abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Emerge Xorg-x11

    23.4.2006 14:13 MilosK2 | skóre: 2
    Emerge Xorg-x11
    Přečteno: 182×
    Dobry den mam otazocku.Mam nainstalovane gentoo 2005.1 ale niesom pripojeny k internetu chcem si nainstalovat xorg-x11 a kde po zadani prikazu emerge xorg-x11 si to stale chce stiazhnut z internetu posim helfnite mi ako na to aby som to mohol instalovat z hdd aby sa to netahalo z netu :)) dakujem

    Odpovědi

    Vojta Drbohlav avatar 23.4.2006 14:20 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Musis si ty soubory natahat na jinem PC a potom je nahrat do /etc/portage/distfiles. ;-)
    David Watzke avatar 23.4.2006 14:23 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Výchozí cesta k distfiles je /usr/portage/distfiles.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    23.4.2006 14:32 MilosK2 | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    ja to tam mam ale stale si to chce potiahnut z netu mam to v /usr/portage/distfiles
    David Watzke avatar 23.4.2006 14:37 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Musíš emergovat verzi, kterou máš k dispozici - samozřejmě, že se snaží tahat novější. Takže pokud máš třeba 6.8.2, tak spusť emerge =xorg-x11-6.8.2.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Prcek avatar 23.4.2006 14:40 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    A hlavne si stahnout vsechny potrebne zavislosti, pac pak doma zjistit, ze jsem neco zapomnel a bezet kvuli tomu do skoly (ke kamaradovi) asi nebude nejlepsi :-)
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    23.4.2006 14:44 MilosK2 | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    ono si to chce stiahnut z netu X11R6.8.2-src.tar.bz2 tak som si to stiahol na druhom pc napalil a nakopiroval cp /mnt/cdrom/X11R6.8.2-src.tar.bz2 /usr/portage/distfiles

    dam emerge xorg-x11 a stale sa pripaja
    Prcek avatar 23.4.2006 14:53 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Asi tam ma nejake nesplnene zavislosti, tak se je snazi stahnout z netu. Dejte na tom druhym pocitaci emerge -pv xorg-x11 a pak si stahnete vsechny baliky, ktere to vypise a nakopirujte je na ten offline comp.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    David Watzke avatar 23.4.2006 15:35 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Myslím, že by bylo vhodnější -pf, než -pv ... z toho si udělat seznam pro wget a sosnout to jinde.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Prcek avatar 23.4.2006 15:45 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    No to ja jen tak placnul - obycejne pouziju emerge -av a pak to odentruju, ale odbornik (v dobrem) na Gentoo jsi tady ty (ja jsem zatim zacatecnik), takze klidne -pf ;-)

    BTW. kam se podela tvoje paticka o ICQ? :-) Vsiml jsem si, ze posledni dobou ji tu ma cim dal tim vic lidi a kupodivu vsichni "plivou" na ICQ... Nejak nechapu - to jste se vsichni domluvili? :-)
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    David Watzke avatar 24.4.2006 06:54 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    odbornik (v dobrem) na Gentoo jsi tady ty (ja jsem zatim zacatecnik)
    LOL ;-) Taky začínám a zdaleka jsem neskončil ;-)
    BTW. kam se podela tvoje paticka o ICQ? :-) Vsiml jsem si, ze posledni dobou ji tu ma cim dal tim vic lidi a kupodivu vsichni "plivou" na ICQ... Nejak nechapu - to jste se vsichni domluvili? :-)
    Domluvili, viz Google Bomba.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    23.4.2006 16:31 MiroJ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Skuste emerge =X11-base/xorg-x11
    David Watzke avatar 24.4.2006 06:54 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Tohle je hloupost.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    24.4.2006 19:41 MiroJ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Pardon. Ma to byt emerge =x11-base/xorg-x11-verzia
    24.4.2006 09:11 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Vem si počítač někam na rychlou linku, přidej do make.conf volby INPUT_DEVICES="keyboard mouse" a VIDEO_CARDS="nv nvidia vesa" (podle své graf. karty) a proveď

    ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge -fav xorg-x11 xev xdpyinfo xvinfo xset xdriinfo xprop font-adobe-100dpi font-adobe-75dpi font-adobe-utopia-100dpi font-adobe-utopia-75dpi font-bh-100dpi font-bh-75dpi font-bh-type1 font-bh-lucidatypewriter-100dpi font-bh-lucidatypewriter-75dpi font-bitstream-100dpi font-bitstream-75dpi ttf-bitstream-vera corefonts sharefonts freefonts font-ibm-type1

    Zatím je unstable, takže ti to vypíše spoustu závislostí. Ty si skopíruj do /etc/portage/package.keywords (ve Vimu pomocí makra je uprav do správného tvaru). Odklepni stáhnutí.

    Nyní už nedělej emerge sync! Nyní (doma) stačí podle postupu na Gentoo-Wiki odinstalovat starý Xka (quickpkg raději) a zahájit instalaci nových Xek pomocí stejného příkazu, ale nyní už bez ~x86. Máš je označené jako stable...

    http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Modular_Xorg

    ps - xorg7 je super, bezvadně chodí konečně opengl na ovladači i810, xcreensaver má zajímavé (nové) fadein-out efekty, moc se mi to líbí...
    24.4.2006 11:37 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    David Watzke avatar 24.4.2006 11:41 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Pro novou Portage bych ještě doporučil:
    FEATURES="parallel-fetch"
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    25.4.2006 01:12 Jan Kundrát (jkt) | skóre: 27 | blog: jkt | Praha - Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge ... je zlo, nepouzivej to.
    Prcek avatar 25.4.2006 13:45 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Taky jsem cetl, ze se to nema, ale jak mam potom treba nainstalovat testing KDE 3.5.2? Kdyz si dam kde-base/kde{base,admin,network,...} do package.keywords, tak mi to pak hlasi nejaky nesplneny zavislosti, kterym vubec nerozumim :-/
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    25.4.2006 13:49 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    No přidat ty závislosti také do package.keywords :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Prcek avatar 25.4.2006 15:03 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    No to se lehko rekne, ale tezko udela... Ja uz byl fakt zoufalej, tak jsem proste pouzil ACCEPT_KEYWORDS="~x86" emerge kde

    Oni to nebyly normalni zavislosti - vypsala se mi kupa baliku cervene (uz si nepamatuju tu hlasku :-(), ze nesedi verze a ta sama kupa se pak vypsala klasicky se seznamem USE flagu a emerge skoncilo s chybou a nestahlo se mi nic.
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    25.4.2006 14:30 mseed
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Koukni na http://www.fastlinux.wz.cz/engine/index.php?page=linux013 tam je vse napsano, jinac tady je česká dokumentace http://www.gentoo.org/doc/cs/index.xml
    David Watzke avatar 25.4.2006 15:50 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Emerge Xorg-x11
    Tady jsou docela ptákoviny, raději bych četl tu dokumentaci a Gentoo-wiki.com.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.