abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 13:55 | Komunita

Nadace The Document Foundation (TDF) zastřešující vývoj svobodného kancelářského balíku LibreOffice zveřejnila čtyřiapadesátistránkovou výroční zprávu za rok 2019. K dispozici je v nízkém (6,4 MB) i vysokém (53,2 MB) rozlišení. Nadace také publikovala statistiky související s LibreOffice 7.0. Před týdnem vydaná verze byla z oficiálních stránek stažena již 423 tisíckrát.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 13:33 | Zajímavý článek

Když se řekne „jmenný prostor“ hodně lidí si představí xmlns v XML nebo balíčky v Javě odvozené od internetových domén. Jmenné prostory jsou ale obecný koncept se kterým se setkáme prakticky všude a odvozovat je můžeme i jinak. Článek Jména a jmenné prostory dává toto téma do souvislostí a ukazuje různé způsoby tvorby jmenných prostorů. Nahlédneme i do zajímavého světa RDF a ukážeme si, jak vytvářet URI, která budou globálně unikátní jednou provždy.

xkucf03 | Komentářů: 0
dnes 08:00 | Nová verze

Po více než čtyřech měsících vývoje od vydání verze 5.4 byla vydána nová verze 5.5 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové označení Eckstine bylo vybráno na počest amerického jazzového zpěváka Billy Eckstine.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 07:00 | Nová verze

Po půl roce vývoje od vydání verze 1.14 byla vydána nová verze 1.15 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 01:10 | Nová verze
Vyšla nová verzia Firefox 79.0.3 pre android. Prináša zmenené rozhranie (práca s taby, vytváranie kolekcií stránok a možnosť mať hlavnú lištu už aj dole na obrazovke). V backhand zaujme používateľa, že odsek vie zalamovať podľa šírky obrazovky. (viac)
debian+ | Komentářů: 7
včera 18:00 | Komunita

Mitchell Baker v příspěvku Changing World, Changing Mozilla na blogu Mozilly píše o měnícím se světě a měnící se Mozille aneb výrazné restrukturalizaci společnosti Mozilla Corporation. Propuštěno bude 250 zaměstnanců.

Ladislav Hagara | Komentářů: 27
včera 17:00 | Zajímavý článek

O novince Swap na ZRAM, jež se objeví ve Fedoře 33, píše Vojtěch Trefný na MojeFedora.cz. Ve výchozí instalaci Fedory bude swap, neboli odkládací prostor, vytvořen již pouze na ZRAM, neboli komprimován v paměti.

Ladislav Hagara | Komentářů: 10
včera 16:00 | Nová verze

Po více než 6 letech byla vydána nová verze 2.4.0 open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie). Videopředstavení na YouTube.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
včera 09:00 | Bezpečnostní upozornění

Příspěvek na blogu společnosti Check Point Software Technologies informuje o více než 400 zranitelnostech v SoC Snapdragon od společnosti Qualcomm. Detailněji v přednášce na YouTube z letošní konference DEF CON.

Ladislav Hagara | Komentářů: 7
včera 08:00 | Nová verze

Projekt KDE neon poskytuje oficiální sestavení prostředí Plasma a aplikací pro uživatele nebo vývojáře, testery aj. Základem systému je Ubuntu s dlouhodobou podporou, nově 20.04 „Focal Fossa“. Povýšení z předchozího 18.04 je možné. Jelikož obsahuje nejnovější vydání z upstreamu, závisí také na novější verzi knihoven Qt, což může v některých případech vést ke konfliktům s balíčky aplikací z repozitářů Ubuntu; např. Plasma 5.19 závisí na Qt 5.14 namísto verze 5.12 dostupné v Ubuntu.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
Dokážete si představit, že by váš hlavní počítač (desktop, notebook) byl v současné době založen na architektuře jiné než x86 (x86_64)? Například ARM, POWER, RISC-V,…
 (13%)
 (12%)
 (56%)
 (15%)
 (5%)
Celkem 237 hlasů
 Komentářů: 14, poslední 10.8. 19:58
Rozcestník

VDR a DVB-T2, část 2.

10.2. | Jiří Zelinka | Návody | 2454×

V prvním díle jsme si řekli něco o instalaci VDR a jak ho nastavit jako server pro Kodi, v této části se zaměříme na webovou správu nahrávání a na další možnosti, které VDR nabízí.

