Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Tiskni
Sdílej:
Ten font v atermu je děsivý. Zato ty retro hodiny jsou skvělé. Až mi to připomnělo mládí ztracené u Falloutu...
Prečo stratené?Ten font v atermu je děsivý. Zato ty retro hodiny jsou skvělé. Až mi to připomnělo mládí ztracené u Falloutu...
Desivak je sgi-screen font, aterm ani tento font nepouzivam, na editaci a praci v shellu,...
Fallout retro hodiny jsou nixieclock pro Linux (deb, rpm), MacOSX, IRIX, Windows, nebo source
Inside / Outside? BTW vrele doporucuji inside je specialne reseny windtunel, ktery jsem nikde jinde (Apple, Sun, PeCko) nevidel,...
Fuel s max. pamětí a 700 MHz. Fakt závidím...
Chtěl jsem se zeptat, jak na tom funguje čeština (myslím vkáldání znaků)?
Nebyl by i snímek "při práci" s normálními fonty a terminálem nebo něco podobného?
Fonty sou sice hnusny, to jo, ale co je na atermu nenormalniho? Je to hezkej terminal.
Ani nevím, ale nějak mi k tomu IRIXu nesedí (možná taky trochu proto, že si pořád pamatuji, jak byl aterm příšerně pomalý, když jsem ho zkoušel používat na SGI Indy).
ad 1) Terzo to neni
2) Blbe, ale urcite je to rukama, protoze zadne jine fonty jsem do FS nepridaval, nastavil jsem ceske lokalky a radeji jsem rychle vratil na US,...
3) Pri praci,.... nejsem power user (1vni SGI), mam to spis na hrani si s blenderem/maya, a vetsinu casu se snazim "premluvit" mipspro, nebo port z pkgsrc ke kompilaci,... tomu se neda rikat prace
České fonty by neměly být větším problémem (minimálně -sgi-fixed-* má české znaky v kódování ISO-8859-2), ale klávesnice se mi nikdy nepovedla (používám klávesnici pomocí maker ve Vimu a do ostatních programů text potupně kopíruji).
GCC z Nekochan.net mi funguje celkem dobře.
Jak je na tom ten Fuel s hlukem? Já většinou požívám SGI O2, protože u mého Fuelu si připadám spíš jako v továrně...