abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
  dnes 08:00 | Nová verze

  Mixxx (Wikipedie), tj. svobodný software určený (nejenom) pro diskžokeje, byl vydán v nové major verzi 2.4.0. Přehled novinek i s videi v oficiálním oznámení. Aktualizována byla také uživatelská příručka. Oficiální flatpak je k dispozici na Flathubu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 18:44 | IT novinky

  Softwarová společnost Avast musí ve Spojených státech zaplatit pokutu 16,5 milionu dolarů (více než 386 milionů Kč) a přestat prodávat data o uživatelích k reklamním účelům. V tiskové zprávě to ve čtvrtek oznámila americká Federální obchodní komise (FTC). Společnost Avast se sídlem v Británii se podle FTC nedovoleného jednání dopouštěla přes svou českou součást Jumpshot.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 4
  včera 14:33 | Zajímavý článek

  Andrey Konovalov popisuje, jak se mu podařilo na notebooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6. generace povolit řadič xDCI, aby umožnil emulaci libovolných USB zařízení.

  Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
  včera 10:00 | Nová verze

  Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 24.2 Kereru. Přehled novinek v Changelogu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 09:00 | Nová verze

  MindForger, tj. poznámkový blok, markdown editor a nástroj pro management znalostí, byl vydán v nové major verzi 2.0.0. Přehled novinek na GitHubu. Hlavní novinkou je integrace s LLM (OpenAI).

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 08:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 5
  22.2. 21:22 | Nová verze

  Bylo vydáno Ubuntu 22.04.4 LTS, tj. čtvrté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.4 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.4 LTS, Ubuntu MATE 22.04.4 LTS, Lubuntu 22.04.4 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.4 LTS, Ubuntu Studio 22.04.4 LTS a Xubuntu 22.04.4 LTS. Pro ARM servery je nově k dispozici ISO arm64+largemem.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  22.2. 17:22 | Nová verze

  CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 24. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 24 vychází z Wine 9.0, Wine Mono 8.1.0, vkd3d 1.10 a MoltenVK 1.2.5. Do 2. března lze koupit CrossOver+ se slevou 24 %.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 5
  22.2. 15:44 | IT novinky

  Byla představena nová verze 3 AI systému pro generování obrázků z textu Stable Diffusion (Wikipedie).

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  22.2. 14:44 | Nová verze

  Cca před rokem uvolnilo animační studio DreamWorks Animation svůj renderer MoonRay jako open source. Včera byla vydána nová verze 1.5.0.0.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  Kolik máte nálepek na víku notebooku?
   (17%)
   (60%)
   (5%)
   (4%)
   (5%)
   (10%)
  Celkem 377 hlasů
   Komentářů: 13, poslední 21.2. 21:51
  Rozcestník

  VDR a DVB-T2, část 2.

  10. 2. 2020 | Jiří Zelinka | Návody | 10550×

  V prvním díle jsme si řekli něco o instalaci VDR a jak ho nastavit jako server pro Kodi, v této části se zaměříme na webovou správu nahrávání a na další možnosti, které VDR nabízí.

  Webové rozhraní

  Jakožto webové rozhraní pro správu nahrávek můžeme použít VDRAdmin-AM nebo plugin live, osobně dávám přednost první variantě, ale stručně probereme obě možnosti. Taky nainstalujeme plugin pro prohledávání elektronického programu, který se nám může hodit při hledání pořadů. Instalaci provedeme příkazem

  sudo apt install vdradmin-am vdr-plugin-live vdr-plugin-epgsearch

  Po instalaci restartujeme VDR (sudo systemctl restart vdr), což děláme zpravidla vždy po přidání nějakých pluginů nebo po změně jejich nastavení. VDRAdmin-AM má konfigureční soubory ve dvou adresářích podobně jako VDR, jsou to /etc/vdradmin-am a /var/lib/vdradmin-am. Pro použití webového správce nahrávání VDRAdmin-AM dále musíme v souboru /etc/default/vdradmin-am změnit položku ENABLED="0" na ENABLED="1", pak službu restartujeme (sudo systemctl restart vdradmin-am). Podobný zásah do konfigurace bylo potřeba udělat v dřívějších verzích i pro vlastní chod VDR, ale v současné verzi již tomu tak není, nicméně soubor /etc/default/vdr v systému stále existuje.

  Následně můžeme vyzkoušet webové rozhraní. Služba používá port 8001, takže otevřeme oblíbený prohlížeč např. na adrese 192.168.1.5:8001. Po spuštění jsou požadovány přihlašovací údaje, jméno i heslo je linvdr. Po přihlášení vidíme právě běžící pořady, je možné si kliknutím na příslušnou ikonku zobrazit informace o konkrétním pořadu.

  Úvodní strana vdradmin-am

  Doporučuji ale nejprve zvolit položku Nastavení (v nabídce vlevo). Zde můžeme nastavit jak samotné webové rozhraní (např. změnit přihlašovací údaje), tak vlastní parametry VDR, třeba počet DVB tunerů nebo časovou rezervu při nahrávání. V textech na stránce je sice smíchána čeština s angličtinou, nicméně význam jednotlivých položek je většinou jasný. Kdysi dříve jsem také nastavoval „Jazyk“ (uprostřed čtvrtá položka shora) na „cs_CZ.iso88592“ kvůli nečitelnému EPG, ale zdá se, že kódování UTF-8 už funguje bez problémů.

  Nastavení vdradmin-am

  Při správě nahrávek si v nabídce vlevo zvolíme, jako akci chceme provádět. Můžeme použít „EPG Search“ pro vyhledávání pořadů, nahrávání pak nastavíme jednoduše tak, že klikneme na červený puntík u informací k pořadu. Položka „Časovač“ slouží k ručnímu nastavení nahrávání a také ukazuje seznam pořadů, které už jsou k nahrávání nastaveny. Položka „Nahrávky“ nabízí kromě správy nahraných pořadů také ikonku, která by měla sloužit k přehrání nahrávky, nicméně to se mi v tomto rozhraní nikdy nepodařilo. Je ale možné, že to závisí na nastavení prohlížeče. Jinak je ovládání opět velmi intuitivní, některé položky jako třeba „Dálkové ovládání“ pravděpodobně najdou uplatnění jen v případě, pokud bychom televizní program sledovali přímo na samotném počítači pouze prostřednictvím VDR.

  Druhou možností pro webovou správu nahrávání je plugin live. Jeho konfigurační soubor je /etc/vdr/conf.avail/live.conf. Používá port 8008, přihlašovací jméno je admin a heslo live. Úvodní stránka uvádí podobné informace jako v předchozím případě, hlavní rozdíl je v tom, že menu se nachází v horní části obrazovky.

  Úvodní strana vdr-plugin-live

  Položka „Nastavení“ nabízí daleko méně možností, než je tomu u VDRAdmin-AM, takže se snad laskavý čtenář obejde bez doprovodného obrázku.

  Tolik alespoň základní informace o webových správcích VDR a přikročíme k dalšímu tématu.

  Streamování do lokální sítě

  Pro streamování vysílání do sítě se dá použít plugin streamdev-server, který nainstalujeme klasickou cestou:

  sudo apt install vdr-plugin-streamdev-server

  V konfiguračním souboru /etc/vdr/plugins/streamdevhosts.conf nastavíme IP adresy a síťové masky podobně jako pro plugin vnsiserver a VDR restartujeme. Pak otevřeme webový prohlížeč na příslušné adrese (stejné jako v předchozích případech) s portem 3000. Úvodní informace téměř nic neříká, vidíme jen jakousi jednoduchou nabídku k dalšímu výběru. Dostaneme se zde ale například na seznam všech kanálů, kde můžeme zjistit adresy streamů, na kterých se dají pustit zvolené programy oblíbeným přehrávačem, např. mpv http://192.168.1.5:3000/T-8395-274-16642.ts. Seznam adres také můžeme stáhnout jakožto playlist pro další použití.

  Streamování

  Najdeme zde opět seznam nahrávek (položka „Recordings“), které se mi nepovedlo pustit přímo (možná už zmíněné špatné nastavení prohlížeče), ale pokud jejich seznam stáhneme ve formě playlistu, tak adresy v uloženém souboru jsou pro pouštění nahrávek použitelné bez problémů.

  VDR v Arch Linuxu

  Před ukončením tohoto miniseriálu věnovaného základnímu použití VDR si ještě řekneme něco o jeho instalaci v distribuci Arch Linux. S ostatními distribucemi nejsem obeznámen, ale snad se najde někdo, kdo se podělí o případné rozdíly.