Webové rozhraní

Jakožto webové rozhraní pro správu nahrávek můžeme použít VDRAdmin-AM nebo plugin live, osobně dávám přednost první variantě, ale stručně probereme obě možnosti. Taky nainstalujeme plugin pro prohledávání elektronického programu, který se nám může hodit při hledání pořadů. Instalaci provedeme příkazem

sudo apt install vdradmin-am vdr-plugin-live vdr-plugin-epgsearch

Po instalaci restartujeme VDR (sudo systemctl restart vdr), což děláme zpravidla vždy po přidání nějakých pluginů nebo po změně jejich nastavení. VDRAdmin-AM má konfigureční soubory ve dvou adresářích podobně jako VDR, jsou to /etc/vdradmin-am a /var/lib/vdradmin-am. Pro použití webového správce nahrávání VDRAdmin-AM dále musíme v souboru /etc/default/vdradmin-am změnit položku ENABLED="0" na ENABLED="1", pak službu restartujeme (sudo systemctl restart vdradmin-am). Podobný zásah do konfigurace bylo potřeba udělat v dřívějších verzích i pro vlastní chod VDR, ale v současné verzi již tomu tak není, nicméně soubor /etc/default/vdr v systému stále existuje.

Následně můžeme vyzkoušet webové rozhraní. Služba používá port 8001, takže otevřeme oblíbený prohlížeč např. na adrese 192.168.1.5:8001. Po spuštění jsou požadovány přihlašovací údaje, jméno i heslo je linvdr. Po přihlášení vidíme právě běžící pořady, je možné si kliknutím na příslušnou ikonku zobrazit informace o konkrétním pořadu.

Úvodní strana vdradmin-am

Doporučuji ale nejprve zvolit položku Nastavení (v nabídce vlevo). Zde můžeme nastavit jak samotné webové rozhraní (např. změnit přihlašovací údaje), tak vlastní parametry VDR, třeba počet DVB tunerů nebo časovou rezervu při nahrávání. V textech na stránce je sice smíchána čeština s angličtinou, nicméně význam jednotlivých položek je většinou jasný. Kdysi dříve jsem také nastavoval „Jazyk“ (uprostřed čtvrtá položka shora) na „cs_CZ.iso88592“ kvůli nečitelnému EPG, ale zdá se, že kódování UTF-8 už funguje bez problémů.

Nastavení vdradmin-am

Při správě nahrávek si v nabídce vlevo zvolíme, jako akci chceme provádět. Můžeme použít „EPG Search“ pro vyhledávání pořadů, nahrávání pak nastavíme jednoduše tak, že klikneme na červený puntík u informací k pořadu. Položka „Časovač“ slouží k ručnímu nastavení nahrávání a také ukazuje seznam pořadů, které už jsou k nahrávání nastaveny. Položka „Nahrávky“ nabízí kromě správy nahraných pořadů také ikonku, která by měla sloužit k přehrání nahrávky, nicméně to se mi v tomto rozhraní nikdy nepodařilo. Je ale možné, že to závisí na nastavení prohlížeče. Jinak je ovládání opět velmi intuitivní, některé položky jako třeba „Dálkové ovládání“ pravděpodobně najdou uplatnění jen v případě, pokud bychom televizní program sledovali přímo na samotném počítači pouze prostřednictvím VDR.

Druhou možností pro webovou správu nahrávání je plugin live. Jeho konfigurační soubor je /etc/vdr/conf.avail/live.conf. Používá port 8008, přihlašovací jméno je admin a heslo live. Úvodní stránka uvádí podobné informace jako v předchozím případě, hlavní rozdíl je v tom, že menu se nachází v horní části obrazovky.

Úvodní strana vdr-plugin-live

Položka „Nastavení“ nabízí daleko méně možností, než je tomu u VDRAdmin-AM, takže se snad laskavý čtenář obejde bez doprovodného obrázku.

Tolik alespoň základní informace o webových správcích VDR a přikročíme k dalšímu tématu.

Streamování do lokální sítě

Pro streamování vysílání do sítě se dá použít plugin streamdev-server, který nainstalujeme klasickou cestou:

sudo apt install vdr-plugin-streamdev-server

V konfiguračním souboru /etc/vdr/plugins/streamdevhosts.conf nastavíme IP adresy a síťové masky podobně jako pro plugin vnsiserver a VDR restartujeme. Pak otevřeme webový prohlížeč na příslušné adrese (stejné jako v předchozích případech) s portem 3000. Úvodní informace téměř nic neříká, vidíme jen jakousi jednoduchou nabídku k dalšímu výběru. Dostaneme se zde ale například na seznam všech kanálů, kde můžeme zjistit adresy streamů, na kterých se dají pustit zvolené programy oblíbeným přehrávačem, např. mpv http://192.168.1.5:3000/T-8395-274-16642.ts. Seznam adres také můžeme stáhnout jakožto playlist pro další použití.

