Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tato hláška se objeví, když se pokusíte přeložit nějaký starší program. A z důvodu chyby se program nepřeloží.
Problém je ten, že soubor config.h
byl jako zastaralý odstraněn z jádra (ve verzi 2.6.19-rc2). Chybu odstraníme tak, že místo něj použijeme soubor autoconf.h
.
Jak to udělat? Jsou dvě možnosti:
Buďto vytvoříme symlink s názvem config.h
, který bude ukazovat na soubor autoconf.h
:
[root@soban include/linux]# ln -s autoconf.h config.h
nebo si vytvoříme vlastní config.h
s následujícím obsahem:
#ifndef _LINUX_CONFIG_H #define _LINUX_CONFIG_H /* This file is no longer in use and kept only for backward compatibility. * autoconf.h is now included via -imacros on the commandline */ #warning Including config.h is deprecated. #include <linux/autoconf.h> #if !defined (__KERNEL__) && !defined(__KERNGLUE__) #error including kernel header in userspace; use the glibc headers instead! #endif #endif
A kde ten soubor má být? V adresáři se zdrojáky kernelu, většinou /usr/src/linux/include/linux/
.
Dokument vytvořil: Petr Šobáň, 9.11.2006 22:42 | Poslední úprava: David Watzke, 31.1.2007 12:13 | Další přispěvatelé: Robert Krátký | Historie změn | Zobrazeno: 1291×
Tiskni
Sdílej: