abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: zvuky v gnome

    11.3.2006 11:28 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    zvuky v gnome
    Přečteno: 210×
    nefunguji mi v gnome zadne zvuky, ktere mam nastavene v Sound preferences. Pritom pokud je spustim normalne tak jdou.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.

    Odpovědi

    11.3.2006 12:24 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Co to znamená spustím normálně ?

    Jinak spusti ten program z konzoli a chybovou hlášku zde dej.

    (Špatné výstupní zařízení, nebo zvukovku používá už někdo a pod...)
    11.3.2006 12:48 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    no pokud to spustim normalnim zpusobem, gnome-sound-properties tak se to normalne spusti. Spusti se to bez chyby. Problem je v tom ze pri startu a behem prace mi to zadne zvuky neprehrava. Pokud si vsak dany zvuk v adresari najdu a spustim napr. pomoci xmms tak se prehraje. Takze asi tak, systemove zvuky jsou nastaveny, ale nefunguji.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:13 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No a když zmáčkneš to tlačítko přehrát u toho nastavení tak hraje ?

    A máš ty zvuky vůbec povolené ?
    11.3.2006 13:14 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    nehraje.. no prave jak se maji povolit ? ja jako user je v tom adresari na usr/share normalne prehraju
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:19 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Musíš mít povolený zvukový démon ESD. Stačí to zaškrtnout v tom nastavovátku.
    11.3.2006 13:33 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    ja tam mam zaskrtnuto : Enable sound server startup
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 13:37 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No a pod tím je další zatržítko kde povoluješ ty zvuky.

    A při přehrát to vypíše co - určitě to vypíše nějakou chybu do konzoli pokud to spustíš z konzoli - případně skontroluj logy zda tam není něco o zvuku.
    11.3.2006 13:52 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Sound for Events mam take zaskrtnuto a pokud kliknu na prehrat, tak nic. V kterem logu to mam hledat ?
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    11.3.2006 15:01 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Zkusil bych nastavit jiný výstup ve Výběru systému multimédií (gstreamer-properties)...
    11.3.2006 20:42 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    co je gstreamer-properties ? asi to nemam instalovano.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    nemo avatar 11.8.2006 12:53 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Prominte, ze to ozivuju, ale mam prakticky ten samy problem - pri prehravani audia i videa, pri pouziti Gaimu, vsude funguji normalne zvuky. Avsak systemove stale mlci. Kdyz kliknu v GNOME na prehrat, proste se nic neozve.

    Mam kartu SBLive! 5.1 a zvukovku na zakladni desce mam vypnutou v BIOSu. Pouzivam Fedora Core 5 2.6.17-1

    Na notebooku mi pritom zvuky normalne funguji...
    "Laughter is the best tech support!"
    nemo avatar 12.8.2006 10:13 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Omlouvam se za zivak, ale muj problem stale trva a i pan Google je pomerne skoupy na odpovedi...
    "Laughter is the best tech support!"
    13.9.2006 19:18 Luku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Mam naprosto stejny probem - buhuzel jsem po nekolika hodinach reseni nenasel :( Ma nekdo reseni ? Diky
    Martin Stiborský avatar 11.8.2006 13:58 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Lidičku prosím potřebuju maličko ujasnit pojmy co se týče zvuku v linuxu...

    Mám ubuntu 6.06 s XFCE...

    ALSA je zvukový systém, který bych rád používal, avšak konfiguráky pro alsu jsem ani v home ani v etc nenašel. Takže moc nechápu jak zvuk v ubuntu funguje.
    Pravda je, že mi docela blbne, když si pustím gnomeradio nebo tvtime, ostatní zvuky nefungují (Gajim např.).
    Není mi jasné co potom dělá gstreamer, když v gstreamer-properties nastavím ALSU, dostanu error že

    "ALSA - Advanced Linux Sound Architecture: Zdroj se používá nebo není k dispozici."

    Zrovna stahuju gstreamer plugin pro alsu, předpokládám že gstreamer nejspíš dékoduje různé typy audia/videa pro alsu, aby jí mohla přehrát ...Ale fakt v tom nemám jasno :)
    Chci si nastavit ALSU pro 5.1 zvuk v mp3, to nebude problém, návodů je tu dost, ale potřebuju si ujasnit základní pojmy...
    Jinak zvuková karta SoundBlaster Live! 24bit 7.1

    Děkuji mockrát za každou radu :)
    Kvík ..
    nemo avatar 11.8.2006 15:23 nemo | skóre: 12 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    No ruzne konfiguraky bys mel najit v:

    /etc/alsa/alsa.conf /etc/asound.conf /etc/modprobe.conf

    ...ale ja pouzivam Fedoru, coz je distrbuce, ktera ma - dle mych pocitu za dobu jejiho pouzivani - snad vsechno uplne jinak... Kazdopadne tyto soubory by tam mely byt...

    Z toho, co uvadis, to vypada, ze nemas nastavene mixovani zvuku. V Prostredi-Nastaveni-Zvuk byt mel mit povolene Povolit softwareove mixovani zvuku (ESD). Na mixovani, dle mych slabych znalosti zvuku v Linuxu, se jinak pouziva take dmix...
    "Laughter is the best tech support!"
    13.9.2006 20:14 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zvuky v gnome
    Tak jsem si dal tu praci a nasel jsem ten navod podle ktereho jsem si zvuk v Ubuntu 6.06 + Alsa + Gnome nastavil ja. Funguje mi mixovani zvuku z ruznych zdroju. Hrajou mi (ale mam je vypnute :-)) ty idiotske systemove zvuky a vubec nemam se zvukem zadny problem.

    Behold! How to configure sound properly in Gnome.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.