Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Získal moje heslá na FaceBook, G+, do emailu, k účtu, fotografiám mojej milenky, ale nenainštaluje mi tam Tetris!
a ne někde pod / kam standardně směřuje jednotka ZNo ale přes
Z:\home\jenda
se dostaneš do ~, ne?
Dost často jim nezáleží na ničení dat uživatele, ale spíš pomaloučku, potichoučku monitorovat, odesílat, popř. se zapojovat do botnetů apod. A k tomu všemu stačí jen uživatelská práva ...Souhlasím, také si to myslím. Navíc to klidně může dělat i nativní aplikace - sám jsem používal mírně modifikovaného Linuxového trojana z knihy "Bezpečnost v Linuxu" pro testování některých nastavení - proto mě udivuje, že ho víc trápí relativně "neškodná" jednotka Z, místo toho aby se zaměřil na zabezpečení proti těmto věcem. Případnou podporu antivirů (zmohli by něco pod wine), nebo třeba propojení ClamAV s wine. Prostě používat aplikace z nedůvěryhodných zdrojů, stahovat a instalovat všechno co na mě kde vyskočí je VŽDY riskantní, bez ohledu na který os je to mířené. To platí pro i wine, nebo klidně i Dosbox ...
Navíc to klidně může dělat i nativní aplikace - sám jsem používal mírně modifikovaného Linuxového trojana z knihy "Bezpečnost v Linuxu"Samozřejmě, ale člověk by čekal, že Wine bude po odstranění Z: alespoň trochu sandboxovat… Že to jde obejít přes ruční systémová volání mě nenapadlo - jak se to vlastně dělá?
Případnou podporu antivirů (zmohli by něco pod wine)Antiviry nefungují a ani nemůžou fungovat, by-design.
Že to jde obejít přes ruční systémová volání mě nenapadlo - jak se to vlastně dělá?Hello world v assembleru
Dost často jim nezáleží na ničení dat uživatele, ale spíš pomaloučku, potichoučku monitorovat, odesílat, popř. se zapojovat do botnetů apodJenze s uzivatelskymi pravy jsou takove programy trivialne odhalitelne, zatimco s rootovskymi maji moznosti se takrka dokonale maskovat.
trivialneJak kdy. Třeba když ti to patchne extension ve Firefoxu a zabydlí se to v ní, tak se to bude hledat dost blbě. A i toho roota může získat brzo a snadno - aliasem na su/sudo.
v ohrožení je hlavně (a pravděpodobně pouze) domovský adresář daného uživateleJinými slovy to nejdůležitější, co na běžném osobním/jednouživatelském desktopu je.
Tiskni
Sdílej: