abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Chyba zavaděče

    11.3.2006 12:02 mamutan
    Chyba zavaděče
    Přečteno: 257×
    Úspěšně jsem nainstaloval Mandriva Linux 2006 a také se při instalaci "úspěšně" nahrál zavaděč do MBR... Linux je nainstalovaný na disku spolu s Win XP...

    Po prvním restartu, ve chvíly kdy se měl spustit zavaděč, se na monitoru vypsalo spousta párů devítek. Asi takto 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99

    A nic se dále nedělo,tak jsem obnovil zavaděč windows a teď si Linux leží ladsem skladem, aniž bych měl k němu přístup...
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.

    Odpovědi

    11.3.2006 12:11 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    kdeze chyba zavdece, ale mezi zidli a klavesnici -- viz

    a nauc se nedriv hledat lenochu...
    11.3.2006 12:32 mamutan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Nojo teď sice vím, kde je chyba, ale nevím jak to spravit...

    Nejradši bych použil NT loader, ale nemám LILO zapsané v prvním sektoru oddílu kde je linux. Ostatně tuhle možnost sem ani při instalaci neměl, LILO se nahrál automaticky bez jakéhokoliv dotazu.
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.
    11.3.2006 14:54 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    nabootuj mandrivu, zvol F1 a napis "rescue" a enter. Mel by se spustit zachrany rezim a an vyber je i nova instalace lilo. Tusim...
    11.3.2006 22:18 ZeXx86 | skóre: 19 | blog: ZeXx86 blog | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Prosim mám podobny problem akorat ze mi to pise 01 01 01 01 01 01 atd.. Jak si obnovil zavadec windowsu ? prosim jakym programem nebo co mam prepsat .. Dekuji moc
    ZeX/OS - http://zexos.org
    12.3.2006 01:57 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Co taklhe vyvinout alespon elementarni snahu ?FAQ

    Předpokládám, že Vám (oběma) už bylo 10, takže umíte už číst a trochu i přemýšlet. Sorry za ten komentář, ale pokud řešíte problém tím, že nezkusíte si projít ani ty základní věci na abíčku, které se dělají pro Vás, tak nevím, nevím jak daleko pochodíte u linuxu, u kterého se musí přece jen trochu myslet a snažit se něco naučit...
    12.3.2006 10:31 ZeXx86 | skóre: 19 | blog: ZeXx86 blog | Orlová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Ale problem je v tom ze tohle neni nikde vyresene .. Cetl jsem o tehle chybe na abc vsechny clanky a nejen tady .. Ani v man lilo neni navod jak to vyresit
    ZeX/OS - http://zexos.org
    12.3.2006 10:46 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    co používáte za zavadeč ? To byla reakce jak přeinstalovat Windows bootloader, na který jste se ptal..
    12.3.2006 16:37 mamutan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Takže, poprvé co mi to napsalo tu chybu, jsem si zavaděč windows obnovil bez problémů... Dále když jsem znova spustil opravnou instalaci mandrivy, jsem i znova zapsal LILO zavaděč, a chyba tam byla zas a znova 3x za sebou i po pužití jiného zavaděče !!!!

    Když budu chtít použít NT loader, tak si ale musím zkopírovat spouštěcí soubor linuxu, což není problém, pokud se do linuxu DOSTANU, ale jak se do něj mam dostat, když na disku je nainstalován, ale nemůžu ho nabootovat?
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.
    12.3.2006 16:43 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    nezatrhl jste pri instalaci lilo treba polozku LBA ? Podle mne mate neco spatne nastaveno v lilo.conf, protoze po zavedeni lila se probem nevyresi. Toto me delalo,kdyz jsem v lilo.conf LBA. Dostanete se nejak do linuxu? Treba pres live distro?
    12.3.2006 16:45 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    nebo z windows pres total commander a file plugin se vam zobrazi obsah disku linuxu a vy sem muzete dat lilo.conf. file plugin najdete na strance total commanderu.
    25.3.2006 16:36 mamutan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Už vím čím to je... A chyba neni mezi klávesnicí a židlý... Na oficiálním webu Mandrivalinuxu měl někdo ten a samí problém..

    Na konec se zjistilo že je to tím, že první oddíl na kterém je windows a MBR je v systému souborů NTFS a LILO do něj se neumí zapsat....
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 25.3.2006 16:57 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Ale je...kdo tam ten oddíl nechal? :-)

    P.S.: chtělo by se to trochu naučit psát česky.
    25.3.2006 21:36 mamutan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Mno přiznávám, byla to slabší jazyková chvilka :D

    Ale co se týká oddílu NTFS tak jsem ho tam nechal, protože jsem neměl možnost přeinstalovat Windowsy... Kdyby to byl jen můj počítač, nebyl by to problém ;)
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.
    25.3.2006 21:43 ?
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Ale co se týká oddílu NTFS tak jsem ho tam nechal, protože jsem neměl možnost přeinstalovat Windowsy...
    a tohle je co zablbost? aby jsi zapsal lilo do mbr, tak zadne windows preinstalovavat nepotrebujes...
    25.3.2006 22:45 mamutan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba zavaděče
    Prostě to proč to nefunguje, je tím, že první oddíl na disku je v NTFS. A nýbrž na prvním oddílu mám windows, tak bych ho "logicky" musel smazat a znova nainstalovat, abych moh ten oddíl převést do FAT32...

    Sice mi připadá divné, proč systém souborů v prvním oddílu ovlivňuje zavaděč v MBR, ale údajně je to tím....
    Co se týká Linuxu, sem lama, ale mějte semnou trpělivost.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.