abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: lokalizace Open Office do češtiny

    14.3.2006 18:00 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    lokalizace Open Office do češtiny
    Přečteno: 2055×
    Ahoj, zkousim doinstalovat do ooo 2.0 češtinu, ale nedaří se mi to. Nevíte někdo jak to ? Chci počeštit menu a hlášky.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.

    Odpovědi

    14.3.2006 18:33 domi | skóre: 5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    nastroje-volby-jazykova nastaveni-jazyky - to nefunguje?
    14.3.2006 18:37 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    tam mam prave jenom English (USA) nebo Default. je to v User interface. Nic jineho tam nemam.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    14.3.2006 18:38 domi | skóre: 5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    v anglicke verzi jsou ty hlasky anglicky ;-)
    14.3.2006 18:41 domi | skóre: 5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    co treba spravne nastavene locales nebo stahnout verzi z openoffice.cz?
    14.3.2006 18:56 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    po startu mam v locales tohle:

    ooffice2
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
    LANGUAGE = (unset),
    LC_ALL = (unset),
    LANG = "cs_CZ.UTF-8/UTF-8"
    are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").

    (process:9180): Gdk-WARNING **: locale not supported by C library
    (soffice.bin:9180): Gtk-WARNING **: Locale not supported by C library.
    Using the fallback 'C' locale.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    14.3.2006 20:07 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    LANGUAGE = (unset),

    určitě není správně nastavené locales...
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    14.3.2006 18:56 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    Instaluješ pomocí instalátoru z openoffice.org nebo z nějakého balíčku z distribuce?
    Quando omni flunkus moritati
    14.3.2006 18:57 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    instaluju pomoci emerge -va oofice
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    14.3.2006 19:22 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    $ grep LINGUAS /etc/make.conf
    LINGUAS="cs"
    a pak # emerge openoffice. Nevím, jestli to funguje i na binární balík.
    14.3.2006 19:39 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    $ grep LINGUAS /etc/make.conf
    LINGUAS="cs"
    a pak # emerge openoffice. Nevím, jestli to funguje i na binární balík.
    Funguje, emerge openoffice-bin
    14.3.2006 19:44 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    Myslel jsem proměnnou LINGUAS, nikdy jsem binární OOo neinstaloval, tak netuším, jestli by byl v češtině, protože kdysi jsem tu četl něco o tom, že je nutno upravovat ručně ebuild atp.
    14.3.2006 19:49 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    kdysi jsem tu četl něco o tom, že je nutno upravovat ručně ebuild atp.
    Uz davno ne. Je treba upravit promennou LINGUAS v /etc/make.conf, pak se automaticky stahne a nainstaluje i cesky lokalizacni balicek pro binarni verzi OpenOffice.
    14.3.2006 21:19 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    locales jsem nastavil podle navodu na gentoo... nemusim nahodou jeste preinstalovat glibc ? Ted jsem preinstaloval openoffice a vlozil do make.conf LINGUAS, ale porad stejny problem: perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
    LANGUAGE = (unset),
    LC_ALL = (unset),
    LANG = "cs_CZ.UTF-8/UTF-8"
    are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    I18N: Operating system doesn't support locale ""
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    14.3.2006 19:52 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    Už je to v dokumentaci - #124515 (to je snad můj jediný nahlášený bug :-) ) ... do české se to však ještě nedostalo.
    14.3.2006 20:02 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    Nevím jestli je to možné, ale možná by šlo lokalizační rpm ftp://ftp.openoffice.cz/2.0.2/OOo_2.0.2_native_LinuxIntel_langpacks_rpm/ či převést (gentoo myslim nějaký takový nástroj má) na tgz a nainstalovat. Možná by stačilo jen rozbalit.
    Baník pyčo!
    14.3.2006 21:21 LinX2 | skóre: 16 | blog: LinX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    uz to funguje. dekuji za rady.
    Chybovati je lidské... Něco totálně zmrvit - na to potřebujete počítač.
    15.4.2006 22:53 FR3NK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    jsem začátečník... nainstaloval jsem OO2, ale nevím jak do něj dostat tu lokalizaci z RPM balíčku :(( googlil jsem, ale neúspěšně :(
    16.5.2006 11:01 Fox4u
    Rozbalit Rozbalit vše Re: lokalizace Open Office do češtiny
    Vzhledem k tomu co jsem tady přečetl přestávám hledat jen češtinu do Oo2 a radši si rovnou stáhnu českou verzi a přeinstaluju. Asi se připravým o ten požitek ze zápasu s počítačem, ale to mi zas tolik nevadí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.