abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Komunita

    Fedora je od 10. února dostupná v Sýrii. Sýrie vypadla ze seznamu embargovaných zemí a Fedora Infrastructure Team mohl odblokovat syrské IP adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 03:44 | Zajímavý projekt

    Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických vyvíjí online portál Freedom.gov, který umožní nejenom uživatelům v Evropě přístup k obsahu blokovanému jejich vládami. Portál bude patrně obsahovat VPN funkci maskující uživatelský provoz tak, aby se jevil jako pocházející z USA. Projekt měl být původně představen již na letošní Mnichovské bezpečnostní konferenci, ale jeho spuštění bylo odloženo.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    dnes 03:33 | Komunita

    Byla vydána pro lidi zdarma ke stažení kniha The Book of Remind věnovaná sofistikovanému kalendáři a připomínači Remind.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:55 | Nová verze

    Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.5.0. Oznámení připomíná 30. výročí vzniku projektu. Novinky zahrnují mj. vylepšení referencí nebo použití barev napříč aplikací, od rozhraní editoru po výstupní dokument.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    F-Droid bannerem na svých stránkách a také v aplikacích F-Droid a F-Droid Basic upozorňuje na iniciativu Keep Android Open. Od září 2026 bude Android vyžadovat, aby všechny aplikace byly registrovány ověřenými vývojáři, aby mohly být nainstalovány na certifikovaných zařízeních Android. To ohrožuje alternativní obchody s aplikacemi jako F-Droid a možnost instalace aplikací mimo oficiální obchod (sideloading).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    20.2. 16:33 | Nová verze

    Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.2. 04:44 | Nová verze

    Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.2. 01:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.2. 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.2. 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 932 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník
    Mé další desktopy

    Frýdštejn
    Frýdštejn


    Arch + KDE
    Arch + KDE

    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE

    Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE

    Ač velmi nerad, skončil jsem na notebooku s KDE4, takže k němu mám alespoň příhodnou tapetu na ploše…

    otula | 2. 3. 2012 | Zhlédnuto: 1731× | Oblíbenost: 0

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.3.2012 18:10 skywaker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE
    ake ma kdecko pametove naroky? napr s otvorenym firefoxom a icq klientom lebo tuna Ubuntu Unity sa mi drzi minimum na 700mb co sa mi zda kus vela
    otula avatar 2.3.2012 20:30 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE
    Příloha:
    Paměťové nároky KDE4? No, Firefox ani ICQ klienta žádného nepoužívám, ale kdyžtak mi napiš, jak přesně bys chtěl, abych ti danou informaci získal, protože množství obsazené paměti je taková relativní hodnota. Aktuální stav orientačně graficky - Opera, KWrite a konzole s emerge viz přílohu :-P
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    2.3.2012 21:29 skywaker
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE
    tak uy netreba.. preinstaloval som Ubuntu unitz na debian wheezy s xfce a s 2gb mam zapratanych 11perc pri otvorenom iceweasel a pidgine co je uz celkom dobre
    robotics avatar 3.3.2012 09:48 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE
    Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE Podle pozadí to vypadá, že máš z toho DE schýzu :-D-
    otula avatar 3.3.2012 12:00 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Plocha, co vyjadřuje mé pocity z tohoto DE
    Jo jo, tak nějak. Chtěl jsem KDE3, jenže v Gentoo se mi nezadařilo, Trinity v Archu šlo, ale má různé chybky, které se mi fakt nechtěly řešit, zkusil jsem openSUSE, které má KDE3 perfektně funkční, ale z nějakého divného důvodu mi tam neustále padalo WiFi a nefungoval poklep na touchpadu (to by určitě šlo někde nastavit, ale já stejně SUSE nerad), takže jsem to překousnul a zkusil to "fakt už svižné" KDE4. No svižnost dle mne vypadá opravdu úplně jinak (KDE3 mám na značně pomalejším desktopu citelně rychlejší). Nakonec používám i ty hnusné efekty, které jsou plynulé a maskují příšernou trhanost toho prostředí…

    Všimnul jsem si ale, že největší brzdou je asi kwin. Když přepnu WM na Openbox, chová se to celé viditelně rychleji, jenže je to nepoužitelné kvůli tomu, že musím při každém přihlášení odemknout hlavní lištu, přemístit ji a vrátit zpět na své místo, jinak mi nabídka, lišta akcí a úprav i informační okýnka skáčou na horní okraj desktopu, napůl schované za okrajem obrazovky. Nějak to spolu špatně komunikuje.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.