V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ode dneška konečně začalo oficiálně fungovat elektronické bankovnictví Komerční banky ve Firefoxu i v dalších dříve nepodporovaných prohlížečích. To jim to trvalo.
Tiskni
Sdílej:
windows is using all of my memory windows is a bug windows is an add windows is rusting ...
Děkujeme za Váš zájem o produkt ING Konto.
Internetové bankovnictví je kompatibilní s těmito prohlížeči:
novější Microsoft Internet Explorer verze 5.5 SP2 novější Mozilla Firefox verze 0.7 novější Netscape (navigator) verze 6.01
To se snadno řekne Z pohledu líného českého člověka - lépe 2,5 procenta, než 0,01 na běžném účtu
Ale pokud bys přihodil rozumný odkaz, určitě bych se mrknul.
PS: dobrá patička - pokud ji teda aspoň dobře chápu, tak proč kontrolovat řidiče, dělající bordel v nepřehledných úsecích, když tady mají 100% úspěšnost? Policie přece není na to, aby nás chránila
Ale pokud bys přihodil rozumný odkaz, určitě bych se mrknul.STFW
dobrá patička - pokud ji teda aspoň dobře chápu, tak proč kontrolovat řidiče, dělající bordel v nepřehledných úsecích, když tady mají 100% úspěšnost?Přesně tak. Těch povinných 50 m před přejezdem nejede 30 km/h prakticky nikdo. Tedy aspoň pokud neví o radaru. Je to jednoznačně snaha nahrabat do obecní kasy co nejvíc peněz na řidičích odjinud (místní už to určitě všichni znají). Vůbec to není o bezpečnosti provozu.
STFW
Vždyť já hledal. Ale jsem u toho úplný trotl. Že mají investice lepší výnosy, to už vím dávno. Zařídil jsem si i investiční spoření, které mám ale upsáno na 10 let po 2000 Kč měsíčně. A když se člověk zeptá těch různých "finančních poradců", tak nic moc neporadí. Díky, na ty odkazy mrknu.
A pokud jde o policii a bezpečnost provozu, mám někdy pocit, že se snaží o přesný opak
Že mají investice lepší výnosy, to už vím dávno.Nejde o samotné investice (byť je to velmi zajímavá oblast). Jde o to, že ten tzv. evidenční účet, který se na investice používá, je velmi výhodně úročen. Např. já mám účet u Patrie, kde se to úročí jednodenní sazbou PRIBID sníženou o nějakou provizi pro Patrii (snad 0,1 % nebo 0,5 %, teď přesně nevím). Aktuální (včerejší, dnešní ještě nebyla stanovena) PRIBID 1D je 3,02 %. Tedy pokud bych na tom účtu měl peníze (jako že tam teď skoro žádné nemám), budu dostávat cca 2,9 nebo 2,5 %. To je rozhodně mnohem víc než na běžném účtu, kde je úrok nějakých 0,3 nebo dokonce 0,1 %.
Ještě jednou díky
To je rozhodně mnohem víc než na běžném účtu, kde je úrok nějakých 0,3 nebo dokonce 0,1 %.Měl jsem účet u RB, a tam mi ho "úročili" 0,01 %
Měl jsem účet u RB, a tam mi ho "úročili" 0,01 %Takto "obrovský" úrok je také například u podnikatelského účtu u KB. Ať tam radši dají nulu, aspoň by pak člověk nemusel zvlášť počítat příjmy podle § 8.
grant {
permission java.security.AllPermission;
};
Certifikát na čipové kartě bude možné provozovat pouze pod operačními systémy Windows
Dodavatel prostředí Java v prohlížeči Žádná podporovaná metoda spuštění Java appletu nebyla nalezena. FF mi zobrazuje pomoci about:plugins
Java(TM) Plug-in 1.6.0_03-b05. V Opere vyzkouset nemuzu, protoze mi v ni nefunguje flash - pri jeho detekci prohlizec spadne, takze jej mam vypnutej.
(ono IB od EBanky je asi nejvychytanejsi)Co se týká funkčnosti v prohlížečích a pod jinými platformami, tak asi ano (až na to Java menu, to jim neodpustím). Ale druhá věc je nedostatek nápovědy a informací u jednotlivých operací (např. vydávání PK, hlavně těch InternetovýchPK, kde v podstatě nevíte co a jak, protože nikde to není pořádně popsané), v podstatě nepoužitelný adresář a pokud někde blbě kliknete, tak už platíte. A platí se za každou hovadinu (zrušení upozornění, nastavení upozornění, blokace/odblokování PK). To už je ale nedostatek politiky poplatků eBanky. Máti má Servis 24 u ČS a tam je to všechno vyřešeno poměrně pěkně. Taky funguje bez problémů pod Linuxem.