Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Podpora Linuxu je od počátku výborná. Pro klienta není rozdíl, jestli přistupuje z Linuxu či Windows, vše funguje stejně.
Na Linuxu bez problémů. Vyžaduje Javu.
Naprosto v pohodě jede jak pod Firefoxem, tak pod Operou i Konquerorem.
Dle nových informací již KB podporuje také Firefox, Operu, Konqueror a Safari. Vyžaduje v prohlížeči Javu.
Firefox je oficiálně podporován. Ani s Konquerorem jsem nenarazil na žádné problémy, až hlášku, že používám nepodporovaný prohlížeč.
Funguje bez nejmenších problémů. Stačí mít v prohlížeči Javu. Dokonce i servery běží na Linuxu.
Netbanka funguje bez problémů v Mozilla Suite, Mozilla Firefox i Opeře.
Další informace jsou třeba zde, ale tento článek je již poněkud zastaralý a jediný problém, se kterým se můžete setkat, je nemožnost procházení adresářů při registraci podpisového certifikátu. Cestu je třeba zadat ručně.
Vstupní certifikát je nutné zaregistrovat nejen v prohlížeči, ale i v JRE (ControlPanel –> Security –> Certificates).
Webová část funguje ve Firefoxu bez problémů. Aplikace pro podepisování transakcí funguje ve Wine, taktéž bez problémů. Ve webové části lze pro zadání přihlašovacího jména a hesla použít grafickou klávesnici. Od 27.05.2008 není nutné spouštět aplikaci pro podepisování ve wine, byla přepsána do Javy a je tudíž multiplatformní. Kromě toho přibyla pro potvrzování platebních transakcí alternativa: autorizační SMS. Autorizaci sms kódem lze využít samostatně, nebo současně se stávající autorizací elektronickým klíčem.
Bankovnictví funguje bez problémů, vše je založené na čistém HTML.
Bankovnictví funguje bez problémů ve Firefoxu a v Opeře. V Konqueroru taktéž funkční, ale je rozhozené formátování
FUNGOVALO bez problémů. Poté, co z bezpečnostních důvodů zavedli certifikáty (nebo GSM autorizaci - což jsem odmítl) již nelze s účtem z přímo Linuxu manipulovat. Prohlížení funguje, ale aktivní operace nelze provádět. Zajímavé na tom je, že certifikát jsem generoval přes konqueror, ale bankovní aplikace s ním následně neuměla pracovat. Osobně se domnívám, že celý problém tkví v kontrole cest k certifikátu, a alikace není psaná pro něco jiného než c:\.. Takže jedině Qemu + IE.
Dokument vytvořil: Leoš Literák, 29.9.2006 08:14 | Poslední úprava: finn, 28.5.2008 12:45 | Další přispěvatelé: filo, Milan Uhrák | Historie změn | Zobrazeno: 1477×
Tiskni
Sdílej: