abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    VSHosting masivně rozšíří pozice pro budoucí linux administrátory

    12. 11. 2019 | Reklama | Reklama | 2951×

    Před více než měsícem jsme oznámili vstup významných zahraničních investorů do VSHostingu. Je to první krok k dalšímu velkému růstu, který nás v brzké době čeká. Německé investiční fondy, které spolupracují i na projektech typu GoDaddy (největší globální hosting) či PLESK vyhodnotili VSHosting jako nejzajímavější lokální managed hosting firmu z pohledu potenciálu růstu.

    VSHosting

    Před více než měsícem jsme oznámili vstup významných zahraničních investorů do VSHostingu. Je to první krok k dalšímu velkému růstu, který nás v brzké době čeká. Německé investiční fondy, které spolupracují i na projektech typu GoDaddy (největší globální hosting) či PLESK vyhodnotili VSHosting jako nejzajímavější lokální managed hosting firmu z pohledu potenciálu růstu.

    VSHosting v současné době hostuje téměř 2/3 všech českých a slovenských e-commerce projektů a aktuálně získává klienty i z Polska či například Rumunska. Vedle e-commerce projektů spravujeme rozsáhlá řešení pro různé portály (zpravodajství, ČSFD apod.). Spolu s novou službou Zerops (www.zerops.io) plánujeme expandovat na německý trh, který je z pohledu hostingu největším evropským trhem.

    VSHosting

    Nemění se ani náš směr využívání vlastní technologické infrastruktury, což se v minulosti mnohokrát ukázalo jako jedna z největších konkurenčních výhod. Vedle vlastního datového centra ServerPark a druhého datacentra, které plánujeme, vyvíjíme vlastní infrastrukturní nástroje, vlastní hardware a mnoho dalšího.

    Z pohledu Linuxu je práce ve VSHostingu extrémně zajímavá, protože se zde administrátoři setkají s nejširším spektrem služeb a nástrojů, které lze v linuxu využít a to přímo v praxi na významných internetových projektech. Staráme se o pravděpodobně největší Galera MariaDB clustery ve střední Evropě, velká balancovaná high-availability řešení, privátní cloudy či storage. Našimi partnery na straně klientů jsou zejména vývojáři, se kterými společně zajišťujeme hladký chod serverové infrastruktury.

    Jelikož serverů jsou tisíce a neustále přibývají, hledáme do VSHostingu nadšené juniory, kterým chceme dát šanci rychle se vypracovat od základů v Linuxu až po zkušené seniorní adminy. Pokud máš zájem podívat se, jak to u nás vypadá, co přesně děláme, jak špičkové máme zázemí nových vlastních kanceláří s full servisem, stačí napsat na job@vshosting.cz nebo klidně přímo mě na damir@vshosting.cz

    VSHosting

    Zajímá práce na těch nejzajímavějších projektech v IT, chceš mít možnost učit se od špiček ve svém oboru a chceš se stát členem našeho týmu? Napiš nám, neformálně se potkáme, a pokud nás zaujmeš a my zaujmeme tebe, tak tvému profesnímu růstu po boku úspěšné společnosti nic nebrání. Těšíme se na viděnou v ServerParku.

    Damir Špoljarič
    CEO

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.