Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
DA prevodnik je porad jenom DA prevodnik a vstupni D data jsou porad do kazudy zvukovky stejny, takze IMHO mezi zvukovkama nemuze byt zadny markantni rozdilTak tohle prosím už raději nikde nikdy nahlas neventilujte ;)
Je velmi relativní pojem "dobrý zvuk". Jestli zo někdo bude provozovat na repráčkách za 200 Kč, stačí cokoliv.V tom jsme za jedno.
Třeba CMI 8738 je dobře podporovaná, ale nepustil bych si ji na kvalitní sloupový bedny cenou převyšující celé PC. Myslím, že taková střední (ne 100% cesta) jsou nějaký ty Audigy a podobně.Právě, že ne. SB Live a Audigy1 si můžou s CMI podat ruce. Audigy2 je už lepší, ale furt má zmršenou digitální část, takže všechno přepočítává na 16bit/48kHz.
Pokud někdo chce dobrej zvuk, pak bych více než po efektech a nějakých kanálech šel po D/A převodníku. Karty od M-Audio (stereo) jsou už spíše pro domácí studio.Karty M-audio nižších řad stojí stejně jako nějaká vyšší verze Audigy a kvalitativně je to jako srovnávat trabant a ford.
Audigy2 je už lepší, ale furt má zmršenou digitální část, takže všechno přepočítává na 16bit/48kHz.a oproti tomu
Specifikace: Vzorkovací frekvence až 96 kHz v režimu 7.1 a až 192 kHz v režimu stereo, vzorkovací přesnost 24 bitůŘekl bych, že kdyby ta karta dělala to, co popisujete, tak by měla specifikace poněkud jiné
Hmmm. On je totiž IMHO problém jinde. Ve Skype. Marná sláva, je to shit. Používá klasické OSS, tak težko můžeš mít víc procesů používajících /dev/dsp .
Pokud se mýlím, tak mě, prosím, opravte.
Cekal jsem od teto diskuze trosku jinou radu. Neco ve stylu: Kup si kartu XX, ma podporu primo v jadre a HW mixovani. Da se s ni bezproblemu i nahravat a maji ji v kazdym druhym obchode za 600 Kc.Takže když už jsi měl předem vybranou výběhovou SB Live, tak proč se tady vůbec ptáš? Co asi myslíš, že ti někdo na takhle jednoznačně nastavený požadavek odpoví? Úplně zbytečně mrháš časem mým i dalších lidí.
Tiskni
Sdílej: