abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za únor (YouTube). Odstraněn byl veškerý kód napsaný ve Swiftu. JavaScriptový engine LibJS byl reimplementován v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.94.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Zveřejněny byly výsledky průzkumu mezi vývojáři v programovacím jazyce Rust: 2025 State of Rust Survey Results.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:33 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 185 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se zájemci přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 750 do 6600 dolarů. V Česku a na Slovensku je to 900 dolarů za malý, 1800 dolarů za střední a 3600 dolarů za velký projekt. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.3. 22:55 | Nová verze

    Byla vydána únorová aktualizace aneb nová verze 1.110 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.110 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    4.3. 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 51
    4.3. 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 98
    4.3. 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    4.3. 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    3.3. 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    3.3. 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1021 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku

    10.1.2006 10:10 Aileen
    Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Přečteno: 182×
    Dobrý den, mám na svém notebooku Prestigio nainstalovány SuSe10. Bezdrátová karta ve stroji je IntelPRO Wireless 2915ABG a dle manuálu SuSe by měla být podporována přímo v distribuci. Používám na stejném stroji i Win a bezdrátovou kartou se připojuji k AP Asus WL-500g, přes které se připojuji k internetu a do místní sítě. SuSe mi po instalaci bezdrátovku našlo a tak jsem v Yast nastavil parametry pro připojení k AP tak, jak jsem si to pamatoval z Win (zadání SSID, nastavení režimu Managed/Ad-hoc, nastavení typu klíče a jeho hodnoty). Ikdyž jsem to všechno nastavil, nikam se mi nepodařilo připojit. Jsem v Linuxu naprostý začátečník, takže je možné, že jsem prostě udělal nějakou hloupou chybu, každopádně předem děkuji za Vaše nápady, jak tohle vyřešit. Notebook s Linuxem je super věc, ale bez internetu dost ... neproduktivní ;-)

    Aileen

    Odpovědi

    10.1.2006 21:03 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Ahoj,

    prosím nepokládej jeden dotaz vícekrát, jen kvůli tomu, že ti dneska nikdo neodpověděl. Druhý dotaz jsem smazal.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    11.1.2006 09:02 Aileen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Omlouvám se, myslel jsem, že jsem jej zadal do nesprávné kategorie, když na něj nikdo neodpovídá. Dík za upozornění
    10.1.2006 21:25 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Pouzival jsi ve windows DHCP, nebo statickou IP adresu ?
    11.1.2006 09:01 Aileen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Používám DHCP
    10.1.2006 21:32 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/112736
    11.1.2006 17:32 Aileen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    Tohle mi bohužel příliš nepomohlo. Moje wifi karta je v systému normálně vidět a dá se konfigurovat. firmware mám zkopírovaný tam, kam patří, ale nevím, jak se připojit k AP
    CIJOML avatar 12.1.2006 13:07 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zprovoznit IntelPRO Wireless 2915ABG na notebooku
    iwconfig wpa_supplicant

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.