Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
DA prevodnik je porad jenom DA prevodnik a vstupni D data jsou porad do kazudy zvukovky stejny, takze IMHO mezi zvukovkama nemuze byt zadny markantni rozdilTak tohle prosím už raději nikde nikdy nahlas neventilujte ;)
Je velmi relativní pojem "dobrý zvuk". Jestli zo někdo bude provozovat na repráčkách za 200 Kč, stačí cokoliv.V tom jsme za jedno.
Třeba CMI 8738 je dobře podporovaná, ale nepustil bych si ji na kvalitní sloupový bedny cenou převyšující celé PC. Myslím, že taková střední (ne 100% cesta) jsou nějaký ty Audigy a podobně.Právě, že ne. SB Live a Audigy1 si můžou s CMI podat ruce. Audigy2 je už lepší, ale furt má zmršenou digitální část, takže všechno přepočítává na 16bit/48kHz.
Pokud někdo chce dobrej zvuk, pak bych více než po efektech a nějakých kanálech šel po D/A převodníku. Karty od M-Audio (stereo) jsou už spíše pro domácí studio.Karty M-audio nižších řad stojí stejně jako nějaká vyšší verze Audigy a kvalitativně je to jako srovnávat trabant a ford.
Audigy2 je už lepší, ale furt má zmršenou digitální část, takže všechno přepočítává na 16bit/48kHz.a oproti tomu
Specifikace: Vzorkovací frekvence až 96 kHz v režimu 7.1 a až 192 kHz v režimu stereo, vzorkovací přesnost 24 bitůŘekl bych, že kdyby ta karta dělala to, co popisujete, tak by měla specifikace poněkud jiné
Hmmm. On je totiž IMHO problém jinde. Ve Skype. Marná sláva, je to shit. Používá klasické OSS, tak težko můžeš mít víc procesů používajících /dev/dsp .
Pokud se mýlím, tak mě, prosím, opravte.
Cekal jsem od teto diskuze trosku jinou radu. Neco ve stylu: Kup si kartu XX, ma podporu primo v jadre a HW mixovani. Da se s ni bezproblemu i nahravat a maji ji v kazdym druhym obchode za 600 Kc.Takže když už jsi měl předem vybranou výběhovou SB Live, tak proč se tady vůbec ptáš? Co asi myslíš, že ti někdo na takhle jednoznačně nastavený požadavek odpoví? Úplně zbytečně mrháš časem mým i dalších lidí.
Tiskni
Sdílej: