vtipnéř | skóre: 35 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
S Fedorou jsem nikdy nepracoval. A vlc a mplayer jsem na sledování TV nikdy dřív nepoužíval přímo, ale když jsem teď vyzkoušel návod pro ArchLinux, tak mplayer dělal to samé, co Vám, ale vlc a mpv jel bez problémů. V tom návodu jsou uvedeny i parametry pro ladění, jen jsem použil w_scan2 namísto w_scan.

Jirka

Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 22:24 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Ok, diky moc. Vyzkousim vlc a potom vdr abych si zase zprovoznil streamovani po siti. Prekvapuje me ze na to ma samotny prehravac vliv.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Conscript89 avatar 16.2. 10:11 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Tak update: VLC dokaze naladit, funguje EPG, akorat obraz je problem, par framu se zobrazi a pak se video zastavi, zvuk jde dal :/ Problem bude ale v NVidii asi, po vypnuti HW akcelerace (na kterou VLC nadavalo) uz jede obraz naprosto v pohode, takze s VLC mam ted overeno ze T230C2 s DVB-T2 na kernelu 5.4 funguje.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Max avatar 17.2. 09:28 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
To zastavování videa ve vlc je problém ve VLC. Také jsem to řešil a když člověk změní typ vykreslování / akcelerace, tak to jde. Podobný problém je na Windows, kde mi žádný systém akcelerace nefungoval (OpenGL, directX apod.) a až po přepnutí na software to začalo jít.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
Max avatar 17.2. 09:31 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Ještě dodám, že s DVB-T problém u VLC nebyl, až s přechodem na DVB-T2 začal tento problém být (což je dáno tím kodekem). Každopádně dřív jsem všude používal vlc (i na Androidu) a po přechodu na DVB-T2 jsem všechny zmigroval na kodi. Takže jak ve Windows, tak v Androidu mám kodi, všude shodně nastaveno a no problemo.
Z uživatelského hlediska je to pak také lepší, a navíc přes Kodi je lépe dostupnější dlna AV sbírka.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
16.2. 22:08 frr | skóre: 33
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Potvrzuji, podpora T230C2 je ve vanilce až od 5.4. Do té doby leda od CrazyCata.
[:wq]
11.2. 11:21 nobody22
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
@AsciiWolf, momentalne mam 8 a 4 TB disky, a nahravanych sucasne cca 8 stanic s datovym tokom cca 5 Mbit/s, co je cca 8*625 KB/s, okrem toho, koli pohodliu zacinam nahravat 1 min pred a 10 min po programe, takze ked startuje jedna nahravka z rovnakeho programu, este dobieha predchadzajuca nahravka, takze + cca 4-5 dalsich sucasnych zapisov, k tomu prehravanie/citanie, odskusane cca 4 sucasne, disky vykonovo stihaju, za tych par rokov co to bezi som nemal nejake problemy s poruchami/vykonom diskov (lepsie su NAS/surveillance disky)

@Max, este bezim na Debian 4.19.67-2+deb10u1, takze som musel pouzit CrazyCat repository, predtym som mal DVBsky T330 a Technisat CT4400, ktore boli v jadre, a nezbadal som nejake problemy po vymene za T230C2. Akonahle vyrobim funkcny/autonomny system tak uz dalsie zmeny/updaty sa nesnazim robit. Tie T230-ky + usb hub - ak bezia spolahlivo - tak to je super

este par poznamok, neosvedcilo sa mi pouzivanie balickov, vzdy ma to dotlacilo ku kompilacii z poslednych verzii/gitov https://projects.vdr-developer.org/projects epgsearch plugin ma problemy s pouzivanim regexp, v recording-actions po skonceni nahravky bezi skript, ktory osymlinkuje nahravky do priecinkov podla datumu a nazvu (casova os), vytiahne description z index suboru, spravi jpg poster, takze vysledne data su pouzitelne v nejakom DLNA servery. nahravka ktora ma byt vymazana, nie je vymazana - len oznacena miesto rec na del, takze to treba osetrit, pri vypadku elektriny sa stane ze vdr nastartuje rychlejsie ako su zinicializovane tunery takze je dobre tam nastavit delay, na pristup priamo na konzolu po sieti pozivam xineliboutput, kedze server je headless a niektore veci je jednoduchsie nastavit/debugovat cez GUI

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.