Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
/* Hello World in C, Ansi-style */ #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int main(void) { puts("Hello World!"); return EXIT_SUCCESS; }a Makefile s obsahem:
all: hello gcc -o hello hello.cTeď můžeme program přeložit a vyzkoušet viz:
[petr@soban ~/src/world]$ make cc hello.c -o hello gcc -o hello hello.c [petr@soban ~/src/world]$ ./hello Hello World! [petr@soban ~/src/world]$Potřebujeme-li v tom programu něco změnit, tak celý adresář world zkopírujeme do adresáře world-1.1 se soubory hello.c a Makefile. Teď upravíme soubor hello.c na:
/* Hello World in C, Ansi-style */ #include <stdio.h> #include <stdlib.h> int main(void) { puts("Halo světe! Verze 1.1"); return EXIT_SUCCESS; }Zase to můžeme přeložit a vyzkoušet, ale to nepotřebujeme, potřebujeme vygenerovat soubor patch. Takže vlezeme do adresářů world a world-1.1 a smažeme nepotřebné soubory tak, aby tam zůstaly pouze zdrojáky, tj. soubory hello.c a Makefile. Nyní vygenerujeme ten patch tak, že vlezeme o adresář výše a spustíme:
diff --recursive -c adresář_originálu adresář_noveho > patch-1.1
Takto:
[petr@soban ~/src]$ ls world world-1.1 [petr@soban ~/src]$ diff --recursive -c world world-1.1 > patch-1.1 [petr@soban ~/src]$Tím se nám vytvořil soubor patch-1.1, kde jsou popsané rozdíly. No a jak to potom použít? Ten kdo má starý program world, tak si do něho překopíruje ten soubor patch-1.1 a spustí příkaz patch.
[petr@soban ~/src/world]$ patch < patch-1.1A máme tam novou verzi, kterou si přeložíme a vyzkoušíme:
[petr@soban ~/src/world]$ make cc hello.c -o hello gcc -o hello hello.c [petr@soban ~/src/world]$ ./hello Halo světe! Verze 1.1 [petr@soban ~/src/world]$A to je vše
Dokument vytvořil: Petr Šobáň, 4.3.2006 21:00 | Poslední úprava: zabza, 7.3.2006 11:21 | Další přispěvatelé: djbart | Historie změn | Zobrazeno: 2627×
Tiskni
Sdílej: