Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Tiskni
Sdílej:
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Asi to bude chtít poslat configy ,config/bspwm atd. ono to bspwm nechce chodit pokud nemá dobré nastavení.
sice jeden config je na https://github.com/aguslr/bspwm-config ale zdaleka to není tak hezké jak to máš ty.
Dík :))
Jak nechce chodit? Popíš problém bližšie.
Popíšu :
když tam dam třeba nastavení které je přímo v bspwm a to z /usr/share/doc/bspwm/examples tak bspwm ani nefunguje. Dočetl sem se že musí mít bspwmrc +x atribut a i tak to nejde , tak sem zkusil zavádět s parametrem -c a cestou ke konfigu úpravou bspwm.desktop a i tak to nejede.
Co to vlastně dělá ? Najedou Xka , spustí sem DM manažer (u mne sddm) , vyberu že chci session bspwm (ostatní plasma , windowmaker , jwm fungujou) no a zadam heslo a enter.
Myš se přesune doprostřed obrazovky a dál se s ní dá hýbat ale přihlašovací dialog zůstane jako sfocen na obrazovce a již není aktivní a nefunguje vlastně nic.
Po killnutí bspwm se restartnou Xka a znovunajede bspwm. Moc to WM asi nechápu ale nemá fungovat out of the box ?
Proč example nefunguje a proč to hlavně nic nehlásí a proces jede ale prostě zatuhne Xka ?
Tak možná je to distrem (čistej archlinux) ale ani z gitu to nejede , jen se změní verze.
Na netu sem našel nějakou verzi konfiguráku kterou to sežere a pak to jakštakš nastartuje ale hlásí to tuny chyb které musím odstranit a až potom to částečně najede , do té doby to jen blekotá chybu a zasekne Xka.
Podle mne po tolikaletém vývoji to je stále alfa.
To jako mám debugovat a pouštět strace na WM ? No neřešim to je spousta jiných wm.
Možno si nenainštaloval sxhkd.
sudo pacman -S sxhkd
Nainštaluj to a urob logout-login. Potom by ti mali začať fungovať klavesové skratky v ~/.config/sxhkd/sxhkdrc.
On se ani nenastartuje , najet to a nefungovat klávesnice tak ok ale on ani nepřekreslí loginmanager na něco jiného , prostě fotka loginmanageru a myš se přemístí. Četl někdo co sem psal že tu píšete o sxhkd a neřešíte že nic nevykresluje ?
Podle mne po tolikaletém vývoji to je stále alfa.Podle mě jdi dement, co si neumí přečíst dokumentaci a nechápe, že to podle unixové filozofie používá nějakého démona pro zpracování klávesových zkratek. Ono se to na wiki toho tvého archlinuxu jaksi píše, ty alfo-alfo-fazolko.
Bspwm does not handle any keyboard input and instead provides the bspc program as its interface. For keyboard shortcuts you will have to setup a hotkey daemon like sxhkd (sxhkd-gitAUR for the development version).Drž se od Linuxu dál.
sxhkd je v závislostech a instaluje se automaticky tak to tím nebude podtržítko.
Ono je bugů v aplikacích tuna viz stačí používat qtcurve a nejede spustit třeba fs-uae-launcher a když se nepoužije qtcurve najednou jede a toho je na linuxu hodně a stejně to nikdo neopravuje.
To že to dělá amatér sem nikdy neřekl a u mne to jistě je když to nejde korektně spustit s default konfigurací.
Pokud tam dam konfiguraci github.com/aguslr/bspwm-config tak to aspoň havaruje a ukáže že neumí jeden parametr. Po jeho smazání pak havaruje na neexistujícím nastavení barev. Po vytvoření prázdného souboru s nastavením barev pak prostředí najede a už je aspoň něco na obrazovce. Takže config z gitu jde rozchodit a aspoň něco hlásí ale default nastavení u mne nejede a proto píšu alfa. Pokud máš co s kódem tak aspoň znáš názor jednoho člověka co nemá věšteckou kouli pro odhadnutí co něčemu bez chybového hlášení schází.
Já chtěl jen konfigurák ale místo toho jsem dostal otázku na to co to dělá a proto sem to psal. Psát někde jinde to smysl nemá viz tvoje reakce popisu pro někoho jiného.
Tu je môj config, nie je síce zrovna aktuálny, ale je ešte z tohto roku.
Díky to tak nějak jede ale nepřekresluje to obrazovku , každou appku co zavřu zůstane sfocená ikdyž tam už neni. Co mi schází ? Díky
jj compton
Tak sem od tebe sosnul ten compton config i3 a jede to , už to překresluje . Poslední rada jak na plovoucím okně změním jeho velikost když mám tvé nastavení sxhkd ?
super + right click mouse , rovnako ako na tiled oknách. Ten compton si prípadne dolaď, je to individuálne. Bspwmrc aj sxhkdrc už u mňa vyzerajú inak. To čo máš je taký predbežný stav. Neviem kedy to na githube aktualizujem.