Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
xmonad@archlinux + dzen s vlastnim skriptem + zsh s promptem z http://aperiodic.net/phil/prompt/
Tiskni
Sdílej:
zAJIMAVe
U tiling wm ocenuji to, ze se o okna opravdu stara a nenechava tuto praci na uzivateli. Jinak wallpaper v priloze.
Pouzivam klasicke urxvt, zvlada "pruhlednost" stejne jako aterm, mlterm a jine... na veci typu xcompmanager si se soucasnymi intel drivery opravdu netroufam :)
co konfigurace? lehká nebo těžká? A umí to TTF fonty?
Konfigurace se provadi v haskellu, coz muze nektere lidi odradit (existuje spousta prikladu, ze kterych lze vychazet). Na druhou stranu to poskytuje velkou paku, pomoci ktere muzete celym WM poradne zatrast :) Jak je to s TTF fonty nemam tuseni, pouzivam bitmapovy terminus.
V prvé řadě to nepoužívá fonty vůbec žádné, pokud se bavíme třeba o dzenu, tak ten používá staré X fonty (nikoliv fontconfig). Různá rozšíření už něco vypisovat mohou, ale zřejmě budou též používat staré X fonty.
ten dzen sa mi velmi paci. mohol by som poprosit ten scipt?