Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
Jakmile jsou tam znaky náboženství, jako třeba islámu, který zrovna toleranci a mír nepodporujou ani nepraktikujouZáleží na konkrétním směru, konkrétních lidech, jako ostatně vždycky.
...náboženství, jako třeba islámu, který zrovna toleranci a mír nepodporujou ani nepraktikujou...Doporučuju si něco přečíst a pochopit základní myšlenku. A hlavně nezapomínat, že každý náboženstí, zákony, atd. jsou samozřejmě ohýbatelný, gumový a můžou bejt různě interpretovatelný.
ty jsi totálně mimo mísuNo nevim, mimo mísu jsi spíš ty, ten obrázek je naprosto trefnej (teda pokud nemáš "imagiární přátele")
a uz si toho boha nekdy videl nebo slysel? znas vubec nekoho kdo by ho nekdy videl (a nebyla to jen halucinace)?
btw. jeste je na youtube to video "religion is bullshit" nebo to uz smazali?
Nevím vo tom, že by v křesťanství, judaismu nebo islámu byli nějací imaginární přáteléA co "tzv. bůh", nebo další pohádkové postavičky? (jestli to měla být ironie, že imaginární postavička "tzv. bůh", je pro ty "ovce" spíš nepřítel, tak to beru
Mimo mísu to je jako odpověď na ten wallpaper, na kterým je mimo jiné reprezentována i věda (e) a ateistická náboženství (taoismus)...Mimo mísu je ten wallpaper, něco jako koexistence není možná.
A co "tzv. bůh", nebo další pohádkové postavičky?Silně pochybuju, že křesťané, muslimové či židé si o něm myslí, že je imaginární.
Mimo mísu je ten wallpaper, něco jako koexistence není možná.Proč?
Silně pochybuju, že křesťané, muslimové či židé si o něm myslí, že je imaginární.To je právě to legrační, oni žijou v bludech, že ty imaginární postavičky opravdu existujou!
Proč?Příklad ze života: Asi před měsícem jsem se seznámil s milou a krásnou buchtičkou, všechno bylo super, dokud se nezačalo ukazovat, že je to katolička. Když pominu fakt, že nechtěla šukat (časem bych jí zmanipuloval), názorový rozdíly byly tak markantní, že koexistence v nějakym vztahu absolutně nebyla možná, strašně mi ty kecy lezly na nervy, byla jak dement... ...škoda toho tělíčka
katolička != křesťanka.píšu jasně katolička. ...mimochodem, jak by ti šla koexistence třeba s Mr. Jílkem?
píšu jasně katolička.Jj, já to chápu. Ten kříž ale není znakem jen katolíků...
...mimochodem, jak by ti šla koexistence třeba s Mr. Jílkem?No zatim to jde dobře,... já ho (teď už zase) ignoruju...
Každý z nás dostal do vínku nějaké nadání, schopnost být v něčem lepší než ostatní. Logické by bylo, využít tohoto nadání jako dávní umělci, spisovatelé, malíři, zpěváci a další k oslavě Boží a vzdát mu tak díky za nezasloužený dar. Bohužel jsme dnes často svědky toho, jak lidé, ano nejen staří, ale mladí především, svým nadáním oslavují spíše Odpůrce. Není třeba chodit daleko. Co „rockových křesťanských kapel“ je na trhu. Rock jako hudební proud vznikl a je ze své podstaty produktem satanským, rouhavým, který člověka nevede k Bohu ale právě na opačnou stranu. Zvláště na odrůdách rocku jako je hard metal apod. je to dobře patrno. Zde jde o vyvolání davové psychózy a uvolnění těch nejnižších emocí, aby člověk (posluchač) byl lapen do osidel ďáblových. O průvodních jevech sklonů k rockové hudbě, jako je užívání drog, nevázaný sex, opíjení se do němoty a výtržnictví netřeba se mnoho rozepisovat, neb je to všeobecně známé. Kdo by se chtěl ovšem přesvědčit na vlastní kůži, ať se zajede podívat na nějaký festival podobného proudu, ale nejlépe s chrániči sluchu a osobními strážci, aby nedošel k úhoně. Není možné chtít Boha chválit s pomocí toho, čím byl vzýván satan. Není to možné, pokud se člověk nechce rouhat a dopouštět svatokrádeže. Účinky této hudby na lidský organismus jsou dostatečně známy. Zvláště bubny, používané dodnes při šamanských a woodoo obřadech, působí v lidském těle pochody ne nesrovnatelné se sexuálním vzrušením a pomáhají dostat lidské tělo do transu.[zdroj]
Jj, já to chápu. Ten kříž ale není znakem jen katolíků...Katolička, víš já jich v tom polsku měl 94.5% populace, tak kapánek vim...