Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Adresa tématu či pozadí: https://github.com/heichblatt/gtk2-theme-solarizedlight
Přešel jsem na XMonad. 2. nejlepší věc na linuxovém desktopu, co jsem potkal. Na 1. místo bych dal systemd, který jsem zotročil a a podle tohoto návodu jsem naplnil adresář ~/.config/systemd/user k obrazu svému.
Xka běží jako démon, jsem v nich za 3 vteřiny a také mohu měnit okení správce bez ukončení běžících X aplikací :-D Uchylné. Ikony awoken.
Tiskni
Sdílej:
Vložit návod tak si snad nainstaluju archa i na desktop....
4 vteřiny, to asi nebude distribuční kernel, že?
Těžko ukázat pozadí když používám
Ne každý trpí evoluční omylem ve stylu MS Windows a používá překrývající se okna a nastavuje si tapetu. Někteří lidé si živý i něčím jiným než šoupáním myší po oknech a koukáním na pozadí plochy...
Vážně sexy... Asi se od tebe inspiruji.
systemd --user
oproti klasickému ~/.xinitrc
? Vďaka linkom, ktoré si poskytol je postup zrejmý, ale účel a ďalšie benefity? Čo všetko sa ešte z tohto riešenia dá vytrieskať? A čo údržba? Veľmi ma to zaujíma, je to pre mňa úplne nový prístup. Napr. v užívateľských dotfiles na githube som sa s tým ešte vôbec nestretol