Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
/opt
, s tím že v /usr/local/bin
vytvoříte příslušné symlinky (ale jiní můžou mít jiný názor, třeba /usr/local )
S tím "aby o něm systém věděl" to není vůbec jednoduché (hlavně to chce nadefinovat ten "systém")...
/opt
, takto jsem to řešíval na Slacku
3.) pokud chceš, aby se to chovalo jako rpm
balík, pak z toho balík holt budeš muset udělat ... Firefox 1.5, který jsem nenašel jako RPM pro mojí Fedoru. Našel jsem ho pouze zkompilovaný.Rád bych podotkl, že "RPM" a "zkompilovaný" nejsou protiklady. Naopak, RPM bývá v drtivé většině zkompilované. Dostat binárku do systému tak, aby se dostala i do rpm databáze, není vůbec jednoduché a znamenalo by to pečlivě to nakopírovat kam je třeba a pak dát něco jako rpm -Uhv --justdb ... Naštěstí nic takového ve Fedoře není nutné dělat. Podívej se na http://rpmfind.net/ a do vyhledávacího pole dej "firefox". Těch RPM balíčků najdeš hromadu. Stačí jen stáhnout, nainstalovat a ... jenže ono to řve po nějakých závislostech, že? No a na ty existuje yum, stačí správně nastavit repozitář. Ten repozitář je ale "Development", takže by se ti asi přeinstalovala půlka systému. Možná nejschůdnější bude překompilovat .src.rpm.
rpm -Uhv firefox-1.5-0.fc4.i386.rpm
Tiskni
Sdílej: