Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Trochu som sa pohral s lištami. Plastické úplne nie sú, ale čo už... To predošlé orámovanie okien, inak klasický Oxygen, v distribúcii označovaný ako Kyslík padalo, resp. po prepnutí plochy zmizlo a hlásilo mi to chybu KSM servera. Tak som to zamenil za air-oxygen-color, čo sa mi už zdá byť v poriadku...
Verím, že vyznavači plochosti, plochej témy a Zeme mi budú zazlievať tú spiatočnícku zaoblenosť, guľatosť, plastickosť a čo sa týka farebnej témy do určitej miery sračkovitosť, ale všetko je to do určitej miery o individuálnych hodnotách, preferenciách a subjektívnom pohľade...
Tiskni
Sdílej:
Na stránkach tebou uvádzanej komunity som našiel len ploché témy pre KDE. Plochá je dobrá ale asi len na plochú dráhu, nič pre mňa. Plochá téma sa zasa mne zdá nevkusná, plniaca svoj účel hádam len na dotykových zariadeniach, nie na desktope. Na desktope chcem mať všetko zaoblené, okrúhle, plastické, farebné, na prvý pohľad rozlíšiteľné a viditeľné. Prípadne mi veľmi nevadí ak sa to podľa okolností aj hýbe, točí a poskakuje. Možno je to zbytočné, ale čumieť niekoľko hodím na statický text bohviečo nieje.
Ešte ohľadom vkusu, čo to je? Kto to určuje? Je to povinné? Mení sa v čase? Je to podstatné? Je to objektívne alebo subjektívne? Existuje to?
Vkus je to, co si jednotlivý člověk určí sám - proto má každý jiný vkus a docela mě serou ti, co svůj vkus vnucují jiným, protože se myslí, že jen "oni" jsou nositeli té jediné a správné pravdy.
Mě se třeba zrovna tohle líbí, mám rád průhledné dekorace, ne moc, aby to neubralo funkcionaltě, volil bych trošku jinou barvu podkladu, ale to je prostě osobní... Placky, bez stínů, bez jisté dekorace taky naprosto nesnáším a třeba i ikony si vybírám velice pečlivě - musí být celistvé, jednotné a ne halabala poskládané z různých typů, no a když tak si to téma upravím, doladím.
Za mě 1+ , protože desktop je to, co vidím a chci vidět to, co se mi líbí, nic víc...