abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.26.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Pozvánky

    Ve středu 29. dubna 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 7. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj i uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večerních hodin. Hackday je určen všem zájemcům o praktickou práci s Linuxem na telefonech. Zaměří se na vývoj aplikací v userspace, například bankovní aplikace, zpracování obrazu z kamery nebo práci s NFC, i na úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 1
    22.4. 21:55 | Nová verze

    LilyPond (Wikipedie) , tj. multiplatformní svobodný software určený pro sazbu notových zápisů, byl vydán ve verzi 2.26.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.4. 20:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 237 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.4. 13:33 | IT novinky

    Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu Kč) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů. SpaceX se dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Cursor, startup zabývající se prodejem modelů AI pro

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.4. 13:11 | Komunita

    Díky AI modelu Claude Mythos Preview od společnost Anthropic bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    22.4. 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.54.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 137 vývojářů, z toho 66 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1397 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Nejoblíbenější desktopy

    fluxbox, conky, adesklets
    fluxbox, conky, adesklets

    ntb>> debian lenny
    ntb>> debian lenny

    Nic
    Nic

    Rpg desktop
    Rpg desktop

    Když ho miluješ, není co řešit
    Když ho miluješ, není co řešit

     další »

    Gnome Shell 3.6.2 + Seven of Nine :o)

    Gnome Shell 3.6.2 + Seven of Nine :o)

    Zavzpomínejme na tu krásku, která mi ladí s šedočerným tématem Gnome Shell 3.6.2

    Ravensun | 1. 2. 2013 | Zhlédnuto: 970× | Oblíbenost: 3

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    2.2.2013 17:08 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Jo jo Jery Ryan je dobrá ale já radši Jolene Blalock :P
    2.2.2013 17:10 martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Taková chyba :(. Samozřejmě Jeri
    2.2.2013 21:19 Bill Gates
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    obe jsou k nakousnuti, ale T'Pol je na muj vkus o malilinko lepsi ... a navic ta logika... s takovou na logice zalozenou zenskou bych si dost rozumel.
    Ravensun avatar 2.2.2013 23:22 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Ano Jolene je též nádherná ženská :)
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    LukynZ avatar 4.2.2013 12:30 LukynZ | skóre: 2 | blog: status_quo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Jak ti to slape? Nemizi ti nekdy message tray? (pokud pouzivas chat pres to), nekdy desktop nereaguje na klavesnici nebo mys, docela casto po lockscreenu nebo pri psani pres tu message tray?
    Ravensun avatar 5.2.2013 08:56 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Gnome Shell mě funguje výborně. I na ten Nautilus jsem si zvykl (s tím ti zloduchuši v Gnome počítali :)). System Tray mi bezproblému hlásí (ve formě skrývací lišty vpravo dole) zda není nová aktulizace nebo tak něco. Mizení hlášení není. Každá "hláška" zůstane v systemtray viset, takže spíš to člověk musí i odklikat. Co mi stále hodně vadí je to, že když připojíš externí disk či flashdisk a máš automount, tak se ti objeví dole okno s dotazem co chceš dělat (otevřít složku, prohlížeč obrázků, Rhythmbox apd.), ale ta hláška když neklikneš na křížek či do černého pole, tak zůstává stále viset a překrývají se (když připojíš více zařízení postupně zasebou). Takže to člověk musí odklikávat. To je trochu obtěžující. Měli by tam nechat zmizet do 10sec.

    Co se týče Empathy, tak to ti nepovím, poslední dobou používám zase Pidgin. Posledně na Gnome 3.4 mi Empathy dělalo trošku problémy. Klávesnici používám set Logitech MK520 a v Gnome nepozoruji žádné zpoždění nebo jiné problémy. Fungujou i multimediální klávesy.

    Zpět k Empathy. Když jsem používal Gnome Shell 3.4 s Empathy, tak mi přišlo docela fajn to, že když ti někdo napsal zprávu, tak se ti objevila v formě černého rámečku dole uprostřed a tam byla kolonka na napsání odpovědi, takže člověk mohl hned napsat zprávu a nemusel nikam klikat navíc. To mi přišlo pro chatující lidi docela fajn možnost.

    Co používáš za systém?
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    LukynZ avatar 5.2.2013 22:31 LukynZ | skóre: 2 | blog: status_quo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    No mam ted shell na archlinuxu. Prave empathy pouzivam s tim shell systemem zprav, protoze nic genialnejsiho neexistuje. Akorat jak pisu, obcas ta message tray zmizi, takze musim restartovat shell, obcas to zatuhne ze sell funguje, ale na okna nejde klikat a ani nejde na nich klavesnice. Vec ktera me na tom docela stve a deje se to v drtive vetsine pripadu prave pri psani tech zprav. A taky kdyz locknes screen a pak das unlock, ty okna opet nereaguji a musis do cinnosti a zase zpet a uz to jede.
    Ravensun avatar 6.2.2013 09:21 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Tak takové věci se mě vůbec na mém notebooku s Sabayon linuxu s Shell a opensource radeon ovladačem nedějí.

    Nejsem odborník na Arch, ale není problém v nějakých Flags či tak něco při sestavování a kompilování GS balíku?

    Nebo jestli není problém v ovladači grafiky.
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    LukynZ avatar 6.2.2013 11:24 LukynZ | skóre: 2 | blog: status_quo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Nevim, kazdopadne to same se delo i na ubuntu a fedore. Mozna za to muznou nvidia drivery, tezko rict...
    Ravensun avatar 6.2.2013 15:32 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Netuším.

    Mám desktop s Nvidia GeForce 560Ti s Ubuntu 12.04 LTS + laptop s Sabayon a na obojím nemám tebou popisované problémy.

    U oken vím na 100%, že nemám problém. Běhá to plynule, bez záseků atd.

    Co se týče toho upozorňování, je možné, že jsem si toho nevšiml...
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    Sešívaný avatar 10.2.2013 01:08 Sešívaný | skóre: 23 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Je to problém s telepathy-loggerem. Ve Fedoře už je fix, který mám momentálně na testování, a zatím jsem to zmizení panelu nepozoroval.
    11.2.2013 12:28 Ivorne | blog: Ivorne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Mám za to, že její správné označení je "Seven of Nine". Viz google: https://www.google.cz/#q=Seven+of+Nine.
    Ravensun avatar 11.2.2013 14:35 Ravensun | skóre: 11 | blog: Ravensun's blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seventh of nine :o)
    Děkuji za upozornění. Opraveno. :)
    Gentoo je můj poslední velký linux test...
    4.3.2013 16:24 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome Shell 3.6.2 + Seven of Nine :o)
    Nevím, jestli se ti líbí ta základní barva panelu, nebo ji jen neumíš změnit. Může totiž vypadat i tak

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.