Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Adresa tématu či pozadí: http://gnome-look.org/content/show.php/willibex?content=86844
Odladěné unity. Vše funguje podle předpokladů, jen zprovoznit ikonu pro Winbox, byl trochu oříšek.
Tiskni
Sdílej:
Jak jste dostal CPU a MEM usage do panelu?
Vypadá to dost zajímavě trošku se v tom pohhrabu, díky.
pravda. včera mě strhlo na celý den a v pohodě jsem v něm pracoval. Přepínání aplikací přes čísla je docela návykové. Gnome 3 mě oproti tomu totálně zklamalo. Ubuntu šlo myslím dobrou cestou
navíc co se týče kompozice tak z mého pohledu neexistuje lepší a rychlejší (nezabugovaný) wm než právě compiz. Gnome3 je na mém 4 roky starém NB s intel grafikou nepoužitelné, co přišlo do Archlinuxu do repa tak nastaly jen potíže.. a to gnome ani nepoužívám jen jsem ho zkusil nahodit, používám jen pár aplikací, které jsem nakonec byl nucen nahradit alternativami dokud se gtk3 a gnome trochu nestabilizuje do použitelné podoby
+1