  V Arch Linuxu není VDR a jeho pluginy součástí standardních balíčků, je potřeba je instalovat z AURu. Tímto faktem se situace malinko komplikuje, jelikož existuje více způsobů, jak instalovat z tohoto zdroje. Osobně používám program yay, v AUR ho najdeme také ve zkompilované verzi. Pluginy pro VDR se jmenují podobně jako v Debianu, jen v jejich názvech chybí část „plugin“. Instalaci VDR a všech pluginů, o kterých byla řeč, provedeme příkazem

  yay -S vdr vdr-vnsiserver vdr-streamdev-server vdradmin-am vdr-epgsearch vdr-live

  Příkaz pouštíme jako běžný uživatel, nikoliv root, ale to znalci patrně vědí. Na začátku zodpovíme pár dotazů ohledně průběhu instalace. Balíčky se kompilují a nějakou dobu to trvá, takže si mezitím klidně můžeme uvařit kávu nebo čaj. Od klávesnice se ale nevzdalujme daleko, protože budeme požádáni o heslo kvůli administrátorskému přístupu.

  Po úspěšné instalaci je potřeba ještě provést pár úprav. Nastavení sítě pro vnsiserver a streamdev-server je v souborech /var/lib/vdr/plugins/vnsiserver/allowed_hosts.conf a /var/lib/vdr/plugins/streamdev-server/streamdevhosts.conf. Před spuštěním VDR je potřeba, aby všechny pluginy, které chceme použít, měly konfigurační soubory v adresáři /etc/vdr/conf.d. Tyto konfigurační soubory najdeme v /etc/vdr/conf.avail, stačí udělat symbolické odkazy všech souborů do uvedeného adresáře. V Debianu se tyto odkazy vytvářejí automaticky při instalaci.

  Pro použití VDRAdmin-AM je potřeba vygenerovat konfigurační soubor. To provedeme spuštěním příkazu sudo vdradmind --config a pak odpovíme pár dotazů. Pozor, složka pro ukládání nahrávek je implicitně jiná, než je tomu v Debianu. Pak je potřeba nastavit vlastníka a skupinu vytvořeného konfiguračního souboru: sudo chown vdr:vdr /var/lib/vdradmin/vdradmind.conf. Následně už je možné spustit jak VDR, tak VDRAdmin-AM:

  sudo systemctl start vdr
  sudo systemctl start vdradmin-am

  Ve webových správcích VDRAdmin-AM a live pluginu jsou v Arch Linuxu téměř nečitelné informace v EPG vinou nesprávně použitého kódování češtiny. Zkoušel jsem laborovat s nastavením a taky použít proměnnou „EPGLanguages“ v konfiguračním souboru /var/lib/vdr/setup.conf, ale vše marno. Budu tedy vděčný, pakliže tedy někdo doplní informace, jak správně nastavit čitelnost EPG. Jinak by mělo být vše funkční podobně jako v Debianu.

  Závěr

  Tolik tedy základní informace o použití VDR pro zpracování televizního vysílání s použitím počítače. Přeji ničím nerušené sledování kvalitních programů.

         

  Hodnocení: 100 %

          špatnédobré        

  Nástroje: Tisk bez diskuse

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Diskuse byla administrátory uzamčena

  10.2.2020 12:21 nobody22
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  pomocou vdr sa dá spraviť osobný tv archív, je potrebný počet dostatok tunerov, buď fyzických alebo vzdialených, cez vdr pluginy iptv, satip -- pokiaľ na vzdialenom tunery beží napr. minisatip, ďalej dostatočný diskový priestor cca 500 GB na týždňový záznam jednej stanice, a v plugine live nastaviť searchtimers na nahrávanie všetkých programov v epg danej stanice a mazanie nahrávok starších ako x dní, k nahrávkam sa dá pristupovať buď cez kodi alebo smb, nfs, otazna je spotreba elektriny (u mna cca 45 W, 6 tunerov, 12 TB, WinTV-quadHD, T230C2)
  10.2.2020 18:10 AsciiWolf | skóre: 40 | blog: Blog
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Jak ten trvalý zápis zvládají disky?
  10.2.2020 22:25 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda? Já osobně jedu 4x Geniatech T230 přes USB rozbočovač píchnutý do USB2.0. A zatím to jede ok a stabilně. Streamuju do sítě přes tvheadend. Naposledy jsem prováděl upgrade na Debian10, kde ten kernel 5.4 je, takže by tam mohl snad jít i ten T230C2.
  Docela by mně zajímalo nějaké porovnání mezi těmi tunery. Osobně jsem jen testoval TV HAT vs T230.
  Zdar Max
  Měl jsem sen ... :(
  10.2.2020 23:10 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda?
  Píše se to v tabulce na linuxtv wiki.

