Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
LibreQoS je svobodná aplikace vhodná pro poskytovatele internetové připojení pro rezervaci a řízení datových toků zákazníků (QoS - Quality of Service, QoE - Quality of Experience). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2. Aktuální verze je 1.4.
Byla vydána Beta 1 verze KDE 6 (Plasma, Frameworks a Gear) postavené na Qt 6. Testovat lze například v distribuci KDE Neon. Stabilní verze je plánována na konec února 2024. Předchozí velké vydání 5 vylo vydáno téměř před 10 lety (červenec 2014).
Open-source webmail Roundcube se připojil k balíku aplikací Nextcloudu. Převzetí firmou Nextcloud ale plánováno není, pouze integrace a podpoření vývoje.
Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
/opt
, s tím že v /usr/local/bin
vytvoříte příslušné symlinky (ale jiní můžou mít jiný názor, třeba /usr/local )
S tím "aby o něm systém věděl" to není vůbec jednoduché (hlavně to chce nadefinovat ten "systém")...
/opt
, takto jsem to řešíval na Slacku
3.) pokud chceš, aby se to chovalo jako rpm
balík, pak z toho balík holt budeš muset udělat ... Firefox 1.5, který jsem nenašel jako RPM pro mojí Fedoru. Našel jsem ho pouze zkompilovaný.Rád bych podotkl, že "RPM" a "zkompilovaný" nejsou protiklady. Naopak, RPM bývá v drtivé většině zkompilované. Dostat binárku do systému tak, aby se dostala i do rpm databáze, není vůbec jednoduché a znamenalo by to pečlivě to nakopírovat kam je třeba a pak dát něco jako rpm -Uhv --justdb ... Naštěstí nic takového ve Fedoře není nutné dělat. Podívej se na http://rpmfind.net/ a do vyhledávacího pole dej "firefox". Těch RPM balíčků najdeš hromadu. Stačí jen stáhnout, nainstalovat a ... jenže ono to řve po nějakých závislostech, že? No a na ty existuje yum, stačí správně nastavit repozitář. Ten repozitář je ale "Development", takže by se ti asi přeinstalovala půlka systému. Možná nejschůdnější bude překompilovat .src.rpm.
rpm -Uhv firefox-1.5-0.fc4.i386.rpm
Tiskni
Sdílej: