abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Pozvánky

    Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.

    Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »
    Uprdkávač | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Komunita

    Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Ken Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    27.6. 11:55 | IT novinky

    Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    27.6. 10:55 | Zajímavý projekt

    Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.6. 01:33 | IT novinky

    Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    27.6. 01:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.6. 01:11 | Nová verze

    Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    26.6. 21:11 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 13:11 | IT novinky

    Město Lyon posiluje svou digitální suverenitu a postupně nahrazuje software od společnosti Microsoft bezplatnými alternativami, zejména OnlyOffice pro kancelářské aplikace a Linux a PostgreSQL pro systémy a databáze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    26.6. 11:44 | Zajímavý projekt

    Evropská občanská iniciativa Stop Destroying Videogames se snaží o to, aby vydavatelé, kteří spotřebitelům v Evropské unii prodávají videohry nebo na ně udělují licence, měli povinnost tyto hry ponechat ve funkčním (hratelném) stavu i po ukončení podpory ze své strany. Podpořit podpisem tuto iniciativu můžete v Systému pro online sběr podpisů.

    trekker.dk | Komentářů: 5
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 330 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Takové klasické LXDE & Debian Wheezy
    Takové klasické LXDE & Debian Wheezy


    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    IceWM a Fake95

    IceWM a Fake95

    Chtěl jsem odlehčit svému PC (aj tak topí :) ) tak jsem nainstaloval IceWM. Lepší WM neznám.

    Oproti tomu LXDE je v rychlosti a žravosti rozdíl jak sviňa.

    Jinak klasický téma Fake95.

    A IceWM má výhodu v tom že nemusim upravovat tucty *.desktop souborů abych měl menu podle sebe. :)

    dejf | 21. 6. 2011 | Zhlédnuto: 792× | Oblíbenost: 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    21.6.2011 22:14 dejf | skóre: 3 | blog: dejf | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IceWM a Fake95
    Příloha:
    ahh prosim o nahrazení já dal v GIMPU oříznout ne zmenšit...

    v přiloze je správnej obrázek...
    Windows nezastavíš... Jejich bluescreeny jsou svoji kvalitou nedostižitelné. :)
    23.6.2011 10:08 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IceWM a Fake95
    Než jsi sem vložil komentář, tak to šlo smazat. :-)

    Vzhled Windows 95 jsem nenáviděl už od jeho vzniku. Moderní vzhled Windows taky není kdo ví co, ale pro mě je mnohem lepší, než klasický (jediná možnost, jak může Windowsák veřejně ukázat, že je geek :-P).
    23.6.2011 15:10 dejf | skóre: 3 | blog: dejf | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IceWM a Fake95
    já si toho všim hned a už jsem letěl do gimpu to zmenšit a něž se mě to povedlo tak už to prostě upravit nešlo...

    Já prostě ty omalovánky mít nemužu vyzkoušel jsem vzhled a start WXP a šel na klasiku (widle používám od 98SE (díky bohu že ne ty původní)) stejně tak s aerem jo vypadá to pěkně cpu zatíženej z 20% (Atlhon II x2 2,2Ghz) ale na segřinym NTB mám účet po staru.

    To samý s compizem (kam se hrabe to slavný WOW It's slow Aero) moc pěkny na segřinym NTB je vykreslování rychlejší, míň náročný než Aero a když segra viděla to mý IceWM tak řikala že chce moderní vzhled, no a když na svym NTB viděla compiz huba jí spadla až na zem. :)

    Taky jde o to že ten můj PC (sempron le-1200@3ghz,1 gb ram, hd5450) je pomalej jako já po ránu tak jsem hledal něco nenáročnýho.

    A když si nenáviděl vzhled W95 tak to si se snažil aby to vypadalo jako 3.11 nebo linuxácká komandlajna? :)
    Windows nezastavíš... Jejich bluescreeny jsou svoji kvalitou nedostižitelné. :)
    22.6.2011 16:42 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IceWM a Fake95
    Ta nabidka Start mi pripomnela tohle.
    23.6.2011 15:21 dejf | skóre: 3 | blog: dejf | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IceWM a Fake95
    No tam jsem se moc neinspiroval ale tohle když jsem viděl poprvý tak mě to pobavilo. Sice jsem Moraváko-Slovák ale žiju v Pardubicích, každopádně souhlasím s tim že by nějaká rozšířenější nářečí (Hantec apod.) měla být respektována.

    Nejlepší na tom je toto: Nápověda-Toto nepotřebuju, samé kecy. :) na linuxu si manpage přečtu ale neznám člověka kterej by lez do nápovědy windows (já se přiznám že jsem na to jednou omylem kliknul). A upřímně já bych si ve WMP nepustil ani dechovku (tu rači nikde) natož pak heavy metal - VLC rulezz. Každopádně složka hudba je pojmenována dosti výstižně :). A s tou tískárnou plně souhlasím. Když chci měnit toner na mý Canon S200:

    1. dát tam novej toner

    2. vytisknout zk. stránku

    3. zjistit že je to na nic

    4. hloubkový čištění a čistění

    5. seřízení tiskový hlavy

    6. čištění

    7. tisknutí toho co chci vytisknout

    8. další tisk- vrátit se na krok 6., po 10. dokumentech na krok 5.

    PS: pro rejpaly... Ne hlava se vyměnit nedá.
    Windows nezastavíš... Jejich bluescreeny jsou svoji kvalitou nedostižitelné. :)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.