Na GOG.com běží Autumn Sale. Při té příležitosti je zdarma hororová počítačová hra STASIS (ProtonDB: Platinum).
Ubuntu 25.10 má nově balíčky sestavené také pro úroveň mikroarchitektury x86-64-v3 (amd64v3).
Byla vydána verze 1.91.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou veřejnou soutěž v programu TWIST, který podporuje výzkum, vývoj a využití umělé inteligence v podnikání. Firmy mohou získat až 30 milionů korun na jeden projekt zaměřený na nové produkty či inovaci podnikových procesů. Návrhy projektů lze podávat od 31. října do 17. prosince 2025. Celková alokace výzvy činí 800 milionů korun.
Google v srpnu oznámil, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Iniciativa Keep Android Open se to snaží zvrátit. Podepsat lze otevřený dopis adresovaný Googlu nebo petici na Change.org.
Byla vydána nová verze 18 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. S podporou Development Containers. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Google Chrome 142 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 142.0.7444.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 20 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich bylo vyplaceno 50 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Pro moddery Minecraftu: Java edice Minecraftu bude bez obfuskace.
Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
 5.2.2006 13:03
eXces             | skóre: 15
             | blog: i hate mondays;)
             | Jihlava
        5.2.2006 13:03
eXces             | skóre: 15
             | blog: i hate mondays;)
             | Jihlava
        Chci si doma zkusmo nastavit sdílené připojení k netu přes CDMA. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tím někdo nemá zkušenost? Ale prvně popíšu, jak to chci udělat.
1. PC - Server - 192.168.0.1- linux - má dvě síťovky. Z každé půjde kabel do jednoho PC. Bude zde připojené CDMA (ten starý modem).
2. PC - Klient linux
3. PC - Klient Win XP
Když jsem sdílel připojení ve Win XP (ale jen síť ze dvou PC), tak mi nefungovali statické IP adresy, na druhém počítači nešlo připojení k netu, jen LAN.| Asi se musí ve Windows nějak nastavit ještě to nasdílení toho připojení. Respektive, když se na jednom PC dá to připojení nasdílet, pak se tam automaticky nastaví pevná IP, ale ostatní se musí k tomu počítači připojovat pomocí DHCP. Tak by mě zajímalo, jak to zkousne linux.
Hlavní věc, čeho se bojím, je to, že ve Windows to dělalo takovou nemilou věc. Když se jeden počítač vypnul (vlastně se vypla LAN), pak to vyhodilo CDMA. Tedy ono bylo pořád připojené, ale netekla data. Dělá to i v linuxu?
Poradí někdo nějaké tipy, jak to nastavit, aby to fungovalo? Ono je to CDMA dost svérázné v některých věcech..;)
 Jedna se o dve veci, nejprve rozchodit ten CDMA modem na linuxu a pak rozchodit routovani. To prvni je treba zde
 Jedna se o dve veci, nejprve rozchodit ten CDMA modem na linuxu a pak rozchodit routovani. To prvni je treba zde
             5.2.2006 17:11
eXces             | skóre: 15
             | blog: i hate mondays;)
             | Jihlava
        5.2.2006 17:11
eXces             | skóre: 15
             | blog: i hate mondays;)
             | Jihlava
        echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward iptables -A POSTROUTING -t nat -o ppp0 -j MASQUERADE
        Tiskni
            
                Sdílej:
                 
                 
                 
                 
                 
                