abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (74%)
     (5%)
     (11%)
     (10%)
    Celkem 300 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Dotaz: Kde si uchovává samba hesla a účty?

    21.2.2006 12:35 Gooorila
    Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Přečteno: 383×
    Zdar Mám trochu laický dotaz, koupil jsem si PC jen na to, abych se naučil s linuxem (debian), protože mi jede na routerech a já s tím neumím pracovat vůbec. Dokázal jsem nainstalit debiana, nastavit routování nainstalovat sambu a dokonce se mi povedlo se do samby přihlásit. Bohužel to bylo jen jeden den, včera jsem si router pustil a již sem se tam nedostal. Otevřu sambu v okolních PC, kliknu na složku, kterou chci otevřít, požádá mne to o login a heslo a když jej zadám, k mému loginu se napíše ještě název mého PC, ale dál se nedostanu. Hledal jsem nějaký soubor, který by měl uchovávat hesla, na návodech jsem našel /etc/samba/smbpsw, ve složce tento soubor není. Když se kouknu do etc/samba/smb.conf, tak jsem našel řádek s cestou k smbpsw, tato cesta ale neexistuje. Přepsal jsem proto cestu k /etc/samba a vytvořil tam soubor smbpsw, ta je ale prázdná, i když přidávám další hesla. Pokoušel jsem se přidávat další uživatele, těˇm přiřadit přístup k adresáři, ale na sambu se již nedostanu. Může někdo poradit? Na NTB je systém WinXP Pro a samba je na routeru s Debianem. Dík, Gooorila

    Odpovědi

    21.2.2006 12:53 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Nemá to být smbpasswd? Nebo obecněji podle hodnoty direktivy 'smb passwd file' v konfiguraci.
    21.2.2006 12:56 Gooorila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    jj, určitě je to takhle, jsem v práci a nevím jak sem to tam včera měl. Každopádně stále platí to stejné. Vytvořený soubor je prázdný, cesta k souboru je správná.Gooorila
    Dalibor Smolík avatar 21.2.2006 13:17 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    no, záleží na tom, zda zaheslování přístupu je prioritou. Pokud ne (alespoň v této fázi), lze použít parametr security= SHARE v segci global a create mask=0666 v /etc/samba/smb.conf.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    21.2.2006 14:20 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Záleží na verzi samby. V těch nových (asi 2 roky) se již defaultně (lze to změnit v konfiguraci, viz dokumentace) nepoužívá plaintextový smbpasswd (/etc/samba/smbpasswd), ale používá se passdb backend.
    /var/lib/samba/passdb.tdb
    Samozřejmě nelze ručně editovat, k tomu slouží smbpasswd.

    Při zkoušení je nejlepší nejdřív vyzkoušet se připojit pomocí smbclient.
    OndraZX avatar 21.2.2006 16:06 OndraZX | skóre: 27 | blog: OndraZX | Frydek-Mistek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Ano original Debian v smb.conf ma parametr passdb backend = tdbsam guest staci tento radek odstranit a bude vam fungovat klasicky smbpasswd.

    Vice o teto problematice najdete na http://us3.samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWTO-Collection/passdb.html

    Ja taky radeji pouzivam smbpasswd - pro me ucely mi to vice vyhovuje
    27.2.2006 12:20 Gooorila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Děkuji za rady. Vtvořil jsem soubor smbpasswd v /etc/samba, znovu jsem zapsal cestu a znovu vytvořil účet, po následné kontrole jsem už účet v tom souboru našel (netuším proč ne předtím, protože jsem ten postup dělal třikrát a až napotřetí se to povedlo. Myslím si, že jsem udělal vše stejně, ale asi tomu nebylo tak). Děkuji za rady, Gooorila
    27.2.2006 12:22 Gooorila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde si uchovává samba hesla a účty?
    Takže změna. Už vlastně vím čím to bylo. smb.conf jsem vlastně promazal tak, abych tam měl stejné hodnoty, jako měli v návodu na root.cz, takže je vysoce pravděpodobné, že tam v tom návodu tento řádek nebyl, takže jsem jej smazal a proto se mi vytvořil účet. V tom bylo asi jádro pudla. Ještě jednou děkuji, Gooorila

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.