Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Zatiaľ vzhľad štandardný, zopár nastavení v rc.lua, na moje prekvapenie nepoužíva sa až tak zle. Po pár pokusoch s rôznymi desktopmi a WM je to asi posledná šanca, ktorú dávam Linuxu na desktope ...
Tiskni
Sdílej:
Po pár pokusoch s rôznymi desktopmi a WM je to asi posledná šanca, ktorú dávam Linuxu na desktope ...To je mysleno vazne? Awesome a posledni sance? Nejen, ze mi prijde v linuxu jakekoli desktopove prostredi lip ovladatelne a prizpusobitelne nez ve Win, ale Awesome povazuji i za neco, co pouziva 0,1% lidi vzhledem ke komplexnosti nastaveni a "nezvyklemu" chovani. Nebo k jakemu OS bys chtel jinak prejit? Treba to chapu spatne a chystas se odejit treba k MacOS (ktery se ale nechova snad jako tiling WM).
Problém je asi taký, že ja nie som vôbec typickým používateľom dlaždicových wm, alebo minimalistických wm. Používal som všeličo a jednou z hlavných vlastností, ktoré požadujem od prostredia je dobré ovládanie pomocou klávesnice (nech nemusím príliš často používať myš). Takže ako wm mi to rozhodne vyhovuje, ale ako desktop ... chcel by som niečo, čo mi ohlási pripojenie USB kľúča, namountuje, chcel by som pokročilý filemanager (všetko v jednom, niečo ako konqueror, lenže vo verzii pre KDE 4 to už nie je ono), používam aplikácie prevažne pre KDE 4, ale v iných wm mi chýba integrácia, vadí mi tona vyskakujúcich okien (každý progressbar ako samostatné okno), nehovorím, že sa to nedá integrovať (teda stačí spustiť kuiserver, ale ten je extrémne zabugovaný, alebo napísať niečo vlastné).
Neviem, kedysi by som dal za Linux ruku do dverí, teraz ak sa ma niekto spýta, že čo to je za prostredie, či je to dobré a tak rovno odpoviem, že nech od Linuxu moc nečaká.
Prostředí winu ani macu přece není ani vzdáleně podobné WM awesome.Ale awesome je prostě awesome!