Byl vydán Mozilla Firefox 145.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Ukončena byla podpora 32bitového Firefoxu pro Linux. Přidána byla podpora Matrosky. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 145 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Lidé.cz (Wikipedie) jsou zpět jako sociální síť s "ambicí stát se místem pro kultivované debaty a bezpečným online prostředím".
Byla vydána nová verze 4.4 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
ASUS má v nabídce komplexní řešení pro vývoj a nasazení AI: kompaktní stolní AI superpočítač ASUS Ascent GX10 poháněný superčipem NVIDIA GB10 Grace Blackwell a platformou NVIDIA DGX Spark. S operačním systémem NVIDIA DGX založeném na Ubuntu.
Desktopové prostredie Trinity Desktop vyšlo vo verzii R14.1.5. Je tu opravená chyba v tqt komponente spôsobujúca 100% vyťaženie cpu, dlaždice pre viac monitorov a nemenej dôležité su dizajnové zmeny v podobe ikon, pozadí atď. Pridaná bola podpora distribúcií Debian Trixie, Ubuntu Questing, RHEL 10 a OpenSUSE Leap 16.
Grafická aplikace Easy Effects (Flathub), původně PulseEffects, umožňující snadno povolovat a zakazovat různé audio efekty v aplikacích používajících multimediální server PipeWire, byla vydána ve verzi 8.0.0. Místo GTK 4 je nově postavená nad Qt, QML a Kirigami.
Na YouTube lze zhlédnout Godot Engine – 2025 Showreel s ukázkami toho nejlepšího letos vytvořeného v multiplatformním open source herním enginu Godot.
Blíží se konec roku a tím i všemožná vyhlášení slov roku 2025. Dle Collins English Dictionary je slovem roku vibe coding, dle Dictionary.com je to 6-7, …
Cloudflare Radar: podíl Linuxu na desktopu dosáhl v listopadu 6,2 %.
Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak doražte na listopadovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. Mezi nejvýznamnější novinky patří Průšovo oznámení Core One L, zavedení RFID na filamentech, tisk silikonu nebo nový slicer. Dozvíte se ale i
… více »tlaci me cas, sem linej, nechci se prolouskavat manovejma strankama kvuli jednomu prikazu (neco ve stylu, nebudu se ucit cely C++ kdyz chci na konsolu vypsat "Hello world")No tak od toho existuje placená podpora. A to že se nebudeš učit celé C++ není třeba stačí se naučit pár základních příkazů pro výstup textu.
// Hello World in C++
#include <iostream.h>
main()
{
cout << "Hello World!" << endl;
return 0;
}
The Hello World Collection
Otázku považuji za vyřešenou protože učit se nechcete a radu jste dostal zaplaťte si podporu ať vám to udělá.
[petr@soban ~]$ $IPTABLES -A INPUT -i $ETH_NET -p tcp --dport 12345 -j ACCEPT bash: -A: command not found
Proč protože se nechce učit a neví co je $IPTABLES
přece se pro jeden příklad nebude učit bash.
))
"Co mám dělat nefungujou mě $IPTABLES"
A další nadávka že si z něho děláme srandu a že napsat todle je více práce než mu poradit s jedním řádkem.
Nevim proc z lidi delas blbce.
Nekdy clovek proste potrebuje neco narychlo, tak nevim proc z toho delas aferu
Taky jsem tady kdysi položil podobnou "rychlovku". Dočkal jsem se podobné reakce (oprávněně) a jsem za to vděčný, protože:
1. jsem se přestal ptát na no, co si v 90% můžu najít sám
Tiskni
Sdílej: