Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
Je to sice pěkný, ale takovýto desktop udělám asi za 5 minut :), takže nevím no, přijde mi zbytečné to sem uploadovat.
Za to ten tvůj musel trvat roky No ale beze srandy, je to si myslím jedno, navíc, jak jinak dostat do svého profilu obrázek aktuální plochy, než jej postnout sem.
Můj sice roky netrval, ale když se na něj podíváš tak sem si docela vyhrál a teď sem ještě udělal nějaké úpravy co na tom screenshotu nemám.
ale stejně si myslím, na co si budu do svého profilu dávat desktop, na kterém sem si změnil skin panelu, (cca 1minuta), změnil pozadí (další minuta) a na panel přidal nějaké applety (další minuta) - za 3 min máš desktop ..
-- To neplatí pouze pro desktop tohoto uživatele, bo tu je každý druhý jen změněná plocha a 2 applety nebo neoskinované základní screenletky. Tak nějak sem měl potřebu to napsat . Myslím si že mů názor zdílí víc lidí.
To nepochybně sdílí tento názor více lidí, však na něm není nic špatného =) Ovšem smysl této sekce není nijak přesně definován. Já to tady neberu jako sekci "Hle, kolik času sem musel trávit nad úpravou svého desktopu, který nakonec není ani použitelný", já tu sekci beru spíše jako "Takhle to vyhovuje mě, a komu se to nelíbí, ať mi řiť políbí" Samozřejmě diskuse je vítána u jakéhokoliv desktopu, správný uživatel se za svůj desktop nestydí a je ochoten akceptovat i kritiku =) A i takové kecy co tady vedeme my, k tomu patří
Takže ať je to klidně default té či oné distribuce, mě třeba zajímá, kdo si v čem libuje =)
Nemyslim, ze je to zbytecne. Mne totiz zajima, cim a jak jsi ten Mesic fotil.