Streamování

Najdeme zde opět seznam nahrávek (položka „Recordings“), které se mi nepovedlo pustit přímo (možná už zmíněné špatné nastavení prohlížeče), ale pokud jejich seznam stáhneme ve formě playlistu, tak adresy v uloženém souboru jsou pro pouštění nahrávek použitelné bez problémů.

VDR v Arch Linuxu

Před ukončením tohoto miniseriálu věnovaného základnímu použití VDR si ještě řekneme něco o jeho instalaci v distribuci Arch Linux. S ostatními distribucemi nejsem obeznámen, ale snad se najde někdo, kdo se podělí o případné rozdíly.

V Arch Linuxu není VDR a jeho pluginy součástí standardních balíčků, je potřeba je instalovat z AURu. Tímto faktem se situace malinko komplikuje, jelikož existuje více způsobů, jak instalovat z tohoto zdroje. Osobně používám program yay, v AUR ho najdeme také ve zkompilované verzi. Pluginy pro VDR se jmenují podobně jako v Debianu, jen v jejich názvech chybí část „plugin“. Instalaci VDR a všech pluginů, o kterých byla řeč, provedeme příkazem

yay -S vdr vdr-vnsiserver vdr-streamdev-server vdradmin-am vdr-epgsearch vdr-live

Příkaz pouštíme jako běžný uživatel, nikoliv root, ale to znalci patrně vědí. Na začátku zodpovíme pár dotazů ohledně průběhu instalace. Balíčky se kompilují a nějakou dobu to trvá, takže si mezitím klidně můžeme uvařit kávu nebo čaj. Od klávesnice se ale nevzdalujme daleko, protože budeme požádáni o heslo kvůli administrátorskému přístupu.

Po úspěšné instalaci je potřeba ještě provést pár úprav. Nastavení sítě pro vnsiserver a streamdev-server je v souborech /var/lib/vdr/plugins/vnsiserver/allowed_hosts.conf a /var/lib/vdr/plugins/streamdev-server/streamdevhosts.conf. Před spuštěním VDR je potřeba, aby všechny pluginy, které chceme použít, měly konfigurační soubory v adresáři /etc/vdr/conf.d. Tyto konfigurační soubory najdeme v /etc/vdr/conf.avail, stačí udělat symbolické odkazy všech souborů do uvedeného adresáře. V Debianu se tyto odkazy vytvářejí automaticky při instalaci.

Pro použití VDRAdmin-AM je potřeba vygenerovat konfigurační soubor. To provedeme spuštěním příkazu sudo vdradmind --config a pak odpovíme pár dotazů. Pozor, složka pro ukládání nahrávek je implicitně jiná, než je tomu v Debianu. Pak je potřeba nastavit vlastníka a skupinu vytvořeného konfiguračního souboru: sudo chown vdr:vdr /var/lib/vdradmin/vdradmind.conf. Následně už je možné spustit jak VDR, tak VDRAdmin-AM:

sudo systemctl start vdr
sudo systemctl start vdradmin-am

Ve webových správcích VDRAdmin-AM a live pluginu jsou v Arch Linuxu téměř nečitelné informace v EPG vinou nesprávně použitého kódování češtiny. Zkoušel jsem laborovat s nastavením a taky použít proměnnou „EPGLanguages“ v konfiguračním souboru /var/lib/vdr/setup.conf, ale vše marno. Budu tedy vděčný, pakliže tedy někdo doplní informace, jak správně nastavit čitelnost EPG. Jinak by mělo být vše funkční podobně jako v Debianu.

Závěr

Tolik tedy základní informace o použití VDR pro zpracování televizního vysílání s použitím počítače. Přeji ničím nerušené sledování kvalitních programů.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

10.2. 12:21 nobody22
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
pomocou vdr sa dá spraviť osobný tv archív, je potrebný počet dostatok tunerov, buď fyzických alebo vzdialených, cez vdr pluginy iptv, satip -- pokiaľ na vzdialenom tunery beží napr. minisatip, ďalej dostatočný diskový priestor cca 500 GB na týždňový záznam jednej stanice, a v plugine live nastaviť searchtimers na nahrávanie všetkých programov v epg danej stanice a mazanie nahrávok starších ako x dní, k nahrávkam sa dá pristupovať buď cez kodi alebo smb, nfs, otazna je spotreba elektriny (u mna cca 45 W, 6 tunerov, 12 TB, WinTV-quadHD, T230C2)
AsciiWolf avatar 10.2. 18:10 AsciiWolf | skóre: 39 | blog: Blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jak ten trvalý zápis zvládají disky?
Max avatar 10.2. 22:25 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda? Já osobně jedu 4x Geniatech T230 přes USB rozbočovač píchnutý do USB2.0. A zatím to jede ok a stabilně. Streamuju do sítě přes tvheadend. Naposledy jsem prováděl upgrade na Debian10, kde ten kernel 5.4 je, takže by tam mohl snad jít i ten T230C2.
Docela by mně zajímalo nějaké porovnání mezi těmi tunery. Osobně jsem jen testoval TV HAT vs T230.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
10.2. 23:10 Vtipnéř | skóre: 36 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Jsem slyšel, že T230C2 je dostupný až od kernelu 5.4. Je to pravda?
Píše se to v tabulce na linuxtv wiki.

