abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: zvuky v gnome

    11.3.2006 11:28 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    zvuky v gnome
    Přečteno: 216×
    nefunguji mi v gnome zadne zvuky, ktere mam nastavene v Sound preferences. Pritom pokud je spustim normalne tak jdou.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.

    Odpovědi

    11.3.2006 12:24 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Co to znamená spustím normálně ?

    Jinak spusti ten program z konzoli a chybovou hlášku zde dej.

    (Špatné výstupní zařízení, nebo zvukovku používá už někdo a pod...)
    11.3.2006 12:48 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    no pokud to spustim normalnim zpusobem, gnome-sound-properties tak se to normalne spusti. Spusti se to bez chyby. Problem je v tom ze pri startu a behem prace mi to zadne zvuky neprehrava. Pokud si vsak dany zvuk v adresari najdu a spustim napr. pomoci xmms tak se prehraje. Takze asi tak, systemove zvuky jsou nastaveny, ale nefunguji.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:13 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No a když zmáčkneš to tlačítko přehrát u toho nastavení tak hraje ?

    A máš ty zvuky vůbec povolené ?
    11.3.2006 13:14 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    nehraje.. no prave jak se maji povolit ? ja jako user je v tom adresari na usr/share normalne prehraju
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:19 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Musíš mít povolený zvukový démon ESD. Stačí to zaškrtnout v tom nastavovátku.
    11.3.2006 13:33 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    ja tam mam zaskrtnuto : Enable sound server startup
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:37 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No a pod tím je další zatržítko kde povoluješ ty zvuky.

    A při přehrát to vypíše co - určitě to vypíše nějakou chybu do konzoli pokud to spustíš z konzoli - případně skontroluj logy zda tam není něco o zvuku.
    11.3.2006 13:52 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Sound for Events mam take zaskrtnuto a pokud kliknu na prehrat, tak nic. V kterem logu to mam hledat ?
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 15:01 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Zkusil bych nastavit jiný výstup ve Výběru systému multimédií (gstreamer-properties)...
    11.3.2006 20:42 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    co je gstreamer-properties ? asi to nemam instalovano.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    nemo avatar 11.8.2006 12:53 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Prominte, ze to ozivuju, ale mam prakticky ten samy problem - pri prehravani audia i videa, pri pouziti Gaimu, vsude funguji normalne zvuky. Avsak systemove stale mlci. Kdyz kliknu v GNOME na prehrat, proste se nic neozve.

    Mam kartu SBLive! 5.1 a zvukovku na zakladni desce mam vypnutou v BIOSu. Pouzivam Fedora Core 5 2.6.17-1

    Na notebooku mi pritom zvuky normalne funguji...
    "Laughter is the best tech support!"
    nemo avatar 12.8.2006 10:13 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Omlouvam se za zivak, ale muj problem stale trva a i pan Google je pomerne skoupy na odpovedi...
    "Laughter is the best tech support!"
    13.9.2006 19:18 Luku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Mam naprosto stejny probem - buhuzel jsem po nekolika hodinach reseni nenasel :( Ma nekdo reseni ? Diky
    Martin Stiborský avatar 11.8.2006 13:58 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Lidičku prosím potřebuju maličko ujasnit pojmy co se týče zvuku v linuxu...

    Mám ubuntu 6.06 s XFCE...

    ALSA je zvukový systém, který bych rád používal, avšak konfiguráky pro alsu jsem ani v home ani v etc nenašel. Takže moc nechápu jak zvuk v ubuntu funguje.
    Pravda je, že mi docela blbne, když si pustím gnomeradio nebo tvtime, ostatní zvuky nefungují (Gajim např.).
    Není mi jasné co potom dělá gstreamer, když v gstreamer-properties nastavím ALSU, dostanu error že

    "ALSA - Advanced Linux Sound Architecture: Zdroj se používá nebo není k dispozici."

    Zrovna stahuju gstreamer plugin pro alsu, předpokládám že gstreamer nejspíš dékoduje různé typy audia/videa pro alsu, aby jí mohla přehrát ...Ale fakt v tom nemám jasno :)
    Chci si nastavit ALSU pro 5.1 zvuk v mp3, to nebude problém, návodů je tu dost, ale potřebuju si ujasnit základní pojmy...
    Jinak zvuková karta SoundBlaster Live! 24bit 7.1

    Děkuji mockrát za každou radu :)
    Kvík ..
    nemo avatar 11.8.2006 15:23 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No ruzne konfiguraky bys mel najit v:

    /etc/alsa/alsa.conf /etc/asound.conf /etc/modprobe.conf

    ...ale ja pouzivam Fedoru, coz je distrbuce, ktera ma - dle mych pocitu za dobu jejiho pouzivani - snad vsechno uplne jinak... Kazdopadne tyto soubory by tam mely byt...

    Z toho, co uvadis, to vypada, ze nemas nastavene mixovani zvuku. V Prostredi-Nastaveni-Zvuk byt mel mit povolene Povolit softwareove mixovani zvuku (ESD). Na mixovani, dle mych slabych znalosti zvuku v Linuxu, se jinak pouziva take dmix...
    "Laughter is the best tech support!"
    13.9.2006 20:14 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Tak jsem si dal tu praci a nasel jsem ten navod podle ktereho jsem si zvuk v Ubuntu 6.06 + Alsa + Gnome nastavil ja. Funguje mi mixovani zvuku z ruznych zdroju. Hrajou mi (ale mam je vypnute :-)) ty idiotske systemove zvuky a vubec nemam se zvukem zadny problem.

    Behold! How to configure sound properly in Gnome.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.