Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Výborně fungující awesome window manager. Po delší době používání je tiled mode nenahraditelný pomocník.
Moje upravené konfiguráky můžete stáhnout zde
Tiskni
Sdílej:
Zdravím
Prosím, jak máte vyřešené to tlačítko na vypnutí systému? Normálně přes halt / shutdown, nebo na to používáte nějakou utilitku? Díky
Awesome je perfektní věc. (Už) používám taky, a přesto, že jsem mu ze začátku moc nevěřil, nemohu si jej dnes vynachválit. Jen k dokonalé spokojenosti mi chybí dvě věci : čisté C API a možnost tvořit applety též pro plochu ( nechci používat Conky a pod...). Jinak fakt super.
Ahoj, to vypnuti mam normal pres poweroff (gentoo) - { "Vypnout PC", "/sbin/poweroff", homepath .. "/.config/awesome/themes/icons/apps/shutdown.png" }
Jinak po dlouhodobem zkouseni ruznych WM je awesome velice prijemna zmena, dela se v nem po lehkych upravach nejlepe a to jsem si prosel mnoha WM (kde1-2-3-4, gnome,xfce, openbox, fluxbox, pekwm, dwm, musca, icewm, window maker, ....).. Lua me taky moc nebere, ale co se da delat. Ono toho zase tolik potreba neni. Na netu je nekolik velice povedenych konfiguraci (koniu, anrxc, ...)., nebo zkratka sosnout me konfigy (je v nich vsechno pripravene) a pripadne si je upravit.
Díky za nakopnutí
Už mi to funguje taky (já to musel pokaždé spouštět přes konsoli a autentizovat se. už nemusím - sudo je mocnější příkaz než jsem tušil ).
Ty konfigy si určitě pro inspiraci a poučení projdu. Díky
Aha, tak ty už mám Došlo my to hned, jak jsem se dostal na tvůj blog. Dokonce tě mám v záložkách u Awesome. Když tě mám na drátě, tak díky za návod na nastavení Awesome
Za nedlouho dam novou verzi, trochu vylepsenou..
OK.
Ještě nejsem hotový, ale jak jej budu mít kompletně nakonfigurovaný, tak sem hodím také screenshot. :-) BTW, bylo by možná dobré , kdyby jsi se zaměřil trochu i na applety. Na oficiální wiki sice nějaký popis je, ale je neúplný, takže jestli s tím máš trochu větší zkušennosti asi by se shodil trochu obsáhlejší popis.
v nove verzi konfigu bude aplet na volume a batt. jinak mam v baliku s konfigurakama i knihovnu vicious, kterou dela anrxc a je mozne pridat dalsi - cpu, ram, hdd, mail, mpd, ....
ono neni uplne lehke psat univerzalni konfig s apletama, protoze kazdej ma jinej system - nekdo ma baterku nekdo ne, nastaveni zvuku (MASTER/PCM) a tak dale ...
tak ja zabalim to co mam hotovo a vrazim to na net, jdu na to ...