  Jirka
  Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
  15.2.2020 08:41 Conscript89 | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Mam T230C2 (Evolveo) a zkusenost je takova, ze w_scan najde vsechno uplne v pohode, ale kaffeine ani mplayer nedokazi prehravat DVB-T2. Mplayer zanadava ze se nemuze locknout na pozadovanou frekvenci :/
  I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
  15.2.2020 08:42 Conscript89 | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  VLC mi taky neslo, nepovedlo se mi DVB-T2 zprovoznit zatim. Nevim jestli existuje nejaky lepsi firmware nebo kde je problem. Ve windows mi DVB-T2 jede uplne v pohode, takze problem v HW to nebude.
  I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
  15.2.2020 12:08 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  S VLC nemám zkušenosti, ale podle této diskuse je v kaffeine zastaralý seznam kanálů. Je tam i rada, kdyby to nepomohlo, zkuste poslat víc informací (distribuce, verze programů, výpisy apod.)

  Jirka
  Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
  15.2.2020 14:58 Conscript89 | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Diky za chotu pomoct, tady jsou detaily: Distro: Fedora 31 x86_64
  $ uname -r
  5.4.18-200.fc31.x86_64
  
  $ lsusb | grep 0572:c68a
  Bus 001 Device 005: ID 0572:c68a Conexant Systems (Rockwell), Inc. EyeTV Stick
  
  $ dmesg | grep si2168
  [  13.320281] si2168 2-0064: Silicon Labs Si2168-D60 successfully identified
  [  13.320283] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.1
  [ 200.912154] si2168 2-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-d60-01.fw'
  [ 202.139332] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.13
  
  $ sha1sum /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw
  edcf04d5891603f5ffd1ae6565adf2513812608b /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw
  4b43c5a598412c847011a2ae9d2c56a8670967fb /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw
  
  $ rpm -q mplayer
  mplayer-1.4-3.fc31.x86_64
  
  $ grep 'CT 24 HD T2' .mplayer/channels.conf
  CT 24 HD T2:514000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_AUTO:FEC_NONE:QAM_AUTO:TRANSMISSION_MODE_32K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:2310:2320+2323:272
  
  $ mplayer -msglevel all=6 'dvb://CT 24 HD T2'
  MPlayer 1.4-9 (C) 2000-2019 MPlayer Team
  ...
  OPEN_DVB: prog=CT 24 HD T2, card=1, type=2
  
  dvb_streaming_start(PROG: CT 24 HD T2, CARD: 1, FILE: (null))
  PROGRAM NUMBER 7: name=CT 24 HD T2, freq=514000000
  DVB_OPEN_DEVICES(4)
  OPEN(0), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=5, CNT=0
  OPEN(1), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=6, CNT=1
  OPEN(2), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=7, CNT=2
  OPEN(3), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=8, CNT=3
  DVB_SET_CHANNEL: new channel name=CT 24 HD T2, card: 0, channel 7
  dvb_tune Freq: 514000000
  TUNE_IT, fd_frontend 4, fd_sec -1
  freq 514000000, srate 0, pol Using DVB card "Silicon Labs Si2168"
  tuning DVB-T to 514000000 Hz, bandwidth: 0
  Getting frontend status
  Not able to lock to the signal on the given frequency, timeout: 30
  dvb_tune, TUNING FAILED
  ERROR, COULDN'T SET CHANNEL 7: DVBIN_CLOSE, close(3), fd=8, COUNT=3
  DVBIN_CLOSE, close(2), fd=7, COUNT=2
  DVBIN_CLOSE, close(1), fd=6, COUNT=1
  DVBIN_CLOSE, close(0), fd=5, COUNT=0
  Failed to open dvb://CT 24 HD T2.
  
  vo: x11 uninit called but X11 not initialized..
  
  Exiting... (End of file)
  
  DVB-T jinak funguje v pohode :/ Ad Kaffeine, mam pocit na tech frekvencich scanuje, ale nepovede se mu naladit na ne a proto kanaly z nich ignoruje.
  I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
  15.2.2020 22:02 Vtipnéř | skóre: 38 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  S Fedorou jsem nikdy nepracoval. A vlc a mplayer jsem na sledování TV nikdy dřív nepoužíval přímo, ale když jsem teď vyzkoušel návod pro ArchLinux, tak mplayer dělal to samé, co Vám, ale vlc a mpv jel bez problémů. V tom návodu jsou uvedeny i parametry pro ladění, jen jsem použil w_scan2 namísto w_scan.

  Jirka

  Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
  15.2.2020 22:24 Conscript89 | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Ok, diky moc. Vyzkousim vlc a potom vdr abych si zase zprovoznil streamovani po siti. Prekvapuje me ze na to ma samotny prehravac vliv.
  I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
  16.2.2020 10:11 Conscript89 | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Tak update: VLC dokaze naladit, funguje EPG, akorat obraz je problem, par framu se zobrazi a pak se video zastavi, zvuk jde dal :/ Problem bude ale v NVidii asi, po vypnuti HW akcelerace (na kterou VLC nadavalo) uz jede obraz naprosto v pohode, takze s VLC mam ted overeno ze T230C2 s DVB-T2 na kernelu 5.4 funguje.
  I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
  17.2.2020 09:28 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  To zastavování videa ve vlc je problém ve VLC. Také jsem to řešil a když člověk změní typ vykreslování / akcelerace, tak to jde. Podobný problém je na Windows, kde mi žádný systém akcelerace nefungoval (OpenGL, directX apod.) a až po přepnutí na software to začalo jít.
  Zdar Max
  Měl jsem sen ... :(
  17.2.2020 09:31 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Ještě dodám, že s DVB-T problém u VLC nebyl, až s přechodem na DVB-T2 začal tento problém být (což je dáno tím kodekem). Každopádně dřív jsem všude používal vlc (i na Androidu) a po přechodu na DVB-T2 jsem všechny zmigroval na kodi. Takže jak ve Windows, tak v Androidu mám kodi, všude shodně nastaveno a no problemo.
  Z uživatelského hlediska je to pak také lepší, a navíc přes Kodi je lépe dostupnější dlna AV sbírka.
  Zdar Max
  Měl jsem sen ... :(
  16.2.2020 22:08 frr | skóre: 34
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  Potvrzuji, podpora T230C2 je ve vanilce až od 5.4. Do té doby leda od CrazyCata.
  [:wq]
  11.2.2020 11:21 nobody22
  Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
  @AsciiWolf, momentalne mam 8 a 4 TB disky, a nahravanych sucasne cca 8 stanic s datovym tokom cca 5 Mbit/s, co je cca 8*625 KB/s, okrem toho, koli pohodliu zacinam nahravat 1 min pred a 10 min po programe, takze ked startuje jedna nahravka z rovnakeho programu, este dobieha predchadzajuca nahravka, takze + cca 4-5 dalsich sucasnych zapisov, k tomu prehravanie/citanie, odskusane cca 4 sucasne, disky vykonovo stihaju, za tych par rokov co to bezi som nemal nejake problemy s poruchami/vykonom diskov (lepsie su NAS/surveillance disky)

  @Max, este bezim na Debian 4.19.67-2+deb10u1, takze som musel pouzit CrazyCat repository, predtym som mal DVBsky T330 a Technisat CT4400, ktore boli v jadre, a nezbadal som nejake problemy po vymene za T230C2. Akonahle vyrobim funkcny/autonomny system tak uz dalsie zmeny/updaty sa nesnazim robit. Tie T230-ky + usb hub - ak bezia spolahlivo - tak to je super

  este par poznamok, neosvedcilo sa mi pouzivanie balickov, vzdy ma to dotlacilo ku kompilacii z poslednych verzii/gitov https://projects.vdr-developer.org/projects epgsearch plugin ma problemy s pouzivanim regexp, v recording-actions po skonceni nahravky bezi skript, ktory osymlinkuje nahravky do priecinkov podla datumu a nazvu (casova os), vytiahne description z index suboru, spravi jpg poster, takze vysledne data su pouzitelne v nejakom DLNA servery. nahravka ktora ma byt vymazana, nie je vymazana - len oznacena miesto rec na del, takze to treba osetrit, pri vypadku elektriny sa stane ze vdr nastartuje rychlejsie ako su zinicializovane tunery takze je dobre tam nastavit delay, na pristup priamo na konzolu po sieti pozivam xineliboutput, kedze server je headless a niektore veci je jednoduchsie nastavit/debugovat cez GUI
  ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
  © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.