Jirka
Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 08:41 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Mam T230C2 (Evolveo) a zkusenost je takova, ze w_scan najde vsechno uplne v pohode, ale kaffeine ani mplayer nedokazi prehravat DVB-T2. Mplayer zanadava ze se nemuze locknout na pozadovanou frekvenci :/
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Conscript89 avatar 15.2. 08:42 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
VLC mi taky neslo, nepovedlo se mi DVB-T2 zprovoznit zatim. Nevim jestli existuje nejaky lepsi firmware nebo kde je problem. Ve windows mi DVB-T2 jede uplne v pohode, takze problem v HW to nebude.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
15.2. 12:08 Vtipnéř | skóre: 36 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
S VLC nemám zkušenosti, ale podle této diskuse je v kaffeine zastaralý seznam kanálů. Je tam i rada, kdyby to nepomohlo, zkuste poslat víc informací (distribuce, verze programů, výpisy apod.)

Jirka
Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 14:58 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Diky za chotu pomoct, tady jsou detaily: Distro: Fedora 31 x86_64
$ uname -r
5.4.18-200.fc31.x86_64

$ lsusb | grep 0572:c68a
Bus 001 Device 005: ID 0572:c68a Conexant Systems (Rockwell), Inc. EyeTV Stick

$ dmesg | grep si2168
[   13.320281] si2168 2-0064: Silicon Labs Si2168-D60 successfully identified
[   13.320283] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.1
[  200.912154] si2168 2-0064: downloading firmware from file 'dvb-demod-si2168-d60-01.fw'
[  202.139332] si2168 2-0064: firmware version: D 6.0.13

$ sha1sum /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw
edcf04d5891603f5ffd1ae6565adf2513812608b  /lib/firmware/dvb-demod-si2168-d60-01.fw
4b43c5a598412c847011a2ae9d2c56a8670967fb  /lib/firmware/dvb-tuner-si2141-a10-01.fw

$ rpm -q mplayer
mplayer-1.4-3.fc31.x86_64

$ grep 'CT 24 HD T2' .mplayer/channels.conf
CT 24 HD T2:514000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_AUTO:FEC_NONE:QAM_AUTO:TRANSMISSION_MODE_32K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:2310:2320+2323:272

$ mplayer -msglevel all=6 'dvb://CT 24 HD T2'
MPlayer 1.4-9 (C) 2000-2019 MPlayer Team
...
OPEN_DVB: prog=CT 24 HD T2, card=1, type=2

dvb_streaming_start(PROG: CT 24 HD T2, CARD: 1, FILE: (null))
PROGRAM NUMBER 7: name=CT 24 HD T2, freq=514000000
DVB_OPEN_DEVICES(4)
OPEN(0), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=5, CNT=0
OPEN(1), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=6, CNT=1
OPEN(2), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=7, CNT=2
OPEN(3), file /dev/dvb/adapter0/demux0: FD=8, CNT=3
DVB_SET_CHANNEL: new channel name=CT 24 HD T2, card: 0, channel 7
dvb_tune Freq: 514000000
TUNE_IT, fd_frontend 4, fd_sec -1
freq 514000000, srate 0, pol Using DVB card "Silicon Labs Si2168"
tuning DVB-T to 514000000 Hz, bandwidth: 0
Getting frontend status
Not able to lock to the signal on the given frequency, timeout: 30
dvb_tune, TUNING FAILED
ERROR, COULDN'T SET CHANNEL  7: DVBIN_CLOSE, close(3), fd=8, COUNT=3
DVBIN_CLOSE, close(2), fd=7, COUNT=2
DVBIN_CLOSE, close(1), fd=6, COUNT=1
DVBIN_CLOSE, close(0), fd=5, COUNT=0
Failed to open dvb://CT 24 HD T2.

vo: x11 uninit called but X11 not initialized..

Exiting... (End of file)
DVB-T jinak funguje v pohode :/ Ad Kaffeine, mam pocit na tech frekvencich scanuje, ale nepovede se mu naladit na ne a proto kanaly z nich ignoruje.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
15.2. 22:02 Vtipnéř | skóre: 36 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
S Fedorou jsem nikdy nepracoval. A vlc a mplayer jsem na sledování TV nikdy dřív nepoužíval přímo, ale když jsem teď vyzkoušel návod pro ArchLinux, tak mplayer dělal to samé, co Vám, ale vlc a mpv jel bez problémů. V tom návodu jsou uvedeny i parametry pro ladění, jen jsem použil w_scan2 namísto w_scan.

Jirka

Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is much more better.
Conscript89 avatar 15.2. 22:24 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Ok, diky moc. Vyzkousim vlc a potom vdr abych si zase zprovoznil streamovani po siti. Prekvapuje me ze na to ma samotny prehravac vliv.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Conscript89 avatar 16.2. 10:11 Conscript89 | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Tak update: VLC dokaze naladit, funguje EPG, akorat obraz je problem, par framu se zobrazi a pak se video zastavi, zvuk jde dal :/ Problem bude ale v NVidii asi, po vypnuti HW akcelerace (na kterou VLC nadavalo) uz jede obraz naprosto v pohode, takze s VLC mam ted overeno ze T230C2 s DVB-T2 na kernelu 5.4 funguje.
I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
Max avatar 17.2. 09:28 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
To zastavování videa ve vlc je problém ve VLC. Také jsem to řešil a když člověk změní typ vykreslování / akcelerace, tak to jde. Podobný problém je na Windows, kde mi žádný systém akcelerace nefungoval (OpenGL, directX apod.) a až po přepnutí na software to začalo jít.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
Max avatar 17.2. 09:31 Max | skóre: 68 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Ještě dodám, že s DVB-T problém u VLC nebyl, až s přechodem na DVB-T2 začal tento problém být (což je dáno tím kodekem). Každopádně dřív jsem všude používal vlc (i na Androidu) a po přechodu na DVB-T2 jsem všechny zmigroval na kodi. Takže jak ve Windows, tak v Androidu mám kodi, všude shodně nastaveno a no problemo.
Z uživatelského hlediska je to pak také lepší, a navíc přes Kodi je lépe dostupnější dlna AV sbírka.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
16.2. 22:08 frr | skóre: 34
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
Potvrzuji, podpora T230C2 je ve vanilce až od 5.4. Do té doby leda od CrazyCata.
[:wq]
11.2. 11:21 nobody22
Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a DVB-T2, část 2.
@AsciiWolf, momentalne mam 8 a 4 TB disky, a nahravanych sucasne cca 8 stanic s datovym tokom cca 5 Mbit/s, co je cca 8*625 KB/s, okrem toho, koli pohodliu zacinam nahravat 1 min pred a 10 min po programe, takze ked startuje jedna nahravka z rovnakeho programu, este dobieha predchadzajuca nahravka, takze + cca 4-5 dalsich sucasnych zapisov, k tomu prehravanie/citanie, odskusane cca 4 sucasne, disky vykonovo stihaju, za tych par rokov co to bezi som nemal nejake problemy s poruchami/vykonom diskov (lepsie su NAS/surveillance disky)

@Max, este bezim na Debian 4.19.67-2+deb10u1, takze som musel pouzit CrazyCat repository, predtym som mal DVBsky T330 a Technisat CT4400, ktore boli v jadre, a nezbadal som nejake problemy po vymene za T230C2. Akonahle vyrobim funkcny/autonomny system tak uz dalsie zmeny/updaty sa nesnazim robit. Tie T230-ky + usb hub - ak bezia spolahlivo - tak to je super

este par poznamok, neosvedcilo sa mi pouzivanie balickov, vzdy ma to dotlacilo ku kompilacii z poslednych verzii/gitov https://projects.vdr-developer.org/projects epgsearch plugin ma problemy s pouzivanim regexp, v recording-actions po skonceni nahravky bezi skript, ktory osymlinkuje nahravky do priecinkov podla datumu a nazvu (casova os), vytiahne description z index suboru, spravi jpg poster, takze vysledne data su pouzitelne v nejakom DLNA servery. nahravka ktora ma byt vymazana, nie je vymazana - len oznacena miesto rec na del, takze to treba osetrit, pri vypadku elektriny sa stane ze vdr nastartuje rychlejsie ako su zinicializovane tunery takze je dobre tam nastavit delay, na pristup priamo na konzolu po sieti pozivam xineliboutput, kedze server je headless a niektore veci je jednoduchsie nastavit/debugovat cez GUI

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.