V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tak ti dekuju debilku. Jenom nevim, jak to tomu googlu zadat ten pozadavek "jako je toto."Zkus Toto Lotto :P A ted vazne, "jako toto" znamena co? Anglicke forum k ABCLinuxu? Nebo se stejnou strukturou? Stejne vypadajici? Ona se obecne vsechna fora o Linuxu skladaji z otazek a odpovedi "jako toto", "kretene".
Lide se stale mene snazi problem vyresit sami, spis se snazi reseni "vygooglovat".Nebo "vydyndat" na druhych a pak se rozcilovat, kdyz jim nekdo nabidne reseni, ktere by jim pomohlo i v jinych "problemech". Ty jsi nazorna ukazka "paranoidniho parazitismu" (kdo mi neslouzi jak ja chci, je proti mne a lidstvu!!!) :P Kdybys zadal do Google slova "Linux forum" dostanes jako prvni odkaz odpoved linuxquestions.org, tedy presne to, co ti zde odpovedel clovek se slabymi nervy. Krome toho i dalsi spoustu odkazu. Ty na prvni radu reagujes podrazdene, za druhou podekujes... Daleko nebezpecnejsi vec nez snazit se reseni "vygooglovat" je spolehat se bezhlave na hodnotu odpovedi v nejakem foru. Pri prvnim zpusobu je totiz treba pouzivat hlavu, a tak cloveku obcas prece jen zapali, ze s nejakym odkazem neni neco v poradku. Tvuj styl "hledani" informaci je pristup tupe ovce: reknete mi co mam delat a ja to udelam. A vazne, kdyz si chces jen pokecat v posmournem zimnim odpoledni, jsou tu blogy, tak to necpi do odborne diskuse. Muj posledni prispevek v tomto vlaknu.
jestli si tu chcete nadávat do kreténů a debílkůJen upozornuji, ze ja nenadaval, pouze oslovuji presne tim "jmenem", kterym se pisatel dotazu sam prezentuje ;)
Predevsim je toto forum charakteristicke svou pratelskou atmosferou.BTW pro pratelsky pokec jsou tu urceny blogy, ve foru se pokud mozno resi PROBLEMY.
Chtel jsem odpoved o lidi, nikoli od nejakeho pofiderniho vyhledavace. Dik moc.jo taaaaak. tepleho lidskeho slova se ti zachtelo :P No, neni tahle otazka i diskuse radeji na smazani? prinos nula. PS. doufam ze nejsi zakukleny VB, co zase napise nekam na TLUPU clanek o tom, jak je ta linuxova komunita zla a neschopna :PPP
Tiskni
Sdílej: