abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Awesome WM
    Awesome WM



    Awesome
    Awesome

    Minimalistické KDE 4.3.85 ;)
    Minimalistické KDE 4.3.85 ;)

    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore

    Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore

    Trochu som prehrabal staré nastavenia awesome. Po dosť dlhom čase môžem povedať, že sa konečne opäť cítim v linuxe ako doma.

    mirec | 3. 7. 2012 | Zhlédnuto: 1317× | Oblíbenost: 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.7.2012 17:48 skywaker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    pekny wallpaper /liska?/, davam +1, inac nemozem sa ubranit dojmu ze vsetky shoty awesome vyzeraju rovnako.. pri fluxboxe su aspon themy
    mirec avatar 3.7.2012 17:53 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore

    Dík, líška červená

    Screenshoty awesome vyzerajú podobne hoc je to jedno z prostredí, ktoré sa dá dosť customizovať. Na druhej strane tu nie sú klasické témy, ale kód v lue. Defaultné nastavenie awesome je podľa mňa veľmi slušné, takže som upravil len pár drobností a zvyšok som staval na defaultných nastaveniach.

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    AsciiWolf avatar 3.7.2012 17:57 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Nebyl by link na ten wallpaper? Dík. :-)
    mirec avatar 3.7.2012 18:15 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Samozrejme, 1920x1080, 1600x1200, sorry za nejaké pochybné linky, ale keďže mi nejako padol connect do práce neviem vyhrabať históriu wgetu.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    AsciiWolf avatar 3.7.2012 20:31 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Dík. :-)
    AsciiWolf avatar 5.7.2012 00:05 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Jinak, ten VIM vlevo dole je puštěný v TMUXu? Dost se mi líbí ta "lišta", která je ve spodní části toho okna.
    mirec avatar 5.7.2012 07:01 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    VIM je spustený priamo v termináli. Spodná lišta je stavový riadok VIM zmenený pluginom vim-powerline.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    AsciiWolf avatar 5.7.2012 13:40 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Wow, dík moc! Vim-powerline jsem neznal. :-)
    Bedňa avatar 4.7.2012 22:54 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Pred dravcami mám rešpekt a nikdy by som si ich nedal ako pozadie aby ma dráždili. Či to vychádza zo životných skúseností z mladosti keď sa bojovalo o samičku, alebo keď sme so susedom popíjali pivo a zbadali kunu ako vbehla do kurníka, zo vzduchovkou som jej vystrelil obe oči, otvoril kurrnik, ešte zúrivá vybehla na nás amok poslednej nádeje na život, pažbou som ju pridužal pri zemi, sused jej dal opakom sekery po hlave, krv z nej striekala a ešte v poslednom boji hrízla do remeňa na vzduchovke. Alebo keď sme si zo starších spolužiakov robili piču a dostali sme na nakladačku, alebo keď som ... proste mám z nich rešpekt a strach, skúsenosti z boja.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    AsciiWolf avatar 4.7.2012 23:31 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Ehm.

    (Ostatně, od tebe se jiný, než úchylný a stupidní příspěvek čekat nedá, že?)

    mirec avatar 4.7.2012 23:34 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Tak dravec je aj obyčajný pes, alebo mačka. Kuny mám momentálne doma, dosť hlučné potvorky to sú (ah ďalší deň sa nevyspím).

    Líšok sa nebojím, stretávam ich bežne v lese, občas sa dajú aj celkom dobre pozorovať ďalekohľadom. Ak sa človek vie starať o líšku (a nie je to rozhodne jednoduché, neskúšať!) dá sa chovať aj ako domáce zvieratko.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    AsciiWolf avatar 4.7.2012 23:45 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Heh, to jsi zrovna nevybral to nejlepší možné video... :-D

    Tohle je lepší "ukázkové" video. ;-)

    Bedňa avatar 8.7.2012 13:24 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Nehovorím že niesú dravci krásny a vedia sa baviť, ale rešpekt tam vždy musí byť, je otázka ako reaguje Vixey na cudzích návštevníkov :-) Mám kopova práve sa vyvaľuje na chrbte som ho poškrabal za učami je celý bez seba, ale všetci kamaratí sú od neho aspoň raz pokúsaný. Pritom som každému hovoril že je to strážnik.

    Napr. príde kámoš pes naňho čumí ako je chlebíček, sa mu ho uľútostilo hodil mu kúsok pes to očuchal a nechal tak, kámoš nechcel nechať na zemi bordel, tak to išiel zdvihnúť a už mu visel na ruke. Samo že poslúcha keď som naňho zakričal tak hneď pustil, ale kámošovi som musel dezifinkovať krvavú ruku a byť to v Amerike ešte ma zažaluje.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    mirec avatar 8.7.2012 14:43 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Sorry, ale tu som dravec ja :P (dravec ktorý je vegetarián?) Nedomestikované zvieratá sú zvyčajne dosť plaché voči cudzím (občas aj voči majiteľom samotným).
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    Bedňa avatar 8.7.2012 15:13 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Len do času až nemajú pocit že treba zabiť ;)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    AsciiWolf avatar 11.7.2012 13:18 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    To si pleteš s člověkem; jen ten má často tendenci vše, co je mu "na obtíž" ničit, zabíjet, apod...

    A jinak, opravdu nevím, jestli je nejlepší nápad chlubit se tím, jak je tvůj pes nevychovaný a zkažený; holt, jaký pán, takový pes... ;-)

    Bedňa avatar 11.7.2012 22:07 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Nepoznáš kopovov, jeho bratia sú pekný zabijáci, keď som ho doniesol domov ledva na tých nohách stál a po všetkých išiel. Dalo to veľa práce ho zvládnuť, ale poslúcha výborne inštinkom nerozkážeš. Pokiaľ poznáš zvieratá len z desktopu tak potom tie poslúchajú na slovo.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    AsciiWolf avatar 11.7.2012 23:24 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Pokiaľ poznáš zvieratá len z desktopu...
    Takový pocit mám spíš já z tebe dle toho, co jsi napsal výše.

    Jinak, tvrdit, že nějaké psí plemeno (či zvířecí druh) je "od přírody" zlé je pitomost...

    kotyz avatar 11.7.2012 23:28 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Od přírody zlej je tak možná člověk. :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    mirec avatar 11.7.2012 23:35 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore

    Ako tak v poslednej dobe sledujem ako sa ľudia správajú k prírode, zvieratám ... tak mám taký pocit, že žiaľ je to pravda :(

    Často chodievam po lese a ani nechcite vedieť na aké svinstvo od ľudí tam človek narazí.

    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    kotyz avatar 11.7.2012 23:47 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    To bude tim dědictvym minulosti, jak nás tu po nějaký době ledový bylo jen 6 000 a píchali sme se šimpanzema. Sme zdegenerovaný. S neandrtálcema možná taky, ale tam to neni jistý...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Bedňa avatar 12.7.2012 08:35 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Plemená sú šľachtené za nejakým účelom, rovnako veľe robia gény po rodičoch, ale to je škoda reči.

    A keď som chodieval do lesa s dedkom videl som ako srnky naháňajú vlky a medvede, bacha na srnky!
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    mirec avatar 12.7.2012 09:56 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Kde že to bývaš? Pripjať? Neviem ako ostatní čitatelia, ale mňa ešte srnka nenapadla a to som pár krát keď som sa predieral väčšou trávou takmer stúpil na čerstvo narodenú srnku. Ale inak pár krát som už pred zvieratami utekal, naposledy pred pár dňami pred diviakom.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    Bedňa avatar 12.7.2012 10:35 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Sa mi dvakrát stalo vo vysokej tráve, že srnka čakala až pokiaľ som skoro na ňu stupil a potom vyštartovala to je na infarkt :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    kotyz avatar 8.7.2012 14:07 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    mirec avatar 8.7.2012 14:56 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Awesome WM, tentoraz na Full HD monitore
    No hádam sa ju nepokúsia pustiť do prírody. Keď je zvyknutá na ľudí ťažko by mala nejakú šancu prežiť